Ze względu na niewielki budżet na organizację imprezy, program tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych zapowiada się bardzo skromnie.
Mimo tego, że Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w tym roku będzie obchodził swój jubileusz, to program imprezy zapowiada się dość skromnie. Na organizację trzydniowej imprezy udało się pozyskać 114 tyś. złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pieniądze na organizację imprezy ma przekazać również miasto, ale według wstępnych informacji ma być ono minimalne. Być może uda się pozyskać dodatkowe środki.
Zasada jest taka, że miasto przekazuje dokładnie taką samą kwotę jaką organizator festiwalu otrzymuje od ministerstwa. W tym roku będzie to więc nie mniej niż 120 tysięcy złotych. Musimy mieć świadomość, że finanse samorządu są w trudnej sytuacji i jesteśmy zmuszeni, żeby ciąć wydatki - mówił Marcin Ryłko, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
Reklama
Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych jest Teatr im.C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Tegoroczna 40-edycja MFTU odbędzie się w dniach 7-9 lipca.
# Skromy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jeleniej Górze
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
"Tyś"?! Co to za skrót? Od tyśęcy?
no a Rze niby od czeHo ? od myljonów ?!
"Skromy"?
4Dawki
Gdzie jest informacja Festyn Jelenia Góra?
"Tyś"?! Co to za skrót? Od tyśęcy?
no a Rze niby od czeHo ? od myljonów ?!
"Skromy"?