Reklama

Chciał uciec policji na skuterku. 45-latek ma sporo na sumieniu

Gdy mężczyzna zobaczył radiowozów, gwałtownie przyspieszył. Później rzucił się do ucieczki na skuterku. Pościg zakończył się w polu.

Wczoraj (24.06) policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze patrolowali ulice Siedlęcina, gdy w pewnym momencie zobaczyli kierującego skuterkiem, który na ich widok gwałtownie przyspieszył. Policjanci postanowili zatrzymać użytkownika jednośladu do kontroli drogowej, by zweryfikować powód tego dziwnego zachowania.

Mundurowi ruszyli za skuterkiem i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, które zobowiązywały kierowcę do zatrzymania się. Niestety mężczyzna zignorował polecenia policjantów i zaczął uciekać. Jechał ulicą Górną nie zwracając uwagi na nikogo i na nic. Po chwili dojechał na teren dyskontu spożywczego przy skrzyżowaniu ulicy Górnej z drogą krajową nr 30. Później przejechał przez pas zieleni i włączył się do ruchu na dk 30 ignorując znak stop. Gdy nie miał już wielkich szans na ucieczkę, postanowił wjechać na pole.

Reklama

Policjanci wciąż siedzieli mu na ogonie, a gdy dalsza jazda w terenie błotnistym była już niemożliwa, funkcjonariusze ruszyli w pieszą pogoń za uciekinierem. Po kilku minutach mężczyzna był już w rękach stróżów prawa. Wszystko działo się po godzinie 21:30. Pomimo, że było już późno, to na drogach panował duży ruch, więc całe zdarzenie było wyjątkowo niebezpieczne nie tylko dla interweniujących policjantów czy samego uciekiniera, ale również dla osób postronnych. 

Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że to 45-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, który posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Miał przy sobie narkotyki, za co również odpowie przed sądem. Oprócz tego wobec pirata drogowego w przeszłości zastosowana została decyzja o cofnięciu uprawnień.

Reklama

Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. - poinformowała podinspektor Edyta Bagrowska.

# Chciał uciec policji na skuterku. 45-latek ma sporo na sumieniu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości