Reklama

Kolejne dwie nowoczesne karetki w jeleniogórskim pogotowiu

14/12/2023 11:24

Do Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze trafiły kolejne dwie nowoczesne karetki. Zakup dla bezpieczeństwa mieszkańców był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i ciężkiej pracy ratowników medycznych.

Po raz trzeci w 2023 roku Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze zrealizowało spore zakupy dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Dwie nowoczesne karetki w zabudowie kontenerowej trafią do stacji przy ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze.

Ten zakup nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 1 500 000 zł. Łączna wartość zakupu ambulansów to nad 2 150 000 zł. Ponad 650 000 zł to jest efekt wytężonej pracy personelu medycznego i całego personelu jeleniogórskiego pogotowia, ponieważ te środki udało się dołożyć z budżetu własnego. - mówił Mariusz Gierus, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

Reklama

Wprowadzanie do taboru pogotowia nowych karetek powoduje, że wymiana następuje również na szczeblach transportu medycznego, bowiem te karetki, które jeździły w ramach systemu ratownictwa przechodzą do dyspozycji transportu medycznego, który realizowany jest również przez jeleniogórskie pogotowie. Karetki powinny być wymieniane co około 5 lat.

Decyzja o zakupie karetek w zabudowie kontenerowej zapadła po przeprowadzeniu testów w regionie. Ich napęd jest dostosowany do trudnych warunków górskich, z którymi często mierzą się kierowcy ambulansów.

Reklama

 

# Kolejne dwie nowoczesne karetki w jeleniogórskim pogotowiu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Suweren - niezalogowany 2023-12-14 12:09:31

    Gierus , oddałeś już pieniądze które wyłudziłeś od jeleniogórskiego pogotowia?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Farmer - niezalogowany 2023-12-14 14:34:10

    Dobrze wiedzieć że w razie wypadku będzie można liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Brawo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jola - niezalogowany 2023-12-14 15:00:00

    Bardzo chamska doktor która wykonuje badania EMG tylko interesują pacjenci którym proponuję badania prywatnie co pani dyrektor udaje a na NFZ pacjent nie może się nic dowiedzieć jaki termin.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości