Reklama

Turystyczna patologia. Weszli na dach obserwatorium na Śnieżce

12/12/2023 13:16

Mnożą się absurdalne zachowania turystów. W sobotę grupa osób weszła na dach obserwatorium na Śnieżce. Nie pierwszy raz ktoś dopuszcza się tak nieodpowiedzialnego zachowania.

Warunki w Karkonoszach sprzyjają górskim wycieczkom. Turyści chętnie wkraczają na szlaki i zdobywają szczyty. Niektórzy z nich wpadają na fatalne pomysły, które następnie realizują w praktyce. Przykładem takiego zachowania może być chociażby wejście na dach obserwatorium na Śnieżce, którego dopuściła się grupa turystów w sobotę (9.12) około godziny 13.

Takie działania turystów powtarzają się co roku. Budynek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej został zamknięty ze względu na zły stan techniczny nieruchomości. Ten fakt nie usprawiedliwia jednak wchodzenia na dach. To bardzo niebezpieczne. Przy pokrywie śniegu sięgającej kilkudziesięciu centymetrów wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Reklama

Apelujemy do wszystkich turystów korzystających z majestatycznych szlaków Karkonoszy. Odpowiedzialność w górach to podstawa. Akcje ratunkowe realizowane w wysokich partiach gór to skomplikowane operacje, wymagające zaangażowania przynajmniej kilku ratowników górskich, ale również ich sprzętu. Taka akcja trwa czasem wiele godzin, a w przypadku groźnej kontuzji, ten czas może okazać się zabójczy. Turyści - niech poczucie odpowiedzialności pozwoli bezpiecznie uprawiać górską turystykę.

# Turystyczna patologia. Weszli na dach obserwatorium na Śnieżce

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek albo Wandzia - niezalogowany 2023-12-12 13:21:27

    Polacy czy potomkowie bandery ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Stefan albo Wandzia - niezalogowany 2023-12-12 14:55:36

    Jeszcze rok temu można było spoko obstawiać Janusza i Grażynę spod Łodzi, ale teraz chyba Mykoła i Oksana to dominatorzy. W sumie jak dla mnie, to mogliby pospadać. Szkoda tylko chłopaków z GOPR-u, bo pewnie woleliby przy kubku herbatki służbę pełnić a nie Ukrusów do worków pakować.

    • Zgłoś wpis
  • Hm - niezalogowany 2023-12-12 15:22:23

    W górach patoturystyyka a w kotlinie patodeweloperka.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości