Reklama

Cieplicka Szóstka zyska nowy blask. Rusza termomodernizacja szkoły

Ocieplenie ścian budynku, wymiana okien i drzwi, modernizacja instalacji centralnego ogrzewania - to tylko część harmonogramu prac! Inwestycja pochłonie ponad 10 milionów złotych.

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Cieplickiej w Jeleniej Górze przejdzie kompleksową termomodernizację. Jak poinformował prezydent miasta Jerzy Łużniak, w ubiegłym miesiącu podpisano umowę z wykonawcą i przekazano plac budowy.

Inwestycja o wartości ponad 10,7 mln zł zostanie zrealizowana przez konsorcjum firm z Siekierczyna. Zakres prac obejmuje m.in. ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi, modernizację instalacji grzewczej, wodnej i elektrycznej, montaż paneli fotowoltaicznych oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne lampy LED. Przewidziano również remont dachu oraz modernizację części infrastruktury wokół szkoły.

Reklama

Realizacja zadania jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z programu „Klimatyczne uzdrowiska”, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Po zakończeniu prac placówka zyska nowoczesny i bardziej energooszczędny charakter, co ma przełożyć się na poprawę komfortu nauki uczniów oraz warunków pracy kadry szkolnej.

# Cieplicka Szóstka zyska nowy blask. Rusza termomodernizacja szkoły

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości