Przy ulicy Junaków w Jeleniej Górze - Cieplicach powstaną dwa budynki z mieszkaniami socjalnymi. Dziś została podpisana umowa z wykonawcą.
Można powiedzieć, że dziś w Urzędzie Miasta Jelenia Góra wydarzyła się historyczna chwila, bowiem podpisano umowę na wybudowanie mieszkań komunalnych. Historyczna, bo to pierwsze mieszkania, które zostaną wybudowane od 20 lat.
Ostatnie mieszkania komunalne w Jeleniej Górze zostały oddane 20 lat temu. W 2004 roku powstało 12 mieszkań przy ulicy Zielonej. - mówił Jerzy Łużniak Prezydent Miasta Jelenia Góra.
Podpisana dziś umowa dotyczy budowy łącznie 30. mieszkań w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach. Inwestycja będzie realizowana na terenie przy ulicy Junaków. Prezydent Jeleniej Góry już dziś zapowiedział, że to nie koniec planów budowlanych miasta na rzecz mieszkańców. W niedalekiej przyszłości planowane są remonty mieszkań komunalnych oraz budowa nowych.
Wykonawcą inwestycji będzie spółka Maxbud, która rownolegle prowadzi budowę kompleksu dla osób starszych w Sobieszowie przy ulicy Łazienkowskiej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończenie budowy nastąpi pod koniec 2027 roku. Powstanie tam 30. mieszkań o powierzchni od 40 do 55 mkw. Będą w pełni wyposażone. Zarówno części wspólne budynków, jak i mieszkania będą przystosowane do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami.
Koszt realizacji inwestycji opiewa na ponad 12,5 miliona złotych. Miasto na ten cel pozyskało ze środków zewnętrznych ponad 10 milionów.
Więcej informacji w materiale wideo poniżej. To transmisja na żywo, którą prowadziliśmy dla Państwa z dzisiejszej konferencji prasowej:
# Wkrótce ruszy budowa budynków z mieszkaniami komunalnymi przy ulicy Junaków
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na ul.Junaków woda po powodzi stała jeszcze przez 4 dni po powodzi nikogo tu nie było nikt tego nie sprawdzał to jest jedno wielkie kłamstwo, tu przy mocniejszych deszczach robi się bagno za każdym razem i twierdzicie że to nie są tereny zalewowe to tak jak na Sobieszowskiej niby nie są zalewowe robicie z ludzi idiotów przecież ludzie tu mieszkają od urodzenia i wiedzą co jest grane, a co z tymi ludźmi co mieszkają po niżej jak wy tam beton wylejecie to oni będą pływać za każdym śilniejszym deszczem i koto za to bierze odpowiedzialność !!!
Mieszkam od 4 lat w J.G. na Junaków, jako mieszkaniec z wyboru. Domyślam się gdzie ta lokalizacja, pewnie za plecami stacji benzynowej. Ludzie nie panikujcie. Wiele zalet. Świetna lokalizacja, skomunikowanie w każdą stronę. Blisko parki, przedszkole, Aldi, Pepko, Rosman. Dwa małe budynki się zmieszczą. Myślę, że adaptacja będzie uwzględniać lokalne chwilowe podtopienia. Na Junaków mieszka się super, zapytajcie mieszkańców z Niemiec, którzy tam mieszkają. Jak słyszę to Ciągłe narzekanie w J.G. na prawie wszystko, to myślę, że ...się ... przewracało.
Witamy powodzian w perfekcyjnie zagrzybionych mieszkaniach… ja nie wierzę. Tam było 4 metry wody niedawno a po roztopach 2 metry. Ktoś się tym interesuje czy mamy gdzieś te kilkanaście baniek. Czy śmierdzi czymś ?
Tam od zawsze stoi woda. Moja teściowa mówiła że jako dziecko tam na łyżwy chodziła. Cały ten teren jest zalewany regularnie, bagnisty. Podczas powodzi było tam małe jeziorko...głupie miejsce na budowę domu. Powyżej koło domu starości jest pełno działek w bezpiecznym miejscu...
Po przesłuchaniu tego filmiku w sprawie budowy mieszkań na ul. Junaków uważam że Pan prezydent mija się ogromnie z prawdą, bo woda po powodzi w tym miejscu stała jeszcze dobry tydzień i śmierdziała jak szambo, mało tego często tam stoi po zimie lub większych deszczach. Pan prezydent dobrze wie że tak jest, bo już się zabezpiecza na przyszłość mówiąc, że nie wie co może się wydarzyć następnym razem. Na ten temat mógłby się wypowiedzieć Pan senator Marcin Zawiła mieszka w tej okolicy od lat i wie co to za teren. Ok zgadzam się że jak podniosą o metr budowę to może dla tych mieszkań będzie dobrze, ale co z mieszkańcami którzy tam już mieszkają, przedszkolem, zakładem kamieniarskim, sklepem Agro czy stacją Orlen będą jeszcze bardziej zalewani na przyszłość, bo następny teren zielony będzie zabetonowany i podwyższony, a woda gdzieś musi spływać a jak wiemy Cieplice mają nie drożne odpływy w studzienkach kanalizacyjnych i po deszczach woda z nich wybija. Pozdrawiam i życzę następnych dobrych inwestycji dla mieszkańców.
Może tak inwestor by przyjechał do tych ludzi co graniczą z tym terenem i zobaczył zdjęcia w trakcie powodzi i po powodzi może by się tak zainteresowali bardziej a nie bzdury i kłamstwa mówić i tyle milionów w błoto wywalić
Niestety ale prezydent zrobił straszny błąd. Skazuje tych przyszłych, niezamożnych mieszkańców na zawilgocone mieszkania. Żaden dweloper nie kupił tej działki. Drenaż nic nie pomoże, bo nie ma gdzie odprowadzić. Z pobliskiej góry spływa rowem woda, to wszystko leje się do tego zagłębienia. W miejscu, gdzie mają stać budynki stała woda przez co najmniej 2 tygodnie od powodzi i mocno śmierdziała. Ludzie porobili zdjęcia jak było tam bajoro. Nawet po deszczach tam jest bagno. Co z tego, że podniosą o metr skoro fundamenty będą stały wiecznie w wodzie. Może jest czas, żeby jeszcze to cofnąć. To będzie straszna afera w przyszłości.
Pan Marcin Z i Pani Marcinowa już nic nie muszą … osiągnęli stołki i nie muszą już nic robić. Aktywni byli tylko przed wyborami :) teraz już się nie zainteresują … choć mieszkają 100 metrów obok jeziora gdzie stanie Wenecka iście budowla :)
Na ul.Junaków woda po powodzi stała jeszcze przez 4 dni po powodzi nikogo tu nie było nikt tego nie sprawdzał to jest jedno wielkie kłamstwo, tu przy mocniejszych deszczach robi się bagno za każdym razem i twierdzicie że to nie są tereny zalewowe to tak jak na Sobieszowskiej niby nie są zalewowe robicie z ludzi idiotów przecież ludzie tu mieszkają od urodzenia i wiedzą co jest grane, a co z tymi ludźmi co mieszkają po niżej jak wy tam beton wylejecie to oni będą pływać za każdym śilniejszym deszczem i koto za to bierze odpowiedzialność !!!
Mieszkam od 4 lat w J.G. na Junaków, jako mieszkaniec z wyboru. Domyślam się gdzie ta lokalizacja, pewnie za plecami stacji benzynowej. Ludzie nie panikujcie. Wiele zalet. Świetna lokalizacja, skomunikowanie w każdą stronę. Blisko parki, przedszkole, Aldi, Pepko, Rosman. Dwa małe budynki się zmieszczą. Myślę, że adaptacja będzie uwzględniać lokalne chwilowe podtopienia. Na Junaków mieszka się super, zapytajcie mieszkańców z Niemiec, którzy tam mieszkają. Jak słyszę to Ciągłe narzekanie w J.G. na prawie wszystko, to myślę, że ...się ... przewracało.
Witamy powodzian w perfekcyjnie zagrzybionych mieszkaniach… ja nie wierzę. Tam było 4 metry wody niedawno a po roztopach 2 metry. Ktoś się tym interesuje czy mamy gdzieś te kilkanaście baniek. Czy śmierdzi czymś ?