Reklama

26 hektarów ziemi zabudowanej panelami fotowoltaicznymi

W Jeleniej Górze od około miesiąca funkcjonuje farma fotowoltaiczna. Miasto wydzierżawiło ten teren spółce, która zajmuje się produkcją zielonej energii.

Około 24 000 paneli znajduje się na terenie przy drodze krajowej nr 3 z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Teren należy do miasta, a spółka Energy1 wydzierżawiła go pod budowę farmy. Prąd, który zostanie wyprodukowany w tym miejscu może zasilić od 6000 do 8000 gospodarstw domowych. Oczywiście korzystają z niego również okoliczne firmy. Prąd z farmy trafia do systemu, z którego następnie trafia do domów.

Dla Jeleniej Góry to bardzo ważna inwestycja, bowiem miasto w znaczącym stopniu przechodzi na zieloną energię. Już teraz po jeleniogórskich drogach jeździ 19 autobusów elektrycznych, a już wkrótce na drogi wyjedzie dwudziesty egzemplarz. Prąd jest obecnie priorytetową potrzebą dla miasta, więc powstanie farmy na terenie Jeleniej Góry daje pewne zabezpieczenie dla tej jednostki.

Reklama

Jak mówił Jerzy Łużniak - Chcemy, aby to była zielona Jelenia Góra. Prezydent podczas konferencji wspomniał również, że trwają rozmowy i starania o pozwolenia na wybudowanie miejskiej farmy fotowoltaicznej, która miałaby powstać w okolicach Sobieszowa.

# 26 hektarów ziemi zabudowanej panelami fotowoltaicznymi

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ja - niezalogowany 2024-04-16 13:42:45

    Mieszkańcy nie odczują różnicy w rachunkach, że energia wyprodukowana na miejscu. Jest to 26 hektarów gdzie nie będzie grama zieleni bo przecież nic powyżej trawy i ta bedzie pryskana: zwierząt oprócz gryzoni, bo wszystko ogrodzone. Nie mówiąc o zniszczonym krajobrazie w kotlinie, która ponoć jest turystyczna. Taka zielona energia daleka jest od bycia zieloną. Jeszcze bedziemy na tę inwestycję płakać.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Adam - niezalogowany 2024-04-16 13:48:58

    Euro zaraza wysrubuje takie normy że wszystko dla bogatych a biedniejszym praca za grosze,tak jak z samochodami spalinowymi.

    • Zgłoś wpis
  • bardzodobrze - niezalogowany 2024-04-17 11:11:37

    OZE to przyszłość, a propaganda Kremla wyje i manipuluje ludźmi, próbując przekonać Europejczyków, że zielona energia to zagrożenie. Każda nowa technologia ma swoje wady i zalety. Technologię trzeba mądrze wykorzystywać. Największą zaś wadą OZE z punktu widzenia Kremla jest fakt, że dzięki OZE Europa nie będzie potrzebować już tyle gazu, węgla i ropy z Rosji. Szkoda, że wielu Polaków rzekomo "włącza myślenie" i powtarza rosyjskie manipulacje wycelowane w OZE, które mają bronić interesów Kremla. Kilkanaście lat temu rosyjska propaganda uwaliła nam rewolucję łupkową, w USA też były protesty, oligarchowie z Rosji finansowali filmy o "zagrożeniu" gazem z łupków, na szczęście dla siebie i dla nas Amerykanie nie ulegli tej manipulacji i propagandzie Kremla.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości