Ten rezolutny staruszek drugi raz w ciągu trzech dni został zatrzymany za jazdę po pijaku. Dlaczego pił? Bo miał urodziny. Dlaczego wsiadł za kierownicę? Tego nie wiemy…
Policjanci jeleniogórskiej drogówki po raz drugi w ciągu trzech dni zatrzymali 73-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami.
Do pierwszej kontroli doszło 21 czerwca w Szklarskiej Porębie. Kierujący Suzuki mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili również, że obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Mimo wcześniejszego zatrzymania, 24 czerwca około godz. 9.00 policjanci ponownie zauważyli 73-latka za kierownicą - tym razem peugeota. Kontrola wykazała identyczny wynik badania trzeźwości: 1,2 promila alkoholu. Mężczyzna nadal łamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Na pytanie funkcjonariuszy dlaczego pił alkohol i wsiadł za kierownicę, odpowiedział prosto i zwięźle - „piłem, bo mam dzisiaj urodziny.”
Zapytany przez funkcjonariuszy o powód spożywania alkoholu odpowiedział, że „pił, bo ma dzisiaj urodziny”. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
# Pił, bo miał urodziny. Senior w trzy dni dwa razy zatrzymany za jazdę pod wpływem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze