Reklama

Straż Graniczna rozbiła gang przemytników ludzi

15/12/2023 12:17

Funkcjonariusze z Placówki SG w Legnicy przy wsparciu legnickiej policji oraz funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali trzech członków zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się przemytem ludzi do krajów Europy Zachodniej.

Legniccy funkcjonariusze SG rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się przemytem cudzoziemców z krajów Bliskiego Wschodu oraz Afryki do krajów Europy Zachodniej. Cudzoziemcy docierali do Polski przez tzw. szlak bałkański oraz ze wschodu - przez Łotwę i Litwę.   

Funkcjonariusze Placówki SG w Legnicy w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej  we Wrocławiu, wspólnie z legnickimi policjantami oraz przy wsparciu funkcjonariuszy Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału SG, 12 grudnia br. w wyniku skoordynowanych działań na terenie województwa dolnośląskiego, pomorskiego oraz zachodniopomorskiego, zatrzymali trzech mężczyzn - obywateli Polski.

Reklama

Jeden z zatrzymanych Polaków jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast pozostałych dwóch usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się organizacją nielegalnej migracji.  W wyniku przeprowadzonych przeszukań znaleziono i zabezpieczono znaczną ilość gotówki.

Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec wszystkich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Śledztwo jest rozwojowe i spodziewane są dalsze zatrzymania w sprawie.

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości