To co dzieje się w Polskim Sejmie niekiedy przekracza granice powagi tej instytucji. Poseł Grzegorz Braun efektownie zamanifestował swój pogląd na temat celebrowania żydowskiego święta w Sejmie Rzeczypospolitej.
Nie jest to temat z Jeleniej Góry czy też jej okolic, ale tym żyje dziś cała Polska.
Grzegorz Braun jest posłem z Konfederacji. Dał się poznać jako człowiek odważny i bezprecedensowy, niekiedy nawet do przesady. W jasny sposób określa swoje poglądy i nie przebiera w słowach, gdy ktoś się z nim nie zgadza.
Wczoraj (12.12) w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbywała się uroczystość zapalenia świec chanukowych, która jest elementem celebrowania żydowskiego święta. Tradycja zapalenia świec istnieje w Polskim Sejmie od wielu lat. W tym roku podczas ceremonii zdarzyła się sytuacja określana przez internautów oraz parlamentarzystów jako skandal. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun chwycił za gaśnicę i zagasił chanukowe świece zapalone w budynku Sejmu. W miejsce akcji natychmiast zbiegło się kilkunastu dziennikarzy i operatorów kamer. Flesze skupiły się na pośle Braunie, a do akcji wkroczyły służby. Natychmiast poproszono wszystkich o rozejście się, bowiem całe pomieszczenie było objęte pyłem z gaśnicy.
Polacy w komentarzach podzielili się na dwie grupy. Jedni twierdzą, że dla każdej religii starczy miejsca i nie mają nic przeciwko ceremoniom żydowskim w Sejmie. Z kolei inni twierdzą, że Sejm jest instytucją świecką, więc nie powinny mieć tam miejsca religijne obrządki. Jakie jest Państwa zdanie? Tyle przecież mówiło się o rozdziale Państwa od Kościoła.
# Skandal w Sejmie. Poseł z gaśnicą ruszył na świece chanukowe
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
mnie zastanawia tylko jedno - co do k...wy nędzy w polskim sejmie robią ży dow skie świeczki ?! w knesecie raczej opłatkiem się nie łamią
Będziesz odpowiadal karnie za obeżywe słowa . Zmień ksywę na "nazi"
brawo piękna akcja Panie Braun, po co w Polskim sejmie żydowskie święta, niech sobie żydki w swoich meczetach obchodzą swoje święta. Tu jest Polska dla Polaków! Czy żydzi celebrują jakieś Polskie święta u siebie ?
Dlaczego kłamiecie? Skandalem są w sejmie ustawione te świeczki żydowskie! BRAWA! dla posła Brauna, tylko on jest twardy. Polska to nie żydzi i muzułmanie, jeśli chcą mieć swój kościół to niech wynajmą w Polsce ziemię i wybudują swój dom boży. Parlament, w sejmie nie powinno mieć tego typu miejsca, od modlenia jest kościół a tutaj jest Polska. Jestem ciekaw czy u żydów, czy u muzułmanów w ich sejmie są powywieszane krzyże słowiańskie? Każdy naród trzeba szanować, ale na swojej ziemi NIE powinno się odstawiać takich religijnych cyrków, bo przez każdą religie są wojny na świecie.
"Krzyże słowiańskie"! Padłem! Konfederasta pełną gębą. Jak łatwo was rozpoznać!
Same chrześcijańskie , w klimacie świąt Bożego Narodzenia i symbolicznego przyjścia na świat , pochodzenia żydowskiego dziecka emigrantów, Jezusa Chrystusa , tolerancyjne i wolne od nienawiści komentarze widzę.... żal takich ludzi
skąd bierzesz te brednie? Jezus był Bogiem, nie żydem, eskimosem czy pakistańczykiem. Piłeś-nie pisz!
Ćpałeś -nie pisz ! Jeszcze czekać, a napiszesz, że Jezus był Polakiem ...hahaha
Wielki szacun dla Pana Brauna
Polska jest krajem, w którym żyją ludzie wielu wyznań. Katolicy, Protestanci, Świadkowie Jehowy, Zielonoświątkowcy, Muzułmanie, Żydzi i osoby bezwyznaniowe. Sejm powinien być miejscem wolnym od jakichkolwiek symboli religijnych, w tym krzyża i choinki. Tyle forsy, ile wydoił na przestrzeni wieków kościół katolicki z kieszeni podatników, ile zrobił przekrętów i ile przestępstw popełnili jego przedstawiciele , nie sposób zliczyć. Chciała bym, aby przyszedł czas na rozliczenie i dla nich. Więc co Panie Braun? Następnym razem zniszczymy w Sejmie symbole wszystkich wyznań, żeby było sprawiedliwie? Rozpędźmy też procesje, bo to zwyczaj zaczerpnięty z Rzymskich świąt na cześć bóstw, spalmy choinkę, bo to tradycja pogańska. Aaaa, i jeszcze jedno, w razie gdyby pan nie wiedział: Josua był Żydem! Był obrzezany! Obchodził Chanukę, Paschę, Barmicwę i miał żonę! Tak, jak pozostali apostołowie. A pewnego dnia przepędził handlujących w świątyni! Księża zdaje się handlują..? Chrztem, Komunią, weselami i pogrzebami..? Co łaska ale nie mniej niż..? Dobrze mówię? Ciekawe, czy ich Pan przepędzi, skoro jest Pan tak wierzący.... A Wam - wszystkim chwalącym jego wyskok powiem tylko, że wystawił nasz kraj na pośmiewisko i dał wodę na młyn tym, którzy uważają Polskę za antysemicką... Ale.... Czegóż spodziewać się po gościu o niemieckich korzeniach...?
Tobie widac,że wystaje z tyłu żydowski korzeń.Mógłbyś chociaz naćpac sie cyklon B.
Jesteś kobietą,może,nie sprawdzałem.Jestes miła,grzeczna,tolerancyjna,ale przeszkadza ci "niemiecki korzeń".Tak,mój jeden dziadek był w wermachcie,drugi zginął a Katyniu.Ojciec zdobywał te ziemie dla Polski.Ty natomiast pijesz wode,która obmywa niemieckie kosci umarłych na tych terenach przez wieki.Żyd i ukrainiec to najwieksze zagrożenie dla Polski.I jedni i drudzy to zwyrodniali mordercy.
Yoode rałs
Ale z Ciebie idiota :-/ Jeśli mnie ,,wystaje Żydowski korzeń " , to Twój dziadek był w Wermachcie. Chociaż... Wcale bym się nie zdziwiła... Po pierwsze - naucz się czytać. I to ze zrozumieniem. 1 Jestem kobietą. 2 Jestem bezwyznaniowa 3 nie zgadzam się z dyskryminacją innych wyznań na rzecz katlicyzmu 4 Uważam, że Sejm to nie miejsce na symbole religijne ( JAKIEKOLWIEK) 5 Nie uznaję chamstwa i uważam że pan Braun jest kolejnym starym ramolem, który swoim zachowaniem wystawił Polsce złe świadectwo w świecie. Jeśli według ciebie, to objawy semickich korzeni, to współczuję ci ograniczenia umysłowego. Wesołych świąt nazisto
Widzę że niektórymmarzy się "nos długich noży " Lub no świętego Bartłomieja . Nazizm w natarciu . Nie uciekniecie przezd odpowiedzialnością . Tak się WAS rozliczy jak rozlicza się Hamas.
A co ma noc św.bartłomieja do nocy długich noży i antysemityzmu?Słyszałeś,że gdzieś dzwonią,ale nie wiesz gdzie.
polacy polacy a w Zyda jesusa wierzycie i na kolanach przed nim sie modlicie
Co ty bredzisz człowieku? Jakiego żyda? Żydzi faktycznie zabili Chrystusa. Sam Jezus był/Jest BOGIEM, nie Żydem, Amerykaninem czy Rosjaninem
Nie tylko w żyda Joshuę,ale i zydówkę Miriam,żydowskiego boga Jahwe,który zoofilnie zgwałcił 12 latkę.
To okropne co dzieje się na bliskim wschodzie, biedna Palestyna.
Nie jestem rasistą ale moje zdanie jest takie że najpierw flagi ukraińskie teraz świece żydowskie , o co tu chodzi , to żydowskie święto historyczne ,każdy żyd powinien palić sobie świeczki we własnym domu , nie w sejmie , facet może lekko przesadził ale miał rację , zastanawia mnie jedno ,czemu to palenie świec ma służyć co tu jest grane .
Jak nauczał polski święty - "płomienia nie gascie"
Bohaterski czyn pana Brauna uświadamia Polaków kto rządzi w tym kraju z drugiego rzędu. To skandal, że te świeczki tam są.
mnie zastanawia tylko jedno - co do k...wy nędzy w polskim sejmie robią ży dow skie świeczki ?! w knesecie raczej opłatkiem się nie łamią
Będziesz odpowiadal karnie za obeżywe słowa . Zmień ksywę na "nazi"
brawo piękna akcja Panie Braun, po co w Polskim sejmie żydowskie święta, niech sobie żydki w swoich meczetach obchodzą swoje święta. Tu jest Polska dla Polaków! Czy żydzi celebrują jakieś Polskie święta u siebie ?