Widok pustych boisk to już niestety codzienność. Co robi dzisiejsza młodzież?
W Jeleniej Górze zdecydowanie nie brakuje miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu. Orliki niestety często świecą pustkami. Oprócz treningów realizowanych przez kluby sportowe, przez większość czasu na boiskach nie ma nikogo. Jeszcze niedawno trzeba było mieć sporo szczęścia, by akurat trafić na moment, gdy na boisku był wolny kosz czy bramka, by pograć w piłkę. Dziś trudno jest spotkać tam kogoś z kim można byłoby aktywnie spędzić czas.
Pamiętam, że jak byłem nastolatkiem to na boisko chodziliśmy praktycznie codziennie po szkole. Nieraz musieliśmy z kolegami czekać aż inna ekipa skończy grać żebyśmy mogli wejść na murawę i pograć w piłkę. Zawsze mieliśmy ze sobą piłkę do „nogi” i do kosza. Graliśmy trochę tu, trochę tu. Co chwilę przychodził ktoś nowy. Często spontanicznie rozgrywaliśmy mecze. Dziś? Przychodzę co jakiś czas na boisko i tutaj nikogo nie ma. - przekazał Mateusz, który napisał list do redakcji.
Reklama
Na fakt, że młodzież dziś woli spędzać czas w domu niż na boisku może składać się kilka elementów. Jednym z nich może być przymusowa izolacja, która występowała podczas pandemii koronawirusa. Młodzież przeniosła się częściowo z rzeczywistości do świata wirtualnego i zamiast zagrać w piłkę na boisku, woli robić to na konsoli w grze.
Oczywiście należy przyznać, że promowanie sportu stoi na wysokim poziomie, a liczba klubów sportowych funkcjonujących w Jeleniej Górze zdecydowanie wystarczy, by młodzi mieszkańcy mieli do wyboru treningi sportowe, które będą przynosiły im największą satysfakcję.
Graliśmy na trawnikach, betonowych parkingach, dosłownie wszędzie gdzie się dało. Dziś młodzież ma doskonale przystosowane miejsca do uprawiania sportu. Szkoda, że nie chcą z tego korzystać. - dodał p. Mateusz.

# Puste boiska. Gdzie jest dzisiaj młodzież?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Orliki niestety są zamknięte, nie wspominając już o salach gimnastycznych ...
Na badaniach kardilogicznych po eliksirze
Jak wychowacie tak macie,rosną fizyczne kaleki.
Teraz dla młodzieży atrakcja to tiktok i nagrywanie zupełnie pustych filmòw
Napewno nie dorabiają lekcji
Dorabiają to tobie POroże dzbanie.
Siedzą w internecie kaleki.pozdrawiam tych co wiedzą jak wyglądało boisko,huśtawki na drzewach i inne rzeczy a nie tylko internet
Boli że mają inne cele od was co nie?
Skąd jest dokładnie to zdjęcie? Gdzie w okolicy ul. Sudeckiej jest boisko do kosza?
Wystarczy iść do galerii nowy Rynek i zobaczyć ile tam młodzieży:D
Młodzież dziś nie garnie się do sportu wola narkotyki dopalacze elektryczne papierosy łażenie po galeriach lub sex na łonie natury smutne a prawdziwe
Macie rację koledzy, kiedyś to było - ludzie po pięćdziesiątce zajmowali się wnukami, albo umierali. A teraz siedzą i piszą głupoty pod wiadomościami.
A kiedy w tym patologicznym mieście powstania toaleta dla niepełnosprawnych??? Ostatnio tak się osrałem że aż mi powietrze z dętki zeszło
Orliki niestety są zamknięte, nie wspominając już o salach gimnastycznych ...
Na badaniach kardilogicznych po eliksirze
Jak wychowacie tak macie,rosną fizyczne kaleki.