Egzamin na prawo jazdy zdał rok temu, a dziś stracił je na 3 miesiące. Gnał ulicą Wolności z nadmierną prędkością.
Dziś (15.05) kilka minut po godzinie 8 rano, kierowca srebrnego Volkswagena na trzy miesiące pożegnał się z prawem jazdy. Jadący za nim policjanci zmierzyli mu prędkość, która wyniosła 109 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Łatwo można policzyć, że młody kierowca przekroczył prędkość dopuszczalną o 59 km/h w obszarze zabudowanym, co jest jednoznaczne z utratą prawa jazdy na trzy miesiące. Oprócz tego będzie on musiał zapłacić mandat w kwocie 1500 zł, a na jego konto wpłynie 13 punktów karnych.
Mężczyzna, który siedział za kierownicą Volkswagena to 20-letni mieszkaniec Strzegomia, który prawo jazdy uzyskał niespełna rok temu. Dziś tłumaczył się tym, że spieszył się do pracy.
Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że nadmierna prędkość może skrócić Twój czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości. - Podinsp. Edyta Bagrowska.
Źródło informacji - komunikat policji.
# Stracił prawo jazdy na ulicy Wolności
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
I bardzo dobrze,tam na wolności wieczorne rajdy se urządzają,więcej policji
Brak widocznej Policji na drogach to niektórzy pozwalają sobie na drogowy terroryzm. Najgorsi są młodzi w starych gratach, oraz kierowcy ciężarówek ,jadących na zderzaku i poganiający prawidłowo jadące auta przed nimi.
Ty jesteś zagrożeniem na drodze
W Jeleniej brakuje policji na drogach?? Gdzieś ty się uchował w Pikutkowie Dolnym? Jelenia jest miastem policyjnym, mało w jakim mieście policja tak kontroluje kierowców jak w Jeleniej.
Stefanek z choinki się w maju urwałeś? Mieszkam przy Wolności, co tu się dzieje od 23-24 to skandal. Jeżdżą te wieśniaki w bolidach i prują tak, że przy zamkniętych oknach słychać ich 2km wcześniej! Jeżdżą w kółko, robią pętlę po wolności i obwodnicy, to są często te same osoby i jeszcze nigdy nie widziałam żeby policja ich łapała! Co jest szokiem, bo mieliby tam łowy co wieczór udane. Więc o jakim policyjnym mieście Ty mówisz? Policja to tutaj łapie co najwyżej rowerzystów co jeżdżą pochodniku, bo wiedzą, że taki delikwent to łatwy cel, a guwerów i podobnych wieśniaków udaje że nie widzi!
Tam co trzeci powinien tracić prawko a nie łapać jednago na tysiąc i pisać o tym tutaj. Wstyd miasto JG i Policja w JG że macie za nic zdrowie i życie ludzi na drogach, dzicz okrutna, dzban pogania dzbana, ryczące silniki szlifierek i i inne zardzewiałe bolidy z "kierowcami" leczącymi kompleksy małego przyrodzenia.
Tam powinna być 70-tka a nie 50-tka! To jest łącznik pomiędzy Cieplicami a Jelenią. 4 chałupy na krzyż..
Zgadzam się w pełni. Ograniczenie do 50 przy tylu pasach, dobrej widoczności i praktycznie zerowych zabudowaniach jest parodią. Tak samo jak 50km/h na obwodnicy.. Powinny być dodatkowe szkolenia dla tych wszystkich melepet jeżdżących 36/38 km/h blokując pas ruchu. Trochę dynamiki do cholery jasnej. Jak się boicie szybciej to komunikacja miejska (byle nie rower bo to kolejne uprzykrzenie życia).
Zgadzam się dwa pasy parę budynków 70tka tam powina być
Ciekawe czy dalej byście tak twierdzili jakbyście mieszkali tam Wy, albo ktoś z waszej rodziny.. tam i tak nie jest łatwo przedostać się na drugą stronę ulicy czy wyjechać na nią, a do tego są zakręty które ograniczają widoczność. Co chwilę któraś latarnia skoszona.. albo ślady opon na trawie. To, że jest tam kilka chałup na krzyż, to nie znaczy że ludzi tam mieszkających trzeba narażać na niebezpieczeństwo, tylko dlatego, że za nudno Wam się jeździ. Jakby było dozwolone 70km/h to co trzeci by zapi.... 90km/h.
Czyli do pracy bedzie jezdzic dalej... tylko bez prawka... bo pracowac trzeba :-)
Ja za jazdę po piwku rowerem dostane mandat 2500-5000zł, gdzie co najwyżej skrzywdzę siebie... Za jazdę 109km/h w terenie zabudowanym, gdzie człowiek na pasach zostanie aniołkiem, 1500zł... trochę to niewspółmierne.
Słabe rozumowanie. Kierowca gwałtownym manewrem omijania takiego pijaka może zabić nawet kilkanascie osob np na przystanku wpadając w poślizg. Piłeś pij dalej za jazde sie nie bierz. Po alko jazda na czymkolwiek powinna być karana kulą w łeb i do rowu.
Ulica wolnosci jest traktowana jak tor wyścigowy..ile to juz istnień tam odebrano ..
Mógł wcześniej wstać,to by się nie spieszył.Nie żałuję dziada.
Mógł wcześniej wstać,to by się nie spieszył.Nie żałuję dziada.
Nawet tutaj uaktywniają się ruskie trole podpuszczając do zabijania na drogach
W zeszłą sobotę jadąc w kierunku Jeleniej Góry na wysokości gorzelni, młody chłopak jechał w kierunku Cieplic Audi S3 niebieskim, na moje oko,ok 150km/h może i więcej na zakrętach nie mieścił się na pasach ruchu, w dodatku w aucie komplet ludzi, za coś takiego powinno się zabrać prawko, auto i wsadzić na pół roku do aresztu....
Hmm. Czytając te komentarze stwierdzam że jednych i drugich szkoda. Spokój na ulicach musi być i to bez wątpienia. Skoro są singiel traki i drogi rowerowe niech władze miasta zadbają o resztę, miłośników szybkich samochodów. Otworzyć tor wyścigowy raz w miesiącu czy dwa, aby kierowcy mogli się wyszaleć pod nadzorem policji i po sprawie. Taki rajd Karkonosze.
Władze miasta nie są od dbania o zapewnianie kretyńskich zabaw dla zdziczałej grupki zakompleksionych dzbanów. jak chcecie na tor, to pojdźcie tam gdzie one są, ale was nie stać nawet na paliwo żeby do Poznania np pojechać sobie się wyszaleć dwa razy w roku. My tu nie chcemy ryczących bolidów z dziurawymi wydechami w Kotlinie, stop patologii drogowej.
wandzia wandzia podoba mi się ten koment:) Krótko, z buta i na temat. Mam takie samo zdanie.
I bardzo dobrze,tam na wolności wieczorne rajdy se urządzają,więcej policji
Brak widocznej Policji na drogach to niektórzy pozwalają sobie na drogowy terroryzm. Najgorsi są młodzi w starych gratach, oraz kierowcy ciężarówek ,jadących na zderzaku i poganiający prawidłowo jadące auta przed nimi.
Ty jesteś zagrożeniem na drodze