:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Samorząd, Przewodniczący Miasta Piechowicach odwołany - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 27/09/2019 14:35

Wczorajsza sesja Rady Miejskiej w Piechowicach przyniosła zmianę Przewodniczącego Rady. Jacka Kamińskiego zastąpił Józef Nadolny. Mieszkańców bardziej jednak elektryzował temat komunikacji miejskiej.

Sprawa komunikacji miejskiej zdążyła wywołać wiele emocji. To oczywiście zrozumiałe, bo możliwość dogodnego połączenia Piechowic z Jelenią Górą jest sprawą bardzo istotna z punktu widzenia zarówno mieszkańców jak i władz miasta. Burmistrzowi Piechowic Jackowi Kubielskiemu udało się wynegocjować kilka istotnych zmian w przygotowanym projekcie porozumienia z Jelenią Górą, dlatego zdecydowano się je podpisać pomimo znacznego wzrostu kosztów. Decydującym czynnikiem okazał się czas : Nie chcieliśmy mieszkańcom fundować tak diametralnych zmian z dnia na dzień. Czasu na organizację alternatywnego sposobu organizacji komunikacji miejskiej tym razem okazało zwyczajnie za mało. Jednak temat będzie wracał z uwagi na rosnące koszty i dalej nad tym będziemy pracować - mówił burmistrz Jacek Kubielski :

Kolejną odsłoną piechowickiej sesji była sprawa odwołania Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady. 01.08.2019 roku powstał Klub Radnych Rady Miasta Piechowice "DLA Piechowic" który obecnie liczy 5 członków a więc 1/3 składu Rady Miasta Piechowice. Radni będący członkami Klubu Radnych uważają, iż w tej sytuacji należy ponownie dokonać wyboru Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Piechowice , którzy by byli popierani przez przez większość - mówił jeden z wnioskodawców Paweł Zackiewicz. W oficjalnym uzasadnieniu uchwały o odwołanie Jacka Kamińskiego i Dariusza Kluka z pełnionych funkcji znalazł się zwrot o utracie zaufania. Temat nie został jednak rozszerzony., mimo że obaj zainteresowani dopytywali się o szczegóły owej utraty zaufania. Nie brakło przy tym kilku cierpkich słów.

Ostatecznie stosunkiem głosów 8 za 5 przeciw przy jednej osobie nieobecnej i jednej niegłosującej (zdecydowano że Jacek Kamiński nie może głosować w swojej sprawie) dotychczasowy Przewodniczący Rady Miejskiej w Piechowicach został odwołany. Jacek Kamiński wynik głosowania przyjął ze spokojem - Takie są prawa demokracji - komentował po głosowaniu. Wspomniał jednak, że przede wszystkim w jego ocenie, zabrakło merytorycznego uzasadnienia tej decyzji, bowiem nie wie czym się naraził na utratę zaufania ośmioosobowej większości. Żadne konkretne zarzuty nie zostały sformułowane :

Nowym Przewodniczącym został radny senior piechowickiego samorządu : Józef Nadolny - Stoję przed trudnym wyzwaniem, ale jestem gotów się go podjąć dla dobra Piechowic :

Odwołano również z funkcji Wiceprzewodniczącego Radny Dariusz Kluk, w identycznym stosunku 8:5. Jednak z wyborem jego następcy trzeba będzie jeszcze poczekać. Obaj zgłoszeni kandydaci Leon Smolczyński i Wojciech Zarówny otrzymali po 6 głosów więc wybór nie został rozstrzygnięty.

Przewodniczący Rady Miasta w Piechowicach odwołany

Reklama

przewodniczący rady miasta w piechowicach odwołany - komentarze opinie

  • gość 2019-09-27 17:35:09

    Hura!!!! Teraz w Piechowicach będzie super! Wracają funkcyjni z czasów W. Rudolfa!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 17:43:02

    Czy zadawanie trudnych pytań było powodem odwołania Kluka i Kamińskiego?
    Bełkotliwe wyjaśnienia emeryta milicjanta to KPINA z piechowiczan.

    I cyrk z powołaniem nowego wiceprzewodniczącego rady. Porażka bez-radnych z rachunkiem prawdopodobieństwa i matematyką.

    6 : 6 HA HA HA

    Dlaczego żaden z czwórki prowodyrów odwołania przewodniczącego rady nie wyjaśnił mieszkańcom jakie DOBRO dla piechowiczan przyniesie ten CYRK.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 17:49:49

    Zaś w mojej ocenie panie Zackiewicz bredzisz pan.

    Jedno jest pewne. Jakakolwiek zmiana nie powstrzyma pytań kierowanych do burmistrza.

    Nikt z nas mieszkańców nie chce by obecny urzędujący w gabinecie burmistrza, wysmażył nam mieszkańcom kolejną aferę podobną do tej niepewności związanej z komunikacją miejską.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 17:54:40

    I bardzo dobrze jak były wybory to chodzili po domach i prosili o głosy a jak usiedli na stołach to im się w dup..... poprzewracało i zapomnieli o wszystkich obietnicach żenada.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 17:57:26

    Dlaczego żaden z czwórki prowodyrów odwołania przewodniczącego rady nie wyjaśnił mieszkańcom jakie DOBRO dla piechowiczan przyniesie ten CYRK.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 19:32:08

    Kłamstwa w wypowiedziach burmistrza:
    MZK - Nic nie negocjował, korekcie uległy terminy niezgodne z ustawą o finansach publicznych, na które JG musiała się zgodzić. Na faktyczne negocjacje chyba nie miał czasu.
    Odwołania - sam dał "zielone światło" do działania w tej sprawie i "nadzorował" wraz z prawniczką przebieg całej akcji.

  • gość 2019-09-27 19:37:59

    znowu burmistrz nie dotrzymuje obietnic.... znowu u nas cyrk.... znowu mamy jaja... znowu u nas totalitaryzm.. chcę wiedzieć dlaczego odwołano jacka kamińskiego..

  • gość 2019-09-27 19:48:16

    Nadolny????Przecież gościu nawet nauki jazdy nie ogarniał !!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 19:55:38

    A na negocjacje z Bukałą z Gorzyńca na początku roku miał czas?

    Co siedzi, jaki demon w głowie Kubielskiego?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-27 20:37:16

    Kubielski

    w styczniu pan rozmawiałeś z Bukałą z Gorzynca w sprawie komunikacji zastępczej a czy równolegle były przez te miesiące prowadzone negocjacje i pertraktacje z Jelenią Gorą dotyczące przedłużenia umów?

    Czy czas był pana wrogiem Kubielski i nagła oferta z JG była niczym grom z jasnego nieba?

    Wczoraj wszyscy - prawie, radni musieli naprawiać pana panie Kubielski zaniechania i gasić wodą bajzel który pan chciał urządzić NAM piechowiczanom.
    Uczynili to. Chwała radnym za to. Zasłużyli.

    Będziemy pana panie Kubielski pilnować.

    Zaś wielkie gwizdy dla Wilk. To jest skandal. Postawa tej osoby.

  • gość 2019-09-27 21:01:27

    No to teraz Kamiński niech zachowa się honorowo i odda mandat. Przed wyborami opowiadał ze za dietę zwykłego radnego nie będzie się spawał

  • gość 2019-09-27 21:38:13

    Może ktoś z komentujących przemądrzałków zajmie się gospodarzeniem w tym mieście?Macie imponujące pomysły,a odwagi brak?Cieniasy zza monitora.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-28 05:12:10

    Nie problemem jest odwolanie tych Panow ale błędem bylo w ogóle powołanie tych osób na te funkcje po tym co się działo za ich obecności w radzie w kadencji Pana Rudolfa 2010-2014. Już zapomnieliśmy ? Czy nie chcemy pamiętać?

  • Xyz - niezalogowany 2019-09-28 07:19:03

    Czego wy ludzie nażekacie. To wy wybraliście takiego burmistrza i radnych. Więc po co teraz te komentarze.

  • Mm - niezalogowany 2019-09-28 09:13:07

    Takich baranów jak zackiewcz i uzorko to w historii miasta to nie było

  • Gość - niezalogowany 2019-09-28 10:01:05

    I bardzo dobrze kaminskiemu się należało największy przekręt z piechowickiego urzędu

  • Gość - niezalogowany 2019-09-28 12:27:59

    Piechowiczanie

    czy jesteście zadowoleni z 8-letniego marazmu Rudolfa?
    To teraz policzcie ilu radnych funfli Rudolfa siedzi w radzie.
    Czy już policzyliście?

  • gość 2019-09-28 12:31:38

    się skończyło TWA a zaczyna TKM

  • gość 2019-09-28 19:52:56

    No i pan burmistrz stworzył sobie opozycję, dla mieszkańców dobrze, nie bedzie pomysłow typu busiki zamiast MZK.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-28 21:02:52

    P. Kubielski winien wiedzieć że jeśli znowu rozwścieczy mieszkańców pomysłami typu zastępcza komunikacja miejska, to ludzie gotowi są użyć narzędzia pt. referendum w sprawie odwołania.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-28 21:09:08

    Pierwsze zdjęcie jest najlepsze. Jak tu żyć panie Kluk.

  • Xyz - niezalogowany 2019-09-28 21:36:22

    Daje ludzie spokój. Zły był Radek, zły był Rafał. Przestańcie napierdalać teraz na burmistrza. Powtarzam kolejny raz. Macie to co wybraliście. Więc po co teraz te komentarze.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 09:35:55

    A miało być rządzenie z tylnego siedzenia a tutaj stop drzwi się otworzyły i wysiadka. Myśle ze dobre stery w naszej radzie. Nie dajcie się.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 13:51:01

    No to teraz niech się chłopaki wykażą .Gratulacje dla nowej rady ,czekamy na efekty pracy,,!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 14:37:22

    Tylko niech polegli nie przeszkadzaja bedziemy was obserwowac!

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 14:39:57

    Bardzo dobre stery, tylko że w poprzedniej kadencji
    - pozwolili na rozbudowę śmierdziucha za torami (marconi)
    - przespali sprawę wiaduktów
    - nie rozwiązali problemu szkół
    - odnowiona ulica bez kanalizacji (Górzyniec)
    - zero prac na Osiedlu Młodych
    - nic nie zrobione na Osiedlu Szklona
    - zignorowany problem centrum Piechowic
    Dalej wymieniać "zasługi" Pana Zackiewicza i spólki ?
    Stery przejęli klakierzy, nastawieni na przetrwanie następnych lat , smutne to.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 14:40:22

    Tylko zeby ta mniejszosc nie przeszkadzala, bedziemy ich obserwowac! Wszystkich !

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 15:10:19

    Tak się wykażą jak wykazali się w czasach Rudolfa.
    C'nie emerycie milicjancie Zackiewicz?

  • Gość - niezalogowany 2019-09-29 15:13:00

    Jako mieszkaniec utraciłem zaufanie do emeryta milicjanta Zackiewicza.
    Mam do tego prawo.
    Skorzystałem z tego prawa.

  • gość 2019-09-30 15:41:42

    Co to za tumanus pospolitus znowu ciąga Rudolfa, odpuść sobie człowieku , żyj Kubielskim i obecnymi czasami. Ty gościu wyżej z 14:39 widzisz jak mało miejsca zajęło ci wymienianie tego co wg ciebie w poprzedniej kadencji nie zrobiono??? A Radni to jest temat WODA.......
    Jak jest mądry burmistrz to wszystko idzie do przodu. Teraz wszystko się cofa, najlepszy przykład MZK tyle czasu zmarnowali i wrócili do tego co było najlepsze. A o innych rewelacjach jakoś nie słychać.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 16:29:44

    Rudolf jedno zrobił genialnie. Pomógł naturze by tynk odlazł wieeelkimi łatami ze slsmsu zwanego urzędem.
    Rudolf a powiedz ty mi. Co stało się z tymi kandelabrami z chodnika naprzeciw urzędu których nie ma.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 17:44:11

    Liczę panie Nadolny że teraz poprosi pan Policję o podjęcie działania i likwidację szajki handlarzy narkotyków zadomowionej w Piechowicach.
    Prawda pani Nadolny ... ?

  • Podgrzybek - niezalogowany 2019-09-30 19:34:48

    Skoro Kamińskiego i Kluka odwołali a w Gorzyncu pełno aut stoi od pętli po sam szlaban i panowie radni nic z tym nie robią to kiedy wybory bo mam informator a nic nie piszą ja chce wystartować na miejsce kluka i załatwię ten temat parkowania który on nie potrafi załatwić kiedy te wybory ktoś wie skoro już ich nie ma ja startuje na kluka miejsce! Czekam na konkretna datę

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 20:17:33

    Zle parkowanie w miejscu niedozwolonym to raczej domena funfli milicjantów emeryta milicjanta Zackiewicza. Dzwoń do Zackiewicza w sprawie interwencji.
    Na kumisariat w Cieplicach nie ma po co.
    Dzwoniłem w czasach gdy zjeb z Osiedla Mlodych z "narzeczoną " szalał po nocach na dudniącym motocyklu ulicami Piechowic.
    Milicjanty z Cieplic mieli wyjebane.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 22:12:50

    Rząd aut to stoi po prawej od dawnego sklepu Dora do pętli, a po lewej prywciarz ogrodził swoje i jest dramat. A kaminski z klukiem na pewno nie zrezygnują, zapomnij.

  • Gość - niezalogowany 2019-09-30 22:49:22

    Jaki dramat?
    Własność powinna być świętością.
    Bolszewicka sowjetska zaraza która razem ze wszami zlazła z tankow t-34 w roku 1945 okradła ocalałych z sowjetsko - niemieckiego pogromu z ich fabryk i ziemi.
    Ten rabunek w imię tak zwanej spełecznej sprawiedliwości trwa do dzisiaj.
    O sprawiedliwości zapomniano bądź zamordowano ją.

  • gość 2019-10-01 14:22:20

    http://piechowice.bip.pbox.pl/public/get_file_contents.php?id=198960
    a reszta? dlaczego nie ma na bipie pozostałych radnych?

  • gość 2019-10-01 16:30:00

    Kamiński postawił nie na tego konia, szkapa się znarowiła ,a szkoda bo dawał gwarancję ,że po szkole u Rudolfa wyciągnął trochę dobrych wniosków.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 10:23:37

    Oglądając to ostatnie żałosne posiedzenie rady mogę stwierdzić
    jest wielu bardzo przyzwoitych i uczciwych ludzi w Piechowicach, ale tacy widząc choćby wystąpienia emeryta milicjanta Zackiewicza , za żadne skarby nie chcieliby znaleźć się w oglądanych sytuacjach, w których człowiek człowiekowi wilkiem.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 10:56:03

    Panie burmistrz

    czy zapomniał pan o mordach ukraińskich na Wołyniu i stanowisku rządu banderowskiej współczesnej ukrainy odmawiającej godnego pochówku ofiarom - Polakom ,
    skoro do instytucji oplacanej z naszych podatków do POK-u ściąga pan czy pańscy pracownicy grajków z ukrainy.

    Hańba panie burmistrz.

  • gość 2019-10-02 12:15:39

    Czy on wie co oznacza to słowo " Hańba " ?
    Ten człowiek nie zna znaczenia tego słowa,a to może znaczyć tylko jedno, że ludzie go otaczający są podobni do niego. Swój swojego zawsze znajdzie.
    Ale Kamińskiego szkoda, chyba ,że będzie w opozycji. Króliczki pomogą i będzie dobrze ,ale czy dla nas??Dałby LOS.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-02 21:33:34

    Szkoda to wtedy gdy teściowa do studni wpadnie. Kaminski ani w opozycji ani jako poplecznik. Słabiutko bez cioci na tylnej kanapie wypada.

  • gość 2019-10-03 09:08:09

    ale ciocia cały czas działa, a że nie wyszło mu to na zdrowie to nie jego wina , tylko chyba cioci. Niestety .

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 11:19:31

    Do gościa piszącego o grajkach z ukrainy:mówiąc że masz g..... Zamiast mózgu można obrazić g.....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 17:29:33

    Jesteś połączeniem ruskiego plemnika i wszy ze wszawicy przewiezionej na ruskim tanku t-34 szumowino?

    Wołyń 1943 pamiętamy!

  • Gość - niezalogowany 2019-10-04 17:30:37

    Panie burmistrz

    czy zapomniał pan o mordach ukraińskich na Wołyniu i stanowisku rządu banderowskiej współczesnej ukrainy odmawiającej godnego pochówku ofiarom - Polakom ,
    skoro do instytucji oplacanej z naszych podatków do POK-u ściąga pan czy pańscy pracownicy grajków z ukrainy.

    Hańba panie burmistrz.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-05 16:38:04

    Chyba mu ciocia niezbyt dobrze doradzala i wyszllo jak wyszlo. No coz wiek swoje robi.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-06 15:32:58

    Bardzo dobrze ze kluk i Kamiński poza gra za to jak męczyli Reniferka jak pokonał Zosienke

  • gość 2019-10-06 18:48:25

    Niestety Pani Burmistrz wprowadziła swojego prawnika ,sama nie mieszka w Piechowicach i ma w głębokim poważaniu dobro Piechowic. Jak historia pokazuje ludzie tego pokroju mimo ,że część porachunków już wykonali to muszą pozostawić po sobie zgliszcza.
    I na tym wypada zakończyć ten akt , i niestety oczekiwać dalszych.

  • Gość - niezalogowany 2019-10-07 09:34:33

    Czy ci którzy za nasze pieniądze zapraszają grajków z banderowskiej dzikiej ukrainy

    chociaż raz postawili światełko pamięci towarzyszące modlitwie przy skromnej płycie poświęconej pamięci okrutnie potraktowanym Polakom na wschodzie która przy naszym kościele posadowił nasz Ksiądz Proboszcz?

  • gość 2019-10-07 15:42:24

    światełka trzeba kupić czyli zapłacić za nie !!!

  • gość 2019-10-08 14:58:55

    No dobrze ,a inni postawili światełka??

  • Gość - niezalogowany 2019-10-08 20:14:20

    Tak. Ja postawiłem.

  • gość 2019-10-09 16:22:05

    Chwała Tobie !

Dodajesz jako: |