Reklama

Dziś gospodarze Samotni opuszczają to miejsce

Po prawie 60-ciu latach zarządzania wyjątkowym schroniskiem, dziś gospodarze opuszczają to miejsce. Dla wielu kończy się wspaniała historia tego miejsca.

Nadszedł dzień, który dla wielu pasjonatów gór nigdy nie powinien nastać. Dzień, w którym kończy się pewna epoka w wyjątkowym, uwielbianym przez turystów miejscu - Samotni. Od przeszło 58 lat schroniskiem zarządza jedna rodzina. Tradycja i klimat przekazywane były z pokolenia na pokolenie. To jednak koniec tej historii. Nadeszła zmiana. Zarządzaniem Schroniskiem Samotnia zajmie się teraz inny dzierżawca. Przedsiębiorca z Zakopanego.

W chwili, gdy rodzina Państwa Siemaszków ogłosiła, że nie przedłużono im umowy na prowadzenie schroniska, w sieci wybuchł bunt. Wielu lokalnych pasjonatów gór, ale również turystów namawiało do walki i protestowało przeciwko zmianie zarządców schroniska. To pokazało jak wierną społecznością są ludzie gór.

Reklama

Decyzja jednak zapadła i dziś (15.05.2024) rodzina, która przez 58 lat zarządzała schroniskiem musi opuścić to wyjątkowe miejsce.

# Dziś gospodarze Samotni opuszczają to miejsce

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/05/2024 12:53
Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jarek - niezalogowany 2024-05-15 11:03:48

    Absurd

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Kiedyś jeleniogórzanin - niezalogowany 2024-05-15 11:18:13

    Wyjechałem z Kotliny ponad 25 lat temu, ale wcześniej, jako licealista, później student, bywałem w Samotni i powyżej w Strzesze wiele razy. Piesze wędrówki były wtedy normalnością. Jednak za Samotnią jakoś nigdy nie przepadałem. Miałem wrażenie, że schronisko było zarządzane tak sobie, już wtedy panował spory syf, gospodarze jakoś wcale nie silili się na gościnność. Jak były wolne wyra, to wolałem Strzechę. Teraz czytam na różnych portalach na temat zmiany gospodarzyai opinie są dość mocno podzielone. Mniej więcej połowa się cieszy ze zmiany, że może być tylko lepiej (bo już gorzej być nie może), druga połowa bez mała rozpacza, że szkoda im wielopokoleniowej tradycji, że to koniec Samotni i takie klimaty. Pewnie prawda jest po środku.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Stefek - niezalogowany 2024-05-15 12:16:01

    Chłopie gdzie miałeś syf przestan pisać głupoty ,gdzie według ciebie ta połowa.sie cieszy że zmiany . Co Spółka ci.placi za pisanie takich głupot

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości