Reklama

17-latek wtargnął na pasy pod koła samochodu. Został ukarany wysokim mandatem

20/03/2023 10:30

Młody mężczyzna nie rozejrzał się przed wejściem na przejście dla pieszych, wtargnął na pasy dosłownie pod maskę Mitsubishi. 17-latek został ukarany mandatem karnym.

Około godziny 7:30 na przejściu dla pieszych na ulicy Jagiellońskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pieszego. Mimo, że zdarzenie miało miejsce na pasach, sprawcą był 17-letni pieszy.

Dzień dla 17-letniego ucznia szkoły średniej rozpoczął się od otrzymania mandatu karnego w wysokości 1100 zł za wtargnięcie wprost pod koła pojazdu. Sytuacja była niebezpieczna, bowiem brał w niej udział niechroniony uczestnik ruchu drogowego, lecz na szczęście samochód osobowy prowadzony przez kobietę poruszał się z niską prędkością, więc obeszło się bez większych obrażeń. To właśnie 17-letni pieszy był sprawcą niebezpiecznej sytuacji. Bez rozejrzenia się wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod koła samochodu.

Reklama

Apelujemy do pieszych, aby zawsze upewnić się czy przejście przez jezdnię będzie bezpieczne. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. Pomimo tego, że przepisy przewidują pierwszeństwo dla pieszych, wciąż istnieje „wtargnięcie”, które - tak jak w przypadku dzisiejszej niebezpiecznej sytuacji z ulicy Jagiellońskiej - jest wykroczeniem popełnianym przez przechodniów. Pamiętajmy o absolutnym zakazie korzystania z urządzeń elektronicznych na przejściu dla pieszych. Słuchanie muzyki podczas przechodzenia przez jezdnię również dekoncentruje i może prowadzić do tragedii.

Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma małe szanse przy zderzeniu z samochodem.

Reklama

# 17-latek wtargnął na pasy pod koła samochodu. Został ukarany wysokim mandatem

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    8* - niezalogowany 2023-03-20 11:00:03

    Kraczynski schował się w norze. Zauważył jak jest stary i niedołężny. O otępieniu umysłowym nie pisze bo to się wie samo przez się. To jego obwoźne kretynarium kłamców i złodziei wystarczająco komoromituje tę bandę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Jelgor - niezalogowany 2023-03-20 12:38:54

    Poszukaj sobie innego forum i tam dodawaj swoje posty. Artykuł jest o zdarzeniu na ulicy a ty wcinasz się ze swoim ulubieńcem.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marcin z bloku obok - niezalogowany 2023-03-20 11:13:03

    Elegancko! W końcu ktoś to dostrzegł jak bezmózgi przychodzą po pasach! Powinni mu doj***ać z 5000pln to by się k***a nauczył chodzić!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości