Skandal w Sejmie. Poseł z gaśnicą ruszył na świece chanukowe

13/12/2023 08:30

To co dzieje się w Polskim Sejmie niekiedy przekracza granice powagi tej instytucji. Poseł Grzegorz Braun efektownie zamanifestował swój pogląd na temat celebrowania żydowskiego święta w Sejmie Rzeczypospolitej.

Nie jest to temat z Jeleniej Góry czy też jej okolic, ale tym żyje dziś cała Polska.

Grzegorz Braun jest posłem z Konfederacji. Dał się poznać jako człowiek odważny i bezprecedensowy, niekiedy nawet do przesady. W jasny sposób określa swoje poglądy i nie przebiera w słowach, gdy ktoś się z nim nie zgadza.

Wczoraj (12.12) w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbywała się uroczystość zapalenia świec chanukowych, która jest elementem celebrowania żydowskiego święta. Tradycja zapalenia świec istnieje w Polskim Sejmie od wielu lat. W tym roku podczas ceremonii zdarzyła się sytuacja określana przez internautów oraz parlamentarzystów jako skandal. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę i zagasił chanukowe świece zapalone w budynku Sejmu. W miejsce akcji natychmiast zbiegło się kilkunastu dziennikarzy i operatorów kamer. Flesze skupiły się na pośle Braunie, a do akcji wkroczyły służby. Natychmiast poproszono wszystkich o rozejście się, bowiem całe pomieszczenie było objęte pyłem z gaśnicy.

Polacy w komentarzach podzielili się na dwie grupy. Jedni twierdzą, że dla każdej religii starczy miejsca i nie mają nic przeciwko ceremoniom żydowskim w Sejmie. Z kolei inni twierdzą, że Sejm jest instytucją świecką, więc nie powinny mieć tam miejsca religijne obrządki. Jakie jest Państwa zdanie? Tyle przecież mówiło się o rozdziale Państwa od Kościoła.

 

# Skandal w Sejmie. Poseł z gaśnicą ruszył na świece chanukowe

Aplikacja na Androida

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ORMO - niezalogowany 2023-12-13 08:53:49

    mnie zastanawia tylko jedno - co do k...wy nędzy w polskim sejmie robią ży dow skie świeczki ?! w knesecie raczej opłatkiem się nie łamią

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • DJ 8* - niezalogowany 2023-12-13 11:01:39

    Będziesz odpowiadal karnie za obeżywe słowa . Zmień ksywę na "nazi"

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mieszkaniec - niezalogowany 2023-12-13 09:00:22

    brawo piękna akcja Panie Braun, po co w Polskim sejmie żydowskie święta, niech sobie żydki w swoich meczetach obchodzą swoje święta. Tu jest Polska dla Polaków! Czy żydzi celebrują jakieś Polskie święta u siebie ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości