Reklama

Nowy, nieoznakowany radiowóz dla Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze

01/12/2021 14:23

Nowy, nieoznakowany radiowóz Suzuki SX4 wyposażony w napęd 4x4 zasili flotę Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. To kolejny radiowóz, który udało się zakupić dzięki współpracy lokalnych samorządów i Komendy Głównej Policji.

Uroczystego przekazania nowego radiowozu dokonano dziś (1.12) przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Suzuki SX4 wyposażony jest w napęd 4x4 i hybrydowy silnik o mocy 130 KM. Korzystać będą z niego przede wszystkim funkcjonariusze pionów kryminalnych.

Auto terenowe, wyposażone w systemy jezdne, które pozwoli policjantom poruszać się bezpiecznie po terenie Jeleniej Góry i gminy Jeżów Sudecki. Samochód dysponuje napędem na cztery koła i silnikiem hybrydowym, dzięki czemu jest również ekologiczny – mówił insp. Leszek Zagórski, Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze.

Reklama

Jelenia Góra przekazała w tym roku ponad 120 tysięcy na zakup nowych radiowozów. Jeśli chcemy, żeby poziom bezpieczeństwa w mieście był wysoki, musimy pomagać policji – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Dobrze wyszkolony i wyposażony policjant daje gwarancje bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu. Cieszę się, że jako samorząd powiatowy możemy dodać swoją cegiełkę do zakupów strategicznych dla policji. Tym bardziej, że policja ma w planach przywracanie posterunków na terenie powiatu karkonoskiego – mówił starosta powiatu karkonoskiego Krzysztof Wiśniewski.

Reklama

Liczymy na to, że wsparcie policji poprzez finansowanie samochodów, służb czy nagród dla policjantów pełniących służbę spowodują, że służby będą realizowane sprawniej, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpiecznie – dodał Edward Dudek, wójt gminy Jeżów Sudecki.

 

Pojazd o wartości ok. 120 tys. złotych został sfinansowany ze środków samorządów (Jeżów Sudecki – 30 tys. zł, Jelenia Góra – 17,5 tys. zł, powiat karkonoski – 10 tys. zł) oraz Komendy Głównej Policji w układzie 50% na 50%. W połowie grudnia do Jeleniej Góry ma trafić jeszcze jeden nieoznakowany radiowóz.

Reklama

# nieoznakowany radiowóz dla Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze

Aplikacja na Androida

Reklama

Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości