Reklama

Samochód niemal pionowo wbił się w drzewo, kierowca trafił do szpitala

27/06/2026 12:10

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę przed południem na drodze wojewódzkiej nr 297, tuż za Brunowem w kierunku Lwówka Śląskiego. Samochód osobowy wypadł z jezdni i zatrzymał się w niezwykle nietypowy sposób – niemal pionowo, opierając się o przydrożne drzewo.

Na miejsce natychmiast skierowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Lwówku Śląskim, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

Pierwsze zgłoszenia były bardzo niepokojące. Wynikało z nich, że w pojeździe znajduje się nieprzytomny kierowca. Po dotarciu służb okazało się jednak, że mężczyzna kierujący Peugeotem był przytomny. Ratownicy udzielili mu pomocy medycznej, po czym został przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala.

Reklama

Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują skalę wypadku. Auto po zjechaniu z jezdni uderzyło w skarpę i zatrzymało się niemal w pozycji pionowej, opierając się o drzewa. Tego typu sytuacje należą do bardzo rzadkich i wymagają szczególnej ostrożności podczas prowadzenia działań ratowniczych oraz zabezpieczania pojazdu.

Przez dłuższy czas droga wojewódzka nr 297 była całkowicie zablokowana. Obecnie ruch odbywa się wahadłowo, jednak kierowcy powinni liczyć się z utrudnieniami i zachować szczególną ostrożność podczas przejazdu przez miejsce zdarzenia.

Reklama

Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Na obecnym etapie nie podano informacji o tym, co doprowadziło do utraty panowania nad pojazdem.

Samochód niemal pionowo wbił się w drzewo, kierowca trafił do szpitala

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości