Reklama

Wkrótce ruszy budowa budynków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Junaków

Przy ulicy Junaków w Jeleniej Górze - Cieplicach powstaną dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą.

Można powiedzieć, że dziś w Urzędzie Miasta Jelenia Góra wydarzyła się historyczna chwila, bowiem podpisano umowę na wybudowanie mieszkań komunalnych. Historyczna, bo to pierwsze mieszkania, które zostaną wybudowane od 20 lat.

Ostatnie mieszkania komunalne w Jeleniej Górze zostały oddane 20 lat temu. W 2004 roku powstało 12 mieszkań przy ulicy Zielonej. - mówił Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jelenia Góra.

Podpisana dziś umowa dotyczy budowy łącznie 30. mieszkań w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach. Inwestycja będzie realizowana na terenie przy ulicy Junaków. Prezydent Jeleniej Góry już dziś zapowiedział, że to nie koniec planów budowlanych miasta na rzecz mieszkańców. W niedalekiej przyszłości planowane są remonty mieszkań komunalnych oraz budowa nowych.

Reklama

Wykonawcą inwestycji będzie spółka Maxbud, która rownolegle prowadzi budowę kompleksu dla osób starszych w Sobieszowie przy ulicy Łazienkowskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończenie budowy nastąpi pod koniec 2027 roku. Powstanie tam 30. mieszkań o powierzchni od 40 do 55 mkw. Będą w pełni wyposażone. Zarówno części wspólne budynków, jak i mieszkania będą przystosowane do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami.

Koszt realizacji inwestycji opiewa na ponad 12,5 miliona złotych. Miasto na ten cel pozyskało ze środków zewnętrznych ponad 10 milionów.

Reklama

Więcej informacji w materiale wideo poniżej. To transmisja na żywo, którą prowadziliśmy dla Państwa z dzisiejszej konferencji prasowej:

# Wkrótce ruszy budowa budynków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Junaków

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    *** - niezalogowany 2024-12-13 17:21:00

    Na ul.Junaków woda po powodzi stała jeszcze przez 4 dni po powodzi nikogo tu nie było nikt tego nie sprawdzał to jest jedno wielkie kłamstwo, tu przy mocniejszych deszczach robi się bagno za każdym razem i twierdzicie że to nie są tereny zalewowe to tak jak na Sobieszowskiej niby nie są zalewowe robicie z ludzi idiotów przecież ludzie tu mieszkają od urodzenia i wiedzą co jest grane, a co z tymi ludźmi co mieszkają po niżej jak wy tam beton wylejecie to oni będą pływać za każdym śilniejszym deszczem i koto za to bierze odpowiedzialność !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • nie znaczenia - niezalogowany 2024-12-13 17:46:46

    Mieszkam od 4 lat w J.G. na Junaków, jako mieszkaniec z wyboru. Domyślam się gdzie ta lokalizacja, pewnie za plecami stacji benzynowej. Ludzie nie panikujcie. Wiele zalet. Świetna lokalizacja, skomunikowanie w każdą stronę. Blisko parki, przedszkole, Aldi, Pepko, Rosman. Dwa małe budynki się zmieszczą. Myślę, że adaptacja będzie uwzględniać lokalne chwilowe podtopienia. Na Junaków mieszka się super, zapytajcie mieszkańców z Niemiec, którzy tam mieszkają. Jak słyszę to Ciągłe narzekanie w J.G. na prawie wszystko, to myślę, że ...się ... przewracało.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jolo - niezalogowany 2024-12-13 17:22:11

    Witamy powodzian w perfekcyjnie zagrzybionych mieszkaniach… ja nie wierzę. Tam było 4 metry wody niedawno a po roztopach 2 metry. Ktoś się tym interesuje czy mamy gdzieś te kilkanaście baniek. Czy śmierdzi czymś ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości