Reklama

Puste boiska. Gdzie jest dzisiaj młodzież?

Widok pustych boisk to już niestety codzienność. Co robi dzisiejsza młodzież?

W Jeleniej Górze zdecydowanie nie brakuje miejsc do aktywnego spędzania wolnego czasu. Orliki niestety często świecą pustkami. Oprócz treningów realizowanych przez kluby sportowe, przez większość czasu na boiskach nie ma nikogo. Jeszcze niedawno trzeba było mieć sporo szczęścia, by akurat trafić na moment, gdy na boisku był wolny kosz czy bramka, by pograć w piłkę. Dziś trudno jest spotkać tam kogoś z kim można byłoby aktywnie spędzić czas.

Pamiętam, że jak byłem nastolatkiem to na boisko chodziliśmy praktycznie codziennie po szkole. Nieraz musieliśmy z kolegami czekać aż inna ekipa skończy grać żebyśmy mogli wejść na murawę i pograć w piłkę. Zawsze mieliśmy ze sobą piłkę do „nogi” i do kosza. Graliśmy trochę tu, trochę tu. Co chwilę przychodził ktoś nowy. Często spontanicznie rozgrywaliśmy mecze. Dziś? Przychodzę co jakiś czas na boisko i tutaj nikogo nie ma. - przekazał Mateusz, który napisał list do redakcji.

Reklama

Na fakt, że młodzież dziś woli spędzać czas w domu niż na boisku może składać się kilka elementów. Jednym z nich może być przymusowa izolacja, która występowała podczas pandemii koronawirusa. Młodzież przeniosła się częściowo z rzeczywistości do świata wirtualnego i zamiast zagrać w piłkę na boisku, woli robić to na konsoli w grze.

Oczywiście należy przyznać, że promowanie sportu stoi na wysokim poziomie, a liczba klubów sportowych funkcjonujących w Jeleniej Górze zdecydowanie wystarczy, by młodzi mieszkańcy mieli do wyboru treningi sportowe, które będą przynosiły im największą satysfakcję.

Reklama

Graliśmy na trawnikach, betonowych parkingach, dosłownie wszędzie gdzie się dało. Dziś młodzież ma doskonale przystosowane miejsca do uprawiania sportu. Szkoda, że nie chcą z tego korzystać. - dodał p. Mateusz.

# Puste boiska. Gdzie jest dzisiaj młodzież?

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Jeleniogorzanin - niezalogowany 2024-05-14 12:57:39

    Orliki niestety są zamknięte, nie wspominając już o salach gimnastycznych ...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ojciec - niezalogowany 2024-05-14 13:41:46

    Na badaniach kardilogicznych po eliksirze

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ziemniak vel Kartofel - niezalogowany 2024-05-14 14:31:04

    Jak wychowacie tak macie,rosną fizyczne kaleki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości