11 grudnia 2023 roku to historyczna data dla Polek i Polaków. Upadł rząd Mateusza Morawieckiego. Rozmowy z potencjalnymi koalicjantami okazały się całkowicie bezskuteczne.
Wczoraj posłanki i posłowie głosowali w ważnej dla całej Polski sprawie, a mianowicie za wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, który otrzymał od prezydenta Andrzeja Dudy misję stworzenia parlamentarnej większości. Przez dwa tygodnie Mateusz Morawiecki zapewniał, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi koalicjantami i jest dobrej myśli w kwestii stworzenia rządu. Wczoraj (11.12) okazało się, że starania byłego już premiera były bezskuteczne, bowiem zdecydowaną większością wniosek o udzielenie wotum zaufania został odrzucony. Za głosowało 190 posłów, a przeciw 266 posłów. Cieszy fakt, że nikt z parlamentarzystów zasiadających w sejmowych fotelach nie wstrzymał się od głosu.
Posłanki i posłowie wybrali Donalda Tuska na Premiera Rzeczpospolitej. Za kandydaturą Tuska głosowało 248 osób, a przeciwko 201. Konfederacja głosowała zarówno przeciwko Tuskowi, jak i Morawieckiemu argumentując swoją decyzję negatywnymi doświadczeniami związanymi zarówno z jednym, jak i drugim premierem.
# Koniec rządu Morawieckiego. Tusk nowym premierem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo!
Nareszcie banda pisowska poszła w pizdziec...
Jesteś mistrzem . takiego nekrologu brakowało 4 lata temu . ważne że teraz naród jest pogrążony w radości .. dzieki zrobiłeś mi cudny dzień
Sami siebie oklamujecie > To "żondził" stary złosliwiec Kaczyński a reszta to pachołki. Dokanał dwa majstersztiki ;ogłupił 8 milionow ciemnego luda i znalaz niemotę na prezydenta.
Najbardziej zaniedbany region polski (Kotlina Jeleniogórska) cieszy się jak male dziecko z cukierka .... teraz to tu będzie bieda ....
Najbardziej zaniedbany to jest twój nianachalny , prostacki , skrzywiony pripagandom TVPis , tok myślenia lemingu
Folksdojcz sprzeda Polskę i Polaków.
Skończyła się Polska Tusk i reszta choloty sprzeda kraj Niemcom i Ruskim
Brawo!
Nareszcie banda pisowska poszła w pizdziec...
Jesteś mistrzem . takiego nekrologu brakowało 4 lata temu . ważne że teraz naród jest pogrążony w radości .. dzieki zrobiłeś mi cudny dzień