Reklama

Polsko - niemiecka granica pod specjalnym nadzorem. Tysiące kontroli, setki zatrzymań, a migranci nadal próbują szczęścia

16/09/2025 18:02

Polsko-niemiecka granica od 7 lipca przypomina dziś coś na kształt fortecy. Straż Graniczna – wspierana przez policję, żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej i inne służby – prowadzi tam tymczasowe kontrole, które szybko obnażyły skalę problemów, o jakich na co dzień się nie mówi.

Od Lubuskiego po Dolny Śląsk, w ciągu zaledwie dwóch miesięcy i tygodnia, funkcjonariusze skontrolowali blisko 235 tysięcy osób oraz 110 tysięcy pojazdów. Efekty? Aż 180 cudzoziemcom – od Ukraińców po Turków, Rosjan i Syryjczyków – odmówiono wjazdu do Polski z powodu braku wymaganych dokumentów.

Ale to dopiero początek. Ponad 500 osób zatrzymano, bo niemieckie służby odmówiły im wjazdu i odesłały z powrotem do Polski. Najliczniejszą grupę stanowili Ukraińcy – aż 300 osób. Do tego dochodzi 7 pomocników w procederze nielegalnej migracji, głównie obywateli Ukrainy i Polski, którzy próbowali zarobić na przerzucie ludzi przez granicę.

Reklama

Kontrole graniczne wyłowiły też zupełnie inny katalog przestępstw: 40 zatrzymanych poszukiwanych i podejrzanych m.in. o przemyt, kradzieże aut czy fałszowanie dokumentów.

Oficjalnie mówi się o „tymczasowej kontroli granicznej”. W rzeczywistości to sygnał, że granica stała się pierwszą linią obrony przed rosnącym naporem imigrantów. Setki zatrzymanych i tysiące sprawdzonych pokazują jasno, że presja migracyjna nie jest odległym problemem z południa Europy, lecz dzieje się tu i teraz – na Odrze i Nysie Łużyckiej.

Reklama

Polsko - niemiecka granica pod specjalnym nadzorem. Tysiące kontroli, setki zatrzymań, a migranci nadal próbują szczęścia

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefek - niezalogowany 2025-09-16 18:49:26

    Taa a na przejściu w Zgorzelcu po stronie Polskiej stoi zaledwie dwóch funkcjonariuszy ????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Dawid - niezalogowany 2025-09-17 06:35:17

    W Olsztynie to samo. Jeden radiowóz, 20 metrów od pasa jezdni, zwolnienie do 50 km. Rzeczywiście są w stanie dojrzeć kto za kierownicą i zatrzymać....

    • Zgłoś wpis
  • belfer - niezalogowany 2025-09-17 08:38:24


    Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości