Reklama

Wszystkie autobusy elektryczne po naprawie wyjechały na jeleniogórskie drogi

12/12/2023 08:37

Po awarii, która wystąpiła już w pierwszy dzień pracy elektrycznych „czerwoniaków” wczoraj autobusy wróciły na trasy.

Elektryczne autobusy w Jeleniej Górze nie miały dobrego startu. Zaledwie jeden dzień po dostarczeniu pierwszej dziesiątki już miały awarię. Okazała się ona na szczęście niegroźna i pracownikom Yutonga udało się szybko ją wyeliminować. Głos mieszkańców jednak odcisnął piętno na elektrycznych czerwoniakach i w internecie aż wrzało od negatywnych opinii na temat elektromobilności w jeleniogórskim MZK. Pierwszy przejazd (techniczny) z prezydentem i gośćmi na pokładzie miał miejsce 28 listopada. Wówczas wszystko poszło zgodnie z planem i elektryczny autobus pokonał trasę z zajezdni do Podgórzyna i znów do zajezdni.

Reklama

Nikt wtedy nie spodziewał się, że następnego dnia euforia mieszkańców i władz miasta runie o ziemię ze względu na awarię. 29 listopada na jeleniogórskie drogi wyjechało kilka autobusów elektrycznych. Wszystkie z nich po chwili zostały cofnięte do zajezdni i zastąpione pojazdami z silnikami diesla. Doszło do awarii ważnego elementu układu pneumatycznego. Konieczna była interwencja serwisantów.

Przedstawiciele chińskiego producenta pojazdów elektrycznych po wielu godzinach pracy ustalili, że problem zaistniał w układzie pneumatycznym po jednym z testów bezpieczeństwa. Każdy pojazd przechodzi „quality test” polegający na przejechaniu przez głęboki rów z wodą. Ten test ma na celu sprawdzić czy systemy elektryczne nie mają żadnych przebić. Autobusy elektryczne do Jeleniej Góry trafiły w okresie panujących siarczystych mrozów i pozostałości wody w układach pneumatycznych pojazdów zwyczajnie przymarzły powodując awarię czujników.

Reklama

Dziś możemy już poinformować mieszkańców Jeleniej Góry, że autobusy, które kosztowały łącznie kilkadziesiąt milionów są obecne na jeleniogórskich drogach i obsługują trasy. Miejmy nadzieję, że problem nie powróci wraz z mrozami, które zapowiadane są na początek przyszłego roku. Będziemy obserwować i natychmiast informować o sensacjach związanych z „zero emisyjnymi” autobusami taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

# Wszystkie autobusy elektryczne po naprawie wyjechały na jeleniogórskie drogi

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    XD - niezalogowany 2023-12-12 08:47:28

    A co jak taki autobus kopnie pasażera?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    X - niezalogowany 2023-12-12 08:54:51

    Tytuł powinien być - w oczekiwaniu na mrozy;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Antykomuch - niezalogowany 2023-12-12 09:28:47

    Trafiły do miasta dwa miesiące temu. Było wtedy plus 20,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości