Dziś Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze zyskało 5 nowych karetek. Mieszkańcy regionu mogą czuć się bezpieczniej, bo ratownicy medyczni będą mieli do dyspozycji nowe, doskonale wyposażone i sprawne wozy.
Pierwszy raz w historii jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego, piąty ambulans został sfinansowany ze środków własnych pogotowia, co jest efektem naszej wytężonej pracy. - powiedział dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Mariusz Gierus.
Karetka pogotowia jako podstawowy sprzęt potrzebny ratownikom medycznym do niesienia pomocy stanowi element, który zawsze musi być sprawny, gotowy do działania, dobrze wyposażony i dostępny w każdej chwili. Nie budzi więc cienia negacji fakt, że nowe karetki były bardzo potrzebne w jeleniogórskim pogotowiu. Nowe wozy nie będą miały problemu z wjazdem w trudny teren, ponieważ posiadają napęd na wszystkie cztery koła.
Odkąd pojawiłem się w Pogotowiu Ratunkowym uznaliśmy, że wymiana taboru jest priorytetowa i stąd prace nad zarówno budżetem jak i pozyskiwaniem środków z budżetu Państwa. - dodał dyrektor pogotowia Mariusz Gierus

Wszystkie karetki łącznie kosztowały 3 062 441,92 zł. Każda jedna z nich to koszt rzędu 765 610,48 zł. Zdecydowana większość środków finansowych pochodzi ze Skarbu Państwa - 2 608 000,00 zł, z kolei 454 441,92 zł pochodzi ze środków własnych jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego.
Dzisiaj mogę powiedzieć, że wszyscy jeleniogórzanie, ale nie tylko, bo to dotyczy takiej dużej części dawnego województwa Jeleniogórskiego, będą mieli lepszą obsługę i dostęp do tego, by w sytuacjach zagrożenia życia mogła do nich dojechać sprawna i dobrze wyposażona karetka. - mówiła minister Marzena Machałek.
To dzięki poparciu polityków względem inicjatywy przekazania nowych karetek do jeleniogórskiego pogotowia udało się zrealizować tę ważną dla mieszkańców regionu inwestycję, przy znacznym wsparciu finansowym ze Skarbu Państwa.
Wiemy, że mamy świetnych ratowników. Wiemy, że mamy ludzi bardzo zaangażowanych w ratowanie życia i zdrowia mieszkańców regionu, ale bez dobrego sprzętu wiele zrobić nie można. - dodała minister Marzena Machałek.
Nigdy w historii funkcjonowania Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, nie było takiej sytuacji, że jednego roku pogotowie wzbogaca się o 5 nowych karetek. Każda warta ponad 750 000 zł. - mówił senator Krzysztof Mróz.
Nie byłoby tych karetek, gdyby nie dwie osoby - i to trzeba powiedzieć. Gdyby nie Pan wojewoda, Jarosław Obremski, który słynie z tego, że stara się wspierać Jelenią Górę[…]. Druga osoba, której też należy się podziękowanie to Pan dyrektor. Jego sprawczość, jego działania spowodowały to, że wygospodarował środki na wkład własny. - dodał senator z ziemi jeleniogórskiej

Inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców spotkała się z ogromnym poparciem w Urzędzie Wojewódzkim.
Karetki to nie tylko pojazdy, w nich ratuje się życie. […] W imieniu wojewody życzę - tak jak Pan senator powiedział - jak najmniej wyjazdów, ale te, które się zdarzą niech będą maksymalnie zabezpieczone. - powiedział wicewojewoda.

Wszystkie nowe wozy jeleniogórskiego pogotowia zostały poświęcone przez księdza Kapelana Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.
Załoga, aby czuła się bezpiecznie, nie wystarczy tylko sprzęt, umiejętności i technika, ale również wsparcie duchowe. To co usłyszałem wcześniej, większość ambulansów była „chrzczona”. - mówił dyrektor pogotowia.

Zakup nowego sprzętu to zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom, ale również komfortu pracy jeleniogórskich ratowników medycznych.
Drodzy Państwo - dla nas, medyków Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze - to jest nasze codzienne biuro. To tutaj, za zamkniętymi drzwiami karetki, podajemy aż 47 leków, reanimujemy, przyjmujemy porody, słuchamy i dajemy się wypowiedzieć, jesteśmy z pacjentami w dobrych i złych momentach ich życia. Cieszymy się niezmiernie, ponieważ nasze biuro musi zapewniać również bezpieczną i wygodną pracę również dla nas. Warto powiedzieć, że na wyposażeniu ambulansów znajdą się również elektryczne nosze oraz schodołazy. To szczególnie ważne w kontekście właśnie bezpieczeństwa naszej pracy, ponieważ jak informują jedne z polskich badań, w 2019 roku na problemy z urazami kręgosłupa oraz bólu z nimi związanego cierpiało ponad 230 medyków i to tylko w okresie maj-wrzesień. To pociąga za sobą zwolnienia, leczenie oraz niemożność pomocy drugiemu człowiekowi. Teraz, dzięki nowoczesnemu wyposażeniu, ja i moi koledzy oraz koleżanki możemy czuć się bezpiecznie, co przełoży się na zdrowie i wygodę naszych pacjentów. - ratownik medyczny, rzecznik prasowy pogotowia - Piotr Bednarek.

# Nowe karetki dla jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego poświęcone i przekazane
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
poświęcone buahahahah - panie Gierus te wlosy jak LGBT, zmiana?
Co z tego że karetki nowe jak znieczulica ratowników i na SORZE. Nie mówię że wszyscy ale jest wiele czarnych owiec.
a za studia juz oddana kasa?
Willa+ kłamczucho smoleńska Machałek!
Machałek Mróz kłamcy smoleńscy.
Jakbyście nie wiedzieli, to Wam J. Kaczyński wytłumaczy: beneficejetami milionowych kradzieży publicznych pieniędzy są organizacje "cieszące się publicznym szacunkiem". Np firma założona 3 dni przed konkursem.Willa+ złodzieje pis
Kradną gangusy z PiS.uaru. Żona posła Żalka jest zatrudniona w spółce, która kooperuje z firmą-słupem.Firma słup pomimo,że nadaje się do upadłości,dostaje 130 mln z instytucji,gdzie współrządzi Żalek. Plan zapewne był taki,aby transferować kasę do żony pod przykrywką współpracy,Sp. słup upada i jest git. Willa+ i kropidło katabasa.
27 latek, który otrzymał 55 mln dotacji z NCBR zarejestrował firmę-słup dokładnie tam, gdzie do niedawna mieściła się siedziba Republikanów Bielana. Partii, która sprawuje nadzór nad... NCBR. Oni nawet nie zachowują pozorów. Złodzieje z PiS. Willa+
PiS po ewentualnej wygranej na jesieni zamierza wprowadzić całkowity zakaz rozwodów. Rozważają też zakaz finansowania in vitro z budżetów jednostek samorządowych. Ma zostać tylko możliwość finansowania ze środków własnych. Polska religijnych katolickich ultrasów.
To ten od afery studniówek jeszcze tam pracuje???
co za polska patologia ? karetki poswiecili hahahahahah , teraz zamiast to szpitala karetki powinny do katolickich kosciolow potrzebujacych wozic , POLACY to patologia , co za prymitywny kraj ?
Narodowy wolski katolicki zaścianek. Brak słów by komentować.
Doda karetki i inne darowizny do zestawienia i na koniec 2023 okaże się, że pogo w jeleniej może sobie zbudować ropociąg własny... nawet nikt spoza firmy się nie zorientuje, ile szmalcu poszło psu w dupę... (a niektórzy z firmy, mimo to, będą się cieszyć, że dyrektor jest super, bo zawsze jest do kogo podj*bać kolegę lub koleżankę)... zygać się chce na to co się dzieje...
Weź sobie przeczytaj swoje wypociny, przemyśl, napisz od nowa. Zrozumiale.
A jak ktoś ma uczulenie na święconkę?
A teraz dostaną willa+ .Po uroczystości poszli na kotlety i golonke .
Krzysiek gdzieś helikopter?
Roman Giertych: "Ziobro wycofał z SN swoją kasację, w której domagał się ukarania mnie za słowa, że prokurator, który postawi zarzuty PDT za Smoleński sam będzie miał zarzuty. Czyżby niegodziwość mojej wypowiedzi nie miała się spotkać z żadną karą?" Machałek pójdziesz na wiele lat do więzienia za dewastację państwa kłamstwa mi o zamachu smoleńskim.
I elegancko. Za PO szpital i pogotowie ciągle bez sprzętu i niedoinwestowane.
https://wolnemedia.net/eksplozja-chorob-po-zastrzykach-na-covid-19/ Przydadzą się z pewnością...
https://wolnemedia.net/eksplozja-chorob-po-zastrzykach-na-covid-19/ Przydadzą się z pewnością...
Się puszycie jakby to za prywatne pieniądze były karetki. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Parafrazując słowa Waszej koleżanki: te karetki się nam poprostu należały! Ludzie całe życie płacą zdrowotne a G z tego mają. Żadna łaska panie i panowie senatorowie, posłowie, dyrektorzy itp.
Dziwne, że za poprzedników z PO/PSL/SLD jakoś nie było to takie proste do zrealizowania, a nowych karetek było tyle co nic. I jakoś tamci posłowie, senatorowie i dyrektorzy nic w tym kierunku nie robili.
...
Poświęcone, masakra, gdzie my żyjemy.
Mafia pis
Dziwicie się że Poska trafiła pod zabory? Takich samych sprzedawczyków było jak i dziś .Nic się nie zmieni doputy będziemy klechistanem.
https://twitter.com/KrystianJachacy/status/1627769719460622341?s=20
Ja wam obiecuję że zaszczepię wszystkich, co do jednego.
Powinien wziąć szczypawkę ograniczające żarcie.
Te karetki sa niekompletne.W obsadzie kazdej powinien byc kapelan.
Klauzula sumienia nie pozwala mi korzystać ze sprzętu ochlapanego katolicką wodą. To burzy kryterium ogólnodostępności. Skoro to jest sekciarskie przedsięwzięcie, to czy będą zwracać pieniądze?
Ale po co? Przecież już nie ma covida. Nie ma dopłat do pensji za kontakt. No chyba że są inne choroby oprócz covida a wtedy to tylko do wszystkiego dopisywaliscie c19 włącznie ze złamaniem ręki jak chłop spadł z drabiny (autentyk)
Poświęcone... No bez jaj hahaha A komunie święta przyjęły? W jakim my zacofanym kraju żyjemy...
poświęcone buahahahah - panie Gierus te wlosy jak LGBT, zmiana?
Co z tego że karetki nowe jak znieczulica ratowników i na SORZE. Nie mówię że wszyscy ale jest wiele czarnych owiec.
a za studia juz oddana kasa?