24 czerwca około godziny 6:20 w jednym z dyskontów spożywczych w Jeleniej Górze doszło do kradzieży rozbójniczej. Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o to przestępstwo.
Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna schował do plecaka dwie butelki alkoholu. Przy kasie zapłacił jedynie za bułkę i papierosy, po czym próbował opuścić sklep bez uregulowania należności za alkohol.
Jego zachowanie zauważył pracownik ochrony, który podjął interwencję i zażądał zwrotu skradzionego towaru. Mężczyzna nie zastosował się do polecenia i użył siły wobec ochroniarza. W trakcie szarpaniny upuścił plecak z alkoholem, a następnie uciekł.
Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, w tym nagrania z monitoringu, i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Zaledwie kilkanaście minut później, kilka ulic od sklepu, zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi i dokonali jego zatrzymania.
35-latek został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze zarzut kradzieży rozbójniczej. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczania kraju. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. 35-latek zatrzymany
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze