Mnożą się absurdalne zachowania turystów. W sobotę grupa osób weszła na dach obserwatorium na Śnieżce. Nie pierwszy raz ktoś dopuszcza się tak nieodpowiedzialnego zachowania.
Warunki w Karkonoszach sprzyjają górskim wycieczkom. Turyści chętnie wkraczają na szlaki i zdobywają szczyty. Niektórzy z nich wpadają na fatalne pomysły, które następnie realizują w praktyce. Przykładem takiego zachowania może być chociażby wejście na dach obserwatorium na Śnieżce, którego dopuściła się grupa turystów w sobotę (9.12) około godziny 13.
Takie działania turystów powtarzają się co roku. Budynek Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej został zamknięty ze względu na zły stan techniczny nieruchomości. Ten fakt nie usprawiedliwia jednak wchodzenia na dach. To bardzo niebezpieczne. Przy pokrywie śniegu sięgającej kilkudziesięciu centymetrów wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.
Apelujemy do wszystkich turystów korzystających z majestatycznych szlaków Karkonoszy. Odpowiedzialność w górach to podstawa. Akcje ratunkowe realizowane w wysokich partiach gór to skomplikowane operacje, wymagające zaangażowania przynajmniej kilku ratowników górskich, ale również ich sprzętu. Taka akcja trwa czasem wiele godzin, a w przypadku groźnej kontuzji, ten czas może okazać się zabójczy. Turyści - niech poczucie odpowiedzialności pozwoli bezpiecznie uprawiać górską turystykę.
# Turystyczna patologia. Weszli na dach obserwatorium na Śnieżce
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Polacy czy potomkowie bandery ?
Jeszcze rok temu można było spoko obstawiać Janusza i Grażynę spod Łodzi, ale teraz chyba Mykoła i Oksana to dominatorzy. W sumie jak dla mnie, to mogliby pospadać. Szkoda tylko chłopaków z GOPR-u, bo pewnie woleliby przy kubku herbatki służbę pełnić a nie Ukrusów do worków pakować.
W górach patoturystyyka a w kotlinie patodeweloperka.
Mykoła i Oksana to pracują w marketach żeby Janusze i Grażynki mieli czas ŵłaźic na dach.
Jak co roku,ta sama spiewka
Dla przykładu gdyby jeden z drugim spadł ( zginął) to może inni by się nauczyli niestety tylko to mogłoby powstrzymać idiotów. Prośby KPNu i GOPRu nie są skuteczne ...
Kilka zim wstecz na rzece powyżej wodospadu Szklarka doszło do śmiertelnego wypadku. Mężczyzna poślizgną się na śliskich kamieniach lub lodzie po wejściu bezpośrednio na zamarzniętą rzekę nad wodospadem. Tydzień później w tym samym miejscu widziałam kilka osób wchodzących na kamienie, w koryto rzeki, za barierki, poza szlak turytczny. Po zwróceniu uwagi na niebezpieczeństwo, posypało się w moją stronę parę niecenzuralnych słów. Przecież nic się (teraz) nie stało!...
bydło
Proszę nie obrażać krów. One przynajmniej są pożyteczne :)
Na dachu Śnieżki jest obserwatorium meteorologiczne, też tam byłem. Budynek po remoncie w środku jest ładny i przytulny. Nawet jak ktoś wejdzie nie po schodach, a po śniegu na zewnątrz nic się nie stanie, byle nie trąbić o tym w mediach...
Nie bydło tylko prymitywy,którym ktoś za wcześnie pozwolił zejść z drzewa.
A Selmie Braun z konfy szaleje . Po prostu glupieje ciemny ludek .
Większość przyjeżdżających do Karpacza to patoturyści. Samo ich zachowanie jest tego dowodem. Wiem bo pracuje z nimi od paru lat. Państwo gołodupińskich w podróbach Emporio Armani a zachowują się jakby niewiadomo kto przyjechał. Nawet dzień dobry im ciężko powiedzieć
Może redakcja sprawdzi ile Straż KPN wystawiła mandatów za podobne występki?
szkoda że nie spadli
A to że wszędzie na szlakach nasrane. To nie jest patologia?
A gdzie Straż KPN? Ile w tym roku wystawili mandatów?
Polacy czy potomkowie bandery ?
Jeszcze rok temu można było spoko obstawiać Janusza i Grażynę spod Łodzi, ale teraz chyba Mykoła i Oksana to dominatorzy. W sumie jak dla mnie, to mogliby pospadać. Szkoda tylko chłopaków z GOPR-u, bo pewnie woleliby przy kubku herbatki służbę pełnić a nie Ukrusów do worków pakować.
W górach patoturystyyka a w kotlinie patodeweloperka.