Młody mężczyzna nie rozejrzał się przed wejściem na przejście dla pieszych, wtargnął na pasy dosłownie pod maskę Mitsubishi. 17-latek został ukarany mandatem karnym.
Około godziny 7:30 na przejściu dla pieszych na ulicy Jagiellońskiej doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i pieszego. Mimo, że zdarzenie miało miejsce na pasach, sprawcą był 17-letni pieszy.
Dzień dla 17-letniego ucznia szkoły średniej rozpoczął się od otrzymania mandatu karnego w wysokości 1100 zł za wtargnięcie wprost pod koła pojazdu. Sytuacja była niebezpieczna, bowiem brał w niej udział niechroniony uczestnik ruchu drogowego, lecz na szczęście samochód osobowy prowadzony przez kobietę poruszał się z niską prędkością, więc obeszło się bez większych obrażeń. To właśnie 17-letni pieszy był sprawcą niebezpiecznej sytuacji. Bez rozejrzenia się wtargnął na przejście dla pieszych wprost pod koła samochodu.
Apelujemy do pieszych, aby zawsze upewnić się czy przejście przez jezdnię będzie bezpieczne. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii. Pomimo tego, że przepisy przewidują pierwszeństwo dla pieszych, wciąż istnieje „wtargnięcie”, które - tak jak w przypadku dzisiejszej niebezpiecznej sytuacji z ulicy Jagiellońskiej - jest wykroczeniem popełnianym przez przechodniów. Pamiętajmy o absolutnym zakazie korzystania z urządzeń elektronicznych na przejściu dla pieszych. Słuchanie muzyki podczas przechodzenia przez jezdnię również dekoncentruje i może prowadzić do tragedii.
Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma małe szanse przy zderzeniu z samochodem.

# 17-latek wtargnął na pasy pod koła samochodu. Został ukarany wysokim mandatem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kraczynski schował się w norze. Zauważył jak jest stary i niedołężny. O otępieniu umysłowym nie pisze bo to się wie samo przez się. To jego obwoźne kretynarium kłamców i złodziei wystarczająco komoromituje tę bandę.
Poszukaj sobie innego forum i tam dodawaj swoje posty. Artykuł jest o zdarzeniu na ulicy a ty wcinasz się ze swoim ulubieńcem.
Elegancko! W końcu ktoś to dostrzegł jak bezmózgi przychodzą po pasach! Powinni mu doj***ać z 5000pln to by się k***a nauczył chodzić!
Elegancko to jest napisać komentarz bez tych wulgaryzmów a tak wyszło po chamsku
Tam jest to nagminne, dzieciaki z Norwida z nosami w telefonach chodzą tam jak bydło
Brawo w końcu !!
Mgła poszczepienna
Aaa, to dlatego takie brednie piszesz... Szczepionkę na rozum przyjąłeś.
Wandziu lub Stefku. Zdejmij folię stretch z twarzy i udaj się po 5tą dawkę bo z czwartą jesteś nieszczepem
Bardzo dobrze :D.
Ciekawi mnie jak kierowczyni to udowodniła, że targnął się na życie.
Kamera?
Jestem ,,za" Tylko... Dlaczego ukarano Jego rodziców..? Każdy normalny rodzic, od samego początku uczy dziecko prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Uczą też tego w przedszkolu. Trochę głupio było by odprowadzać do szkoły 17 - o latka. Faceta, który w teorii - swój rozum ma i za chwilę będzie dorosły. Niestety, małolat najprawdopodobniej jeszcze nie zarabia na tyle, by opłacić mandat. Więc zapłacą rodzice. Jasne, że do pełnoletności odpowiadają za Niego, tylko... Czy ta kara Go czegoś nauczy? Moim zdaniem ten mandat jest zasadny, ale powinien być zamieniony na prace społeczne. Przynajmniej młodzieniec nauczył by się ile trzeba zaiwaniać, żeby to zarobić.
Co to znaczy wtargnął bez rozejrzenia się ? Bez sensu, nawet jak dziecko przyznało się, mogło to uczynić pod wpływem szoku. Nawet średni adwokat udowodni, że młodzieńcowi należy się odszkodowanie i ukarany bedzie ktoś inny.
Codziennie widzę, jak licealiści z nosami w komorkach włażą całą szerokością skrzyzowania jak stado baranów, pasy nie zobowiązują. Prawie dorośli, ale zero rozumku
Myślenie cię boli, prawda?
Dardzo dobrze mu. Dlaczego my kierowcy jesteśmy karani za każde wykroczenie czy piesi to święte krowy? Niech włączą myślenie a zwłaszcza przy przejściu
Akcje na pieszych powinny być częściej i np mandaty za przejście na czerwonym świetle powinny być takie same jak za przejechanie bo takie same są konsekwencję w razie potrącenia pieszego...
... przejście, to przejście a pasy to pas bezpieczny dla pieszego. Policjanci nie mają racji. Jeżeli 17 latek "wtargnął", to znaczy był przy krawężniku, a pani "WAŻNA" JECHAŁA i była przed przejściem! Zgodnie z nowymi przepisami MUSI PRZEPUŚCIĆ PIESZEGO, GDY TEN PRZYMIERZA SIĘ DO PRZEJŚCIA, i jest w pobliżu wejścia na pasy! Nie ma znaczenia czy patrzy (choć powinien), to kierowca ma uważać i patrzeć. Policjanci, raczej na inną działkę do służby, bo nie znają Prawa o Ruchu Drogowym (a tyle razy komentowali to Mediach sami Policjanci), a pani, niech schowa "SWOJĄ VIPOWSKĄ WAŻNOŚĆ", I ZACZNIE BYĆ NORMALNYM KIEROWCĄ.... Mnie też te przepisy się nie podobają, w takim brzmieniu, ALE SĄ, I OBOWIĄZUJĄ.
Kraczynski schował się w norze. Zauważył jak jest stary i niedołężny. O otępieniu umysłowym nie pisze bo to się wie samo przez się. To jego obwoźne kretynarium kłamców i złodziei wystarczająco komoromituje tę bandę.
Poszukaj sobie innego forum i tam dodawaj swoje posty. Artykuł jest o zdarzeniu na ulicy a ty wcinasz się ze swoim ulubieńcem.
Elegancko! W końcu ktoś to dostrzegł jak bezmózgi przychodzą po pasach! Powinni mu doj***ać z 5000pln to by się k***a nauczył chodzić!