Ponad półtorej tony darów udało się zebrać w szczytnym celu strażakom z Kotliny Jeleniogórskiej. Materialna pomoc trafiła do 114 osób.
Tegoroczna edycja Paczki dla Seniora organizowana przez Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej podobnie jak te w latach ubiegłych, przyniosła wiele dobrego dla osób potrzebujących. Pomoc i łzy radości u samotnych seniorów okupione były ciężką pracą wolontariuszy o ogromnych sercach. Dziś w pocie czoła ochotnicy działali w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze przy kompletowaniu paczek dla seniorów. Każda z nich miała w sobie produkty, które pozwolą przetrwać trudny okres zimowy. Oprócz pomocy materialnej obdarowywani seniorzy doceniają również sam gest i pamięć o nich. Pozwala im to poczuć prawdziwą magię świąt, czyli okresu, gdy nikt nie powinien zostawać sam.
Do akcji przyłączyło się 16 jednostek OSP oraz strażacy z PSP. Oprócz ratowników wzięli w niej udział urzędnicy oraz dzieci z Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze. Dzięki wszystkim zaangażowanym w akcję darczyńcom i wolontariuszom wielu seniorów zyskało siłę płynącą z otrzymania bezinteresownej pomocy.
To już trzeci rok z kolei, jak strażacy pracują charytatywnie by uszczęśliwić samotnych seniorów. W tym roku do bazy (w JRG1) udało się zwieźć ponad półtorej tony darów. Następnie złożone z wielu elementów paczki były rozwożone po domach seniorów. Emocje, które rysowały wyraz twarzy obdarowywanych trudno opisać słowami. Częściowo widoczne są one na zdjęciach. Strażacy udowadniają, że służba społeczeństwu to dla nich misja, w którą angażują maksimum swoich sił i możliwości.

# Trzecia edycja Paczki dla Seniora i kolejny rekord
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo i ogromny szacunek dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję a w szczególności MEGA SZACUNEK NIEUSTAJĄCY dla OSP i PSP!!! Jesteście WIELCY!!!
generalnie ci seniorzy mieli w duupie prace , sie skladali na emeryture a wy frajerzy dajecie tym co krzycza ze nie maja a nie tym co nie maja ale nie krzycza , POLACY ja Piere Do Le
Nie znasz życia... Znam ludzi, którzy całe życie ciężko pracowali, tyle, że jak osiemdziesiątych procent Polaków - za najniższą krajową. I to nieraz ciężej, niż ten na stołku. Gdy dostaniesz 1500zł emerytury, albo 1300zł renty i będziesz już sam, bo Twoja druga połówka odejdzie... To zrozumiesz o czym mówię... Gdy nie będziesz wiedział, czy za pieniądze, które dostałeś opłacić rachunki, wykupić lekarstwa, węgiel, czy kupić jedzenie.... Zapamiętaj tę chwilę. Wtedy będziesz tych ludzi w myślach przepraszać. Po drugie: Piszesz, że nie dają tym, którzy nie krzyczą.... Jeśli nie krzyczą, to skąd świat ma wiedzieć, że potrzebują pomocy..? Więcej pokory. I Wesołych Świąt. P.s. Bycie dobrym i życzliwym nie boli. Spróbuj. Przekonasz się.
Słaby, prowokacyjny komentarz.
Raz na rok 13 kg darów, z czego większość to spożywka i chemia może za 100 zł, bo nikt nie funduje tabletek do zmywarki, a raczej konserwy z przeceny czy o krótkim terminie, kasze, makarony itp. I czego zazdrościsz? Zrób paczkę dla tego cichego i przekaż - poczujesz się lepiej. Super inicjatywa i pewnie każdy z obdarowanych poczuł miłe zaskoczenie. I o to chodzi. Takie artykuły cieszą, a kogo denerwują to może trzeba do lekarza?
a czy ci ktorzy pracowali cale zycie . odlkadali i odejmowali sobie od ust wiele , poszli do szkoly i maja wyksztalcenie , nie pili alkoholu nie palili i teraz maja sluszne emerytury WY POLACZKI KARACIE tym ze lajzy zyciowe dostaja prezenty a ludzie zaradni NIE - QRVA jak ja was nienawidze PATOLOGIA !!!
Matko! Jakie z Ciebie bydlę.... Wiesz co? Nienawiść i gniew dławią. Żal mi Ciebie. Widocznie nie było nikogo, kto by Cię kochał.
Zenek, jak tak zapierdzielałeś i się dorobiłeś, to po kiego ci paczka za 100 zł. Czy to zwykła ludzka zazdrość i zawiść? Za chwilę będzie grała orkiestra dla chorych i też cię to będzie bolało jak innych zawistnych.
Jaka zazdrosc ty penisie zlamany , zastanow sie patologio ? Ty klaunie zazdroscisz wszystkiego bo klaunie nic nie masz penisie z angielskiego WHO-YOU ! Czego POLAKU nie rozumiesz ? Jak sie daje jednemu to nalezy dac drugiemu a jesli daje sie wybranym to jest to katolicyzm albo dyskrymninacja TFU twoja mac'.
Dajcie spokój To jakiś zgorzkniały Ruski troll się tak pluje. Albo alkoholik, który paczki z MOPSU nie dostał. Zobaczcie, jak się pieni - wystarczy mu słowo powiedzieć a ujada, jak owczarek syberyjski. Ciekawe, czy jak gość spojrzy w lustro, wie jak bardzo jest żałosny.... No, ale cóż.... Najgorzej jest gdy ktoś z chama - prubuje zrobić z siebie pana. Niech ujada.... Tyle jego, ile mu rubli Putler w kieszeń wsadzi. Już nie długo....
do powyzej ................ ale cie patologio prawda zabolala , widze , ze bedziesz srala pod siebie i nie jest to grozba a przewidzenie twojej przyszlosci , jak niejaki Jackowski taki wasz polski jasnowicz czy klaun ? A wtedy beda do ciebie z apaczkami przychodzic.
Do: Stefek ale nie patologia Rozbawiłeś mnie :-) ty lepiej pomyśl, co z wami putler zrobi bezmózga istoto, działająca pod dyktando szaleńca, który tysiące waszych już na śmierć posłał. W Polsce przynajmniej ludzie mają wodę, prąd i wolność słowa, Wy - tam, pod butem despoty - chorego z nienawiści i strachu, który nawet jedzenie każe innym najpierw próbować, bo się boi, że go pobratymcy wykończą. A ludzie na wsiach głodem przymierają, ze sławojek korzystać muszą a o prądzie mogą tylko pomarzyć... Hahaha! Mateczka Rosja kocha swoje dzieci, co? Zafajdany psychopata robi z wami co chce :-) chciwy, obleśny i owładnięty rządzą władzy śmieć, który chowa się w bunkrach i zasłania sobowtórami. Skóra na ryju niedługo mu pęknie od tych operacji a mądrzejszy od tego na pewno nie będzie. Czasu też nie oszuka. Na szczęście. Bo niedługo szlak go trafi a wtedy połowa Rosji wyprawi imprezę, z radości , że już nie muszą go kochać. Wiesz co? Zejdź mi z oczu ruska gnido , bo gorszej patologii, niż ludzie twojego pokroju nie ma! Powinieneś sam sobie pluć w twarz, ile razy spojrzysz w lustro. Ale pewnego dnia los się zemści. Przyjdą po ciebie i zapłacisz za tę wierną służbę diabłu, kundlu jeden.
do powyzej ...... ty masz naprawde sieczke we lbie , kto ci powiedzial ,ze jestem trollem i to rosyjskim ? Jak masz chorobe psychiczna to cie moze zrozumiem , jak polski ksiadz katolicki cie zgwalcil jako dziecko , tez zrozumiem .Ty masz jakies probemy emocjonalne , moze dlatego ze mieszkasz w Polsce i kazdy ma cie w dupie ? Jestes patologia , napisz mi jeszcze , ze wszystko to wina Tuska a prezes PiS i zarazem agent KGB niejaki Jaroslaw K jest meczennikiem a w solensku bez zamach. A tak na koniec to ciesze sie , ze nie mieszkam w Polsce bo jak czytam to generalnie kraj ubogich umyslowo koncowych produktow przemiany materii , niedowartosciowani i zawsze z pretensjami , co za dzban ?
Brawo i ogromny szacunek dla wszystkich zaangażowanych w tą akcję a w szczególności MEGA SZACUNEK NIEUSTAJĄCY dla OSP i PSP!!! Jesteście WIELCY!!!
generalnie ci seniorzy mieli w duupie prace , sie skladali na emeryture a wy frajerzy dajecie tym co krzycza ze nie maja a nie tym co nie maja ale nie krzycza , POLACY ja Piere Do Le
Nie znasz życia... Znam ludzi, którzy całe życie ciężko pracowali, tyle, że jak osiemdziesiątych procent Polaków - za najniższą krajową. I to nieraz ciężej, niż ten na stołku. Gdy dostaniesz 1500zł emerytury, albo 1300zł renty i będziesz już sam, bo Twoja druga połówka odejdzie... To zrozumiesz o czym mówię... Gdy nie będziesz wiedział, czy za pieniądze, które dostałeś opłacić rachunki, wykupić lekarstwa, węgiel, czy kupić jedzenie.... Zapamiętaj tę chwilę. Wtedy będziesz tych ludzi w myślach przepraszać. Po drugie: Piszesz, że nie dają tym, którzy nie krzyczą.... Jeśli nie krzyczą, to skąd świat ma wiedzieć, że potrzebują pomocy..? Więcej pokory. I Wesołych Świąt. P.s. Bycie dobrym i życzliwym nie boli. Spróbuj. Przekonasz się.