Reklama

Ryneczek Zabobrze : Zaostrza się spór pomiędzy sprzedawcą i prezesem

11/12/2023 11:05

Spór pomiędzy sprzedawcą - Eugeniuszem Gołębiewskim i prezesem spółki kupieckiej Ryneczek Zabobrze trwa od wielu lat. Przybierał już wiele form. Rozmawialiśmy ze stronami, zobaczcie na czym to wszystko polega.

Wracamy do tematu sporu, który od wielu lat widoczny jest na Ryneczku Zabobrze. Udało nam się rozmawiać zarówno z Eugeniuszem Gołębiewskim, który sprzedaje na terenie targowiska oraz z prezesem spółki zarządzającej tym terenem - Stanisławem Sudołem. 

Pan Eugeniusz został poinformowany o warunkach przystąpienia do rozmów zmierzających do podpisania nowej umowy, ale się nie wywiązał. - mówił Stanisław Sudoł.

30 listopada przestała obowiązywać „stara” umowa. Jak poinformował nas prezes spółki, następnego dnia do sądu został złożony pozew o eksmisję Pana Eugeniusza Gołębiewskiego z terenu Ryneczku Zabobrze.

Reklama

Co miesiąc uiszczam wpłaty. Mam na to dowody. Nie mam żadnych długów, wszystkie sprawy w sądzie wygrałem. Od podszewki sprawy prowadzi adwokat. Ja zadłużeń nie mam, ale spółka kupiecka będzie je miała wobec mnie, bo nie handlowałem przez te dwa lata. - mówił Eugeniusz Gołębiewski, sprzedawca na Ryneczku Zabobrze.

Pan Eugeniusz w chwili, gdy zaczyna handlować robi to bezprawnie i bezumownie, bo żeby handlować na rynku, trzeba mieć umowę ze spółką kupiecką. Można oczywiście handlować bezumownie, ale jest to handel okazjonalny na stołach. Tutaj jeżeli Pan Eugeniusz by chciał na tych stołach handlować, nie ma problemu, nie mam nic przeciwko. - mówił prezes spółki.

Reklama

W rozmowach o nowej umowie chodziło głównie o spłacenie zaległości wynikających z wystawionych faktur czy z not obciążeniowych. W tej chwili Pan Eugeniusz zalega około 40 000 zł. - mówił prezes Stanisław Sudoł.

Woda jest ogólnie dostępna, śmieci są ogólnie dostępne. Pan podpisał umowę. Załącznik nr 1 jest integralnym elementem tej umowy. W tym załączniku Pan Eugeniusz własnoręcznym podpisem zgodził się na warunki również finansowe, jakie powinien ponosić. Utrzymanie targowiska to nie tylko śmieci. To jest sprzątanie części wspólnych, to jest ochrona, monitoring, oświetlenie i inne rzeczy. Pan Gołębiewski sobie robi tu samowolę nawet w tej chwili, bo on sam decyduje co ma płacić, a czego ma nie płacić. - mówił Stanisław Sudoł.

Reklama

Pan Eugeniusz powiedział nam również, że jego stanowisko jest zastawiane skrzynią, a czasem samochodem. Uniemożliwia mu się w ten sposób handlowanie na straganie.

Jeżeli przegram jakąś sprawę w sądzie i faktycznie będę miał zadłużenia, proszę bardzo. Teraz nie mam żadnych zadłużeń. Miesiąc w miesiąc wpłacam przez internet. Od listopada, czyli w okresie, gdy handluję wpłacam pieniądze oprócz eksploatacji, bo jestem odłączony od prądu, za toaletę płacę, śmieci zabieram. Czystą wodę przynoszę, brudną zabieram. - opowiedział nam Pan Eugeniusz Gołębiewski, wspominając, że co miesiąc wpłaca 481 zł.

Reklama

 

Z tego co ja w tej chwili pamiętam to Pan Eugeniusz powinien płacić w granicach 700 zł. Nie płacił wcale do maja, a zaczął płacić dopiero od listopada 2022 roku. - mówił Sudoł. Pan Eugeniusz nie spełniał warunków „starej” umowy, w związku z czym nie widzimy podstaw, by z tak niesolidnym partnerem - jakim się okazał Pan Gołębiewski - parafować nową umowę. - powiedział prezes Sudoł.

Absolutnie nie widzę żadnych problemów, by podjąć rozmowy na temat podpisania nowej umowy (może niekoniecznie w tym miejscu, ale na targowisku) pod warunkiem takim, że Pan Eugeniusz spłaci swój dług. Jest to dług nie wobec spółki, tylko wobec kolegów i koleżanek, którzy płacą regularnie, na czas i w pełnym wymiarze, tak jak się umówili. Pan Eugeniusz widział co podpisuje, ile to kosztuje i jakie są koszta. - podsumował prezes spółki kupieckiej Zabobrze - Stanisław Sudoł.

Reklama

On robi co tylko chce! Traktuje Ryneczek jak swój prywatny folwark. - mówił Eugeniusz Gołębiewski.

Spór trwa od wielu lat. Poniżej publikacje na ten temat, które umieszczaliśmy na portalu:

Niedawno informowaliśmy również o tym, że spółka kupiecka "Ryneczek Zabobrze" wciąż będzie zajmować się zarządzaniem terenem targowiska:

Materiał na ten temat zrealizował również dziennikarz TV DAMI. Zobaczcie go poniżej:

 

# Ryneczek Zabobrze : Zaostrza się spór pomiędzy sprzedawcą i prezesem

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    . - niezalogowany 2023-12-11 11:52:27

    Te Prezesa zachowanie jest jak u patodewelopera.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Pupka - niezalogowany 2023-12-11 12:01:31

    Ktoś tutaj brzydkie bąki puszcza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Ala - niezalogowany 2023-12-12 06:27:40

    Myślę że Pan Eugeniusz bo mu majty widzą ma zdjęciu od puszczania bąków

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości