Dzisiaj w Warszawie Pani Prezes Katarzyna Wierska-Kuberka podpisała z Robertem Gajdą, Zastępcą Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - umowę, która przyniesie Jeleniej Górze gigantyczne wsparcie finansowe.
To historyczny zastrzyk gotówki, który pozwoli nam skorzystać z europejskich środków, by przeprowadzić kluczowe inwestycje modernizacyjne i zabezpieczające oczyszczalnię ścieków i sieć. Planowany całkowity koszt projektu to aż 64 845 586,20 zł. Wysokość unijnego dofinansowania wynosi 46 022 317,62 zł, co pokrywa aż 95% wydatków kwalifikowanych.
Głównym celem wielomilionowej inwestycji jest zapewnienie w pełni stabilnego, nowoczesnego i niezakłóconego odbioru oraz oczyszczania ścieków w całej Aglomeracji Jelenia Góra. Co najważniejsze – nowe rozwiązania techniczne zostaną wykonane tak, aby cała struktura była odporna na skutki ewentualnych przyszłych kataklizmów i podtopień.
Z efektów tych prac bezpośrednio skorzystaj ponad aż 76 tys. osób – mieszkańcy Jeleniej Góry, a także lokalne instytucje, szkoły, placówki medyczne oraz przedsiębiorstwa.
Inwestycja obejmie modernizację infrastruktury liniowej o łącznej długości 3,3 km oraz zabezpieczenie kluczowego obiektu technologicznego. W ramach zatwierdzonego planu zrealizowane zostaną m.in.:
Projekt obejmuje również pełen nadzór inwestorski, usługi inżyniera kontraktu oraz niezbędne działania dokumentacyjne i promocyjne.
Dzięki tym środkom sieć wodno-ściekowa w Jeleniej Górze zyska zupełnie nowy standard bezpieczeństwa i niezawodności na długie lata.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Będzie bal w mazurkowej
Będzie bal w mazurkowej