Jeszcze w tym roku może rozpocząć się remont dachu dworca kolejowego w Piechowicach.
Już wkrótce dworzec kolejowy w Piechowicach doczeka się odnowy dachu. W piątek, 18 października, zakończyło się przyjmowanie ofert w przetargu na wykonanie tego zadania. Tym razem wszystko wskazuje na to, że uda się wyłonić wykonawcę, który podjąłby się realizacji długo wyczekiwanej inwestycji.
Do miasta wpłynęły trzy oferty, a najkorzystniejszą cenowo złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe DEK-POL, proponując cenę 1,18 mln złotych brutto. Oferta ta idealnie wpisuje się w budżet przeznaczony na remont, który wynosi 1,2 mln złotych. Teraz przyszedł czas na weryfikację formalną wszystkich propozycji, zanim zostanie podpisana umowa z wykonawcą.
Zakres prac obejmuje wymianę ponad 800 metrów kwadratowych powierzchni dachu. Do remontu zostanie użyta nowoczesna dachówka łupkowa aluminiowa oraz blacha na rąbek, co znacząco poprawi nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność obiektu.
Burmistrz Piechowic, Radosław Burchacki, nie kryje zadowolenia z postępu procesu inwestycyjnego
– Jest to niezwykle ważna inwestycja dla naszego miasta, na którą czekaliśmy od dawna. Cieszę się, że udało nam się pozyskać oferty mieszczące się w budżecie, co daje nam realne szanse na rozpoczęcie remontu jeszcze w tym roku. Nowy dach dworca to nie tylko poprawa warunków technicznych obiektu, ale również znaczący krok w stronę poprawy wizerunku naszego miasta."
W Piechowicach rozpocznie się remont zabytkowego dworca
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo Panie Burmistrzu!!!! Wreszcie
A co z mieszkańcami budynku?
Przekwaterujemy do Ciebie
A kiedy dokończenie remontu na Szkolnej?
Nie wymagaj. Sam dokończ. Weź swojego radnego.
Drogi Stefku. On zapłacił. Nie szukaj "jelenia" który płaci podatki i dodatkowo jeszcze "w czynie społecznym" robi opłaconą robotę.
Brawo Panie Burmistrzu!!!! Wreszcie
A co z mieszkańcami budynku?
Przekwaterujemy do Ciebie