Reklama

Inwestycja za ponad 2,5 mln zł. Nowy obiekt dla OSP oddany do użytku

11/05/2026 13:24

Ochotnicza Straż Pożarna przy ulicy Wiejskiej w Jeleniej Górze zyskała nową, nowoczesną siedzibę. Oficjalne przekazanie obiektu odbyło się 11 maja w obecności zaproszonych gości. Remizę druhom przekazał prezydent miasta Jerzy Łużniak.

Inwestycja została zrealizowana przez Miasto Jelenia Góra w ramach zadania obejmującego budowę obiektu garażowego wraz z zapleczem socjalno-sanitarno-bytowym. Powstał budynek spełniający aktualne standardy, który zapewnia strażakom odpowiednie warunki do przechowywania sprzętu oraz realizacji działań ratowniczych.

Nowa remiza została wyposażona m.in. w system alarmowania i ochrony ludności, a także instalację fotowoltaiczną. Do dyspozycji strażaków oddano również pomieszczenia socjalne. W ramach inwestycji wykonano utwardzony plac manewrowy, drogę dojazdową oraz parking.

Reklama

Zadanie zrealizowano w formule „zaprojektuj i wybuduj”, a wykonawcą była firma P&D Przemysław Drabik z Brzegu Dolnego. Łączny koszt inwestycji przekroczył 2,5 mln zł. Projekt został współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 2 mln zł oraz z budżetu miasta, które przeznaczyło na ten cel ponad 500 tys. zł.

Nowa siedziba ma znacząco poprawić komfort pracy strażaków oraz poziom bezpieczeństwa w regionie.

 

Inwestycja za ponad 2,5 mln zł. Nowy obiekt dla OSP oddany do użytku

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości