Był na spotkaniu towarzyskim w wynajętym apartamencie w Jeleniej Górze. Z imprezy wyniósł pralkę. Został już zatrzymany, a skradziony sprzęt niedługo wróci do właściciela.
Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia tego roku. Jak ustalili funkcjonariusze, 33-latek uczestniczył w spotkaniu organizowanym w wynajmowanym apartamencie. W trakcie pobytu w lokalu postanowił przywłaszczyć znajdującą się tam pralkę.
Realizacja planu okazała się zaskakująco prosta. W wyniesieniu urządzenia z budynku miał pomóc mu znajomy, który zniósł sprzęt z apartamentu. Następnie pralka została przewieziona do miejsca zamieszkania podejrzanego.
Po odkryciu kradzieży właściciel apartamentu powiadomił policję. Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ustalenia tożsamości podejrzanego i jego zatrzymania.
Podczas przeszukania mieszkania 33-latka funkcjonariusze odnaleźli skradzioną pralkę. Sprzęt został zabezpieczony i wkrótce zostanie zwrócony właścicielowi.
Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kradzież. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
# Z imprezy wyszedł z pralką. 33-latek zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze