Reklama

Trzecia edycja Paczki dla Seniora i kolejny rekord

16/12/2023 20:42

Ponad półtorej tony darów udało się zebrać w szczytnym celu strażakom z Kotliny Jeleniogórskiej. Materialna pomoc trafiła do 114 osób.

Tegoroczna edycja Paczki dla Seniora organizowana przez Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej podobnie jak te w latach ubiegłych, przyniosła wiele dobrego dla osób potrzebujących. Pomoc i łzy radości u samotnych seniorów okupione były ciężką pracą wolontariuszy o ogromnych sercach. Dziś w pocie czoła ochotnicy działali w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy kompletowaniu paczek dla seniorów. Każda z nich miała w sobie produkty, które pozwolą przetrwać trudny okres zimowy. Oprócz pomocy materialnej obdarowywani seniorzy doceniają również sam gest i pamięć o nich. Pozwala im to poczuć prawdziwą magię świąt, czyli okresu, gdy nikt nie powinien zostawać sam.

Do akcji przyłączyło się 16 jednostek OSP oraz strażacy z PSP. Oprócz ratowników wzięli w niej udział urzędnicy oraz dzieci z Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze. Dzięki wszystkim zaangażowanym w akcję darczyńcom i wolontariuszom wielu seniorów zyskało siłę płynącą z otrzymania bezinteresownej pomocy.

Reklama

To już trzeci rok z kolei, jak strażacy pracują charytatywnie by uszczęśliwić samotnych seniorów. W tym roku do bazy (w JRG1) udało się zwieźć ponad półtorej tony darów. Następnie złożone z wielu elementów paczki były rozwożone po domach seniorów. Emocje, które rysowały wyraz twarzy obdarowywanych trudno opisać słowami. Częściowo widoczne są one na zdjęciach. Strażacy udowadniają, że służba społeczeństwu to dla nich misja, w którą angażują maksimum swoich sił i możliwości.

# Trzecia edycja Paczki dla Seniora i kolejny rekord

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kursant-absolwent - niezalogowany 2023-12-16 22:27:23

    Brawo i ogromny szacunek dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję a w szczególności MEGA SZACUNEK NIEUSTAJĄCY dla OSP i PSP!!! Jesteście WIELCY!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Danusia M 130 kg - niezalogowany 2023-12-16 23:03:23

    generalnie ci seniorzy mieli w duupie prace , sie skladali na emeryture a wy frajerzy dajecie tym co krzycza ze nie maja a nie tym co nie maja ale nie krzycza , POLACY ja Piere Do Le

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Ja - niezalogowany 2023-12-17 22:44:22

    Nie znasz życia... Znam ludzi, którzy całe życie ciężko pracowali, tyle, że jak osiemdziesiątych procent Polaków - za najniższą krajową. I to nieraz ciężej, niż ten na stołku. Gdy dostaniesz 1500zł emerytury, albo 1300zł renty i będziesz już sam, bo Twoja druga połówka odejdzie... To zrozumiesz o czym mówię... Gdy nie będziesz wiedział, czy za pieniądze, które dostałeś opłacić rachunki, wykupić lekarstwa, węgiel, czy kupić jedzenie.... Zapamiętaj tę chwilę. Wtedy będziesz tych ludzi w myślach przepraszać. Po drugie: Piszesz, że nie dają tym, którzy nie krzyczą.... Jeśli nie krzyczą, to skąd świat ma wiedzieć, że potrzebują pomocy..? Więcej pokory. I Wesołych Świąt. P.s. Bycie dobrym i życzliwym nie boli. Spróbuj. Przekonasz się.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości