Wczoraj doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. W jednym nastoletni użytkownik hulajnogi elektrycznej doprowadził do zderzenia ze Skodą, a w drugim 71-latek wjechał motocyklem w tył Volvo. Wszystko działo się wczoraj w powiecie karkonoskim.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 13.30 w Rybnicy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 16-letni użytkownik hulajnogi elektrycznej poruszał się w miejscu niedozwolonym i nie korzystał z kasku ochronnego. W pewnym momencie doszło do zderzenia z samochodem osobowym marki Skoda kierowanym przez 50-letniego mężczyznę.
Na szczęście nastolatek nie odniósł poważnych obrażeń. Skończyło się na ogólnych potłuczeniach, jednak ze względu na naruszenie obowiązujących przepisów sprawa trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
Znacznie poważniejsze konsekwencje miał drugi wypadek, do którego doszło około godziny 17.30 na drodze wojewódzkiej między Kowarami a Kamienną Górą. Według wstępnych informacji 71-letni motocyklista z nieustalonych jeszcze przyczyn uderzył w tył jadącego przed nim samochodu marki Volvo, prowadzonego przez 49-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego.
Motocyklista doznał ciężkich obrażeń i został przetransportowany do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci oraz biegły z zakresu ruchu drogowego, którzy zabezpieczyli ślady i prowadzą czynności mające wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia.
Funkcjonariusze podkreślają, że nawet chwila nieuwagi lub lekceważenie przepisów może doprowadzić do tragicznych skutków. Apelują do kierowców, motocyklistów, rowerzystów oraz użytkowników hulajnóg o rozsądek, koncentrację i wzajemny szacunek na drodze.
# Dwa groźne zdarzenia drogowe w powiecie karkonoskim. Policja apeluje o ostrożność
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze