Po awarii, która wystąpiła już w pierwszy dzień pracy elektrycznych „czerwoniaków” wczoraj autobusy wróciły na trasy.
Elektryczne autobusy w Jeleniej Górze nie miały dobrego startu. Zaledwie jeden dzień po dostarczeniu pierwszej dziesiątki już miały awarię. Okazała się ona na szczęście niegroźna i pracownikom Yutonga udało się szybko ją wyeliminować. Głos mieszkańców jednak odcisnął piętno na elektrycznych czerwoniakach i w internecie aż wrzało od negatywnych opinii na temat elektromobilności w jeleniogórskim MZK. Pierwszy przejazd (techniczny) z prezydentem i gośćmi na pokładzie miał miejsce 28 listopada. Wówczas wszystko poszło zgodnie z planem i elektryczny autobus pokonał trasę z zajezdni do Podgórzyna i znów do zajezdni.
Nikt wtedy nie spodziewał się, że następnego dnia euforia mieszkańców i władz miasta runie o ziemię ze względu na awarię. 29 listopada na jeleniogórskie drogi wyjechało kilka autobusów elektrycznych. Wszystkie z nich po chwili zostały cofnięte do zajezdni i zastąpione pojazdami z silnikami diesla. Doszło do awarii ważnego elementu układu pneumatycznego. Konieczna była interwencja serwisantów.
Przedstawiciele chińskiego producenta pojazdów elektrycznych po wielu godzinach pracy ustalili, że problem zaistniał w układzie pneumatycznym po jednym z testów bezpieczeństwa. Każdy pojazd przechodzi „quality test” polegający na przejechaniu przez głęboki rów z wodą. Ten test ma na celu sprawdzić czy systemy elektryczne nie mają żadnych przebić. Autobusy elektryczne do Jeleniej Góry trafiły w okresie panujących siarczystych mrozów i pozostałości wody w układach pneumatycznych pojazdów zwyczajnie przymarzły powodując awarię czujników.
Dziś możemy już poinformować mieszkańców Jeleniej Góry, że autobusy, które kosztowały łącznie kilkadziesiąt milionów są obecne na jeleniogórskich drogach i obsługują trasy. Miejmy nadzieję, że problem nie powróci wraz z mrozami, które zapowiadane są na początek przyszłego roku. Będziemy obserwować i natychmiast informować o sensacjach związanych z „zero emisyjnymi” autobusami taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

# Wszystkie autobusy elektryczne po naprawie wyjechały na jeleniogórskie drogi
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
A co jak taki autobus kopnie pasażera?
Tytuł powinien być - w oczekiwaniu na mrozy;)
Trafiły do miasta dwa miesiące temu. Było wtedy plus 20,
Żeby jeszcze kierowcy nie oszczędzali na "prądzie" i w deszczowe dni uruchamiali klimatyzację w tych elektrykach.... w dniu wczorajszym po godz.15 autobus linii 26 - na zewnętrznej deszcz i duża wilgotność powietrza a w autobusie wszystko mokre i zaparowane, wręcz skiśnięte...fujjj...
Wyjechały do czasu kolejnych mrozów...hahahaha
Co za durny artykuł. Jeżdżą już od kilku dni. Szkoda że nie napisaliście co działo się jak kupili spalinowe Many i ile stały na zajezdni. No ale tamte były niemieckie i spalinowe więc temat się nie sprzedaje. Co ciekawe najwięcej do powiedzenia na ten temat mają ludzie którzy w ogóle nie korzystają z autobusów.
Cudowna ta elewacja na fotce ilustracyjnej! Piękna wizytówka Jel. Dziury. Tynk pewnie zaczął odpadać jeszcze za Bismarcka.
A wiesz chociaż co to za budynek?
Nie, niestety nie kojarzę miejsca.
Dawne warsztaty na skrzyżowaniu Wolności i Marcinkowskiego.
Ale sukces
Wyjechały do najbliższych przymrozków a potem będą znowu wymyśla że jakaś awaria
Taaaak, nawet tak gęsto, że za jedną 7 pół minuty później leciała druga puściutka, nowa, elektryczna...
A mówiłem, żeby postawić na sprawdzone elektryczne trolejbusy, to nie musieli postawić na swoim. Do pierwszych przymrozków.
Jak to jest że wszystko wam przeszkadza i wszystko żle. Macie jakieś problemy z głową.
Czy minus 10to siarczysty mróz sami oceńcie mydlenie oczu kiedyś jak zimą przyszła to trwała 6miesięcy i był mróz dzień i noc to w tedy co było kataklizm ?te autobusy nie dadzą rady po pierwsze nie nadają się na nasz teren górski bo zasięg nie ogarnie tego oczywiście latem A co będzie zimą sami sobie odpowiedzcie ogrzewanie i wentylacja zasięg spadnie do minimum,wszystko czas pokaże.
Podaj przykład górskiej trasy na której będzie jeździł autobus elektryczny MZK Jelenia Góra.
A co jak taki autobus kopnie pasażera?
Tytuł powinien być - w oczekiwaniu na mrozy;)
Trafiły do miasta dwa miesiące temu. Było wtedy plus 20,