Setki złotych rocznie. Taka miała być opłata za jazdę samochodem z silnikiem spalinowym.
O tym" podatku " mówi się od kilku miesięcy. Nawet poprzedni rząd, szukając środków unijnych z krajowego planu odbudowy, zgodził się na realizację tzw. kamieni milowych. Te kładły nacisk na wspieranie ochrony środowiska i transportu ekologicznego.
Pierwszym z nich była roczna opłata, którą mieli zapłacić właściciele silników spalinowych.
Jeszcze w 2023 r.temat ten był bardzo aktualny i mówiono, że taki podatek wejdzie w życie w Polsce w 2026 r. Stwierdzono również, że stawka podstawowa wyniesie 500 zł. Miała być różna i zależeć np. od wieku samochodu, jego klasy ekologicznej czy wielkości.
Nowy rząd mówił o rozmowie z UE w sprawie wycofania podatku. Jest wstępna zgoda z Brukseli, na to żeby w Polsce nie nakładać podatku na samochody z silnikami spalinowymi.
Zamiast podatku rozważa się inne rozwiązanie - to bonus za zakup samochodu elektrycznego. System powinien polegać na tym, że znaczna część środków KPO przeznaczana jest na dopłaty do zakupu tego typu pojazdów.
# Ulga dla kierowców
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zamiast męczyć się z tymi bzdurami unijnymi,wyjdżmy jak Anglia i będzie koniec absurdów..I kto co nam wtedy karze?
Ty nie jesteś zatroskany tylko przekręcony .Wyjdźmy z Unii może też z NATO tylko co dalej? Pomyślałeś?. Trzeba być ślepym i głupim żeby nie widzieć ile dzięki Unii Polska zyskałała
Jasne jak polska wyjdzie z UE to wrócą lata 90-te i brak pieniędzy w kasie państwa na wszystko, do tego mega bezrobocie i głodowe zarobki i kosmiczne ceny produktów, ty masz coś w tym swoim zgrubieniu na końcu szyi, chyba tylko nicość? Polska to nie Anglia a i tak oni już zaczynają odczuwać wyjście z UE.
Wierzycie tyfusowi to jest krętacz nad krętacze i 100% wszystkich nas przekręci. Patologiczny kłamca. Benzyna po 5 15 tylko i wyłącznie chodzi o władzę. No i czerpią teraz garściami
Wierzcie Kaczyńskiemu to będziecie mieli zimną wodę I w zimie bedziecie w trampach chodzić. Jakim trzeba być naiwnym żeby takiemu staremuv tetrykowi wierzyć w te jego kłamliwe bzdety.
Jasne, kup elektryka. Patologiczny ślepy zaułek historii osobistego transportu. O ile w małych pojazdach typowo miejskich pokroju Citroena Ami czy Smarta napęd z baterii ma jakiś sens, to reszta rynku to już kompletna patologia. "Ekologiczne", wielkie 4 tonowe SUVy i limuzyny z czego półtorej tony to sama bateria którą trzeba wozić ze sobą wszędzie, a i tak zasięg takiej krowy to śmiech na sali. To samo elektryczne autobusy a ostatnio i ciągniki siodlowe (tzw TIRy) o zasięgu... 250km i zmniejszonej o 4 tony ładowności. Dopłaty powinny obejmować także i przede wszystkim pojazdy hybrydowe, bo te mają jeszcze najwięcej sensu.
A Putin powiedział kiedyś jak weszliśmy do unii----- będziecie buty pastować unii europejskiej,Proponuję wyjść z unii jak najszybciej ,nawiązać rynek zbytu z Rosją i będzie oki.
Zamiast męczyć się z tymi bzdurami unijnymi,wyjdżmy jak Anglia i będzie koniec absurdów..I kto co nam wtedy karze?
Ty nie jesteś zatroskany tylko przekręcony .Wyjdźmy z Unii może też z NATO tylko co dalej? Pomyślałeś?. Trzeba być ślepym i głupim żeby nie widzieć ile dzięki Unii Polska zyskałała
Jasne jak polska wyjdzie z UE to wrócą lata 90-te i brak pieniędzy w kasie państwa na wszystko, do tego mega bezrobocie i głodowe zarobki i kosmiczne ceny produktów, ty masz coś w tym swoim zgrubieniu na końcu szyi, chyba tylko nicość? Polska to nie Anglia a i tak oni już zaczynają odczuwać wyjście z UE.