Reklama

Pożar przy ul. Bacewicz. Spłonął boks śmietnikowy, interweniowało OSP Sobieszów

Przed wieczorem przy ul. Bacewicz doszło do groźnie wyglądającego pożaru w rejonie zabudowy śmietnikowej. Ogień pojawił się w jednym z koszy na odpady i bardzo szybko objął część konstrukcji boksu oraz fragment zadaszenia. Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Sobieszów.

Według wstępnych informacji przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie albo samozapłon znajdujących się w pojemniku odpadów. Płomienie błyskawicznie przeniosły się na elementy zabudowy śmietnikowej, powodując poważne uszkodzenia jednego z boksów.

Strażacy po dotarciu na miejsce natychmiast przystąpili do działań gaśniczych, dzięki czemu udało się opanować sytuację i zapobiec dalszemu rozprzestrzenieniu się ognia na sąsiednie elementy infrastruktury oraz pobliską zabudowę.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Jak wynika z informacji przekazanych z miejsca akcji, do działań skierowano jednostkę OSP Sobieszów z uwagi na brak dostępnych zastępów innych jednostek straży pożarnej.

Reklama

Okoliczności pojawienia się ognia będą wyjaśniane. W takich przypadkach strażacy i służby nie wykluczają zarówno nieostrożności, jak i celowego działania osób trzecich.

Pożar przy ul. Bacewicz. Spłonął boks śmietnikowy, interweniowało OSP Sobieszów

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 05/06/2026 12:40
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mirobal - niezalogowany 2026-05-13 04:27:47

    Jeżeli w pobliżu są ławeczki i dwa markety z automatami do wydawania kaucji to zalegają się tam żule, którzy z wiaty śmietnikowej robią WC a i przy okazji peta wrzucą do kubła. Co mogą zrobić mieszkańcy? Tylko ciągłe zgłoszenia do straży miejskiej libacji i noclegu na pobliskich ławkach lub usunięcie ławek.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sr - niezalogowany 2026-05-13 07:47:51

    OSP z Sobieszów musiało podjąć palący się smietnik na Zabobrzu -- to jakaś kpina i śmiechy.A co robili w tym czasie OSP z ulicy Wiejskiej na Zabobrzu???? Jechać przez całą Jelenią Górę do palącego się smietnika,śmiechu warte

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Żul - niezalogowany 2026-05-13 08:55:57

    Odbierali nowa remize

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości