Do Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze trafiły kolejne dwie nowoczesne karetki. Zakup dla bezpieczeństwa mieszkańców był możliwy dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego i ciężkiej pracy ratowników medycznych.
Po raz trzeci w 2023 roku Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze zrealizowało spore zakupy dla bezpieczeństwa mieszkańców i turystów. Dwie nowoczesne karetki w zabudowie kontenerowej trafią do stacji przy ulicy Ogińskiego w Jeleniej Górze.
Ten zakup nie byłby możliwy, gdyby nie dotacja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 1 500 000 zł. Łączna wartość zakupu ambulansów to nad 2 150 000 zł. Ponad 650 000 zł to jest efekt wytężonej pracy personelu medycznego i całego personelu jeleniogórskiego pogotowia, ponieważ te środki udało się dołożyć z budżetu własnego. - mówił Mariusz Gierus, dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.
Reklama
Wprowadzanie do taboru pogotowia nowych karetek powoduje, że wymiana następuje również na szczeblach transportu medycznego, bowiem te karetki, które jeździły w ramach systemu ratownictwa przechodzą do dyspozycji transportu medycznego, który realizowany jest również przez jeleniogórskie pogotowie. Karetki powinny być wymieniane co około 5 lat.
Decyzja o zakupie karetek w zabudowie kontenerowej zapadła po przeprowadzeniu testów w regionie. Ich napęd jest dostosowany do trudnych warunków górskich, z którymi często mierzą się kierowcy ambulansów.
# Kolejne dwie nowoczesne karetki w jeleniogórskim pogotowiu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Gierus , oddałeś już pieniądze które wyłudziłeś od jeleniogórskiego pogotowia?
Dobrze wiedzieć że w razie wypadku będzie można liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Brawo.
Bardzo chamska doktor która wykonuje badania EMG tylko interesują pacjenci którym proponuję badania prywatnie co pani dyrektor udaje a na NFZ pacjent nie może się nic dowiedzieć jaki termin.
Bełkoczesz.
Karetka będzie za 5 godzin! Proszę zawieść swoim samochodem...
Gierus-***** *** oddaj rower!
Mariusz się lansuje. Uśmiechał się niedawno na pogrzebie a teraz szczerzy kły do karetki. Kiedy za studio zwróci? Tego nie powiedział....
A załogi też nowe? Potrafią już odróżnić udar od epilepsji? Czy nadal pacjentów udarowych zostawiają w domu?
W końcu. U Niemców to standard od lat, a ostatnio też w Czechach. O USA nie wspominam, bo u nich karetki to wręcz na podwoziach ciężarówek. Te Mercedesy są nieznacznie większe od zwykłego busa, a komfort pracy nieporównywalny. Teoretycznie jest też możliwość przełożenia samego kontenera na nowe podwozie, gdy stare się zużyje lub ulegnie wypadkowi. Ciekawe, czy skorzystają z tej opcji.
kat c
Gierus , oddałeś już pieniądze które wyłudziłeś od jeleniogórskiego pogotowia?
Dobrze wiedzieć że w razie wypadku będzie można liczyć na szybką i profesjonalną pomoc. Brawo.
Bardzo chamska doktor która wykonuje badania EMG tylko interesują pacjenci którym proponuję badania prywatnie co pani dyrektor udaje a na NFZ pacjent nie może się nic dowiedzieć jaki termin.