Jeszcze chwila, jeszcze moment i kierowcy znów będą mogli korzystać z odcinka drogi powiatowej z Cieplic do Podgórzyna. Droga będzie równa i bezpieczna!
Trwa kompleksowy remont drogi powiatowej prowadzącej z Cieplic do Podgórzyna. Remontowany odcinek biegnie od granicy administracyjnej Miasta Jelenia Góra aż do Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie.
Prace rozpoczęły się 14. kwietnia 2025 roku, a na drodze już leży nowy asfalt. Droga została poszerzona poprzez utworzenie większych poboczy, aby poprawić bezpieczeństwo kierowców. Niektóre elementy infrastruktury, takie jak skarpy wymagały odtworzenia, bowiem podczas prowadzonych prac wyszło na jaw, że wiele z nich posiada zniszczenia, które w przyszłości mogłyby okazać się niebezpieczne.
Oprócz samej nawierzchni wymieniono również podbudowę jezdni i pobocza.
Kierowcy z pewnością zgodzą się ze stwierdzeniem, że ta droga była w opłakanym stanie. Dziurawa, źle wyprofilowana i wąska. Była zwyczajnie niebezpieczna. Często dochodziło na niej do niebezpiecznych sytuacji drogowych.
Zamknięcie odcinka drogi powiatowej na czas remontu pozwoliło na swobodne wykonywanie poszczególnych etapów zadania. Dzięki temu remont zakończy się dużo szybciej niż inne - podobne, które były realizowane w naszym regionie. Wszystko wskazuje na to, że ruch na tym odcinku drogi zostanie wznowiony w połowie czerwca. Stanie się tak jeśli pogoda pozwoli na konkretne działania na placu budowy.
- fot. Powiat Karkonoski
# Kompleksowy remont drogi przy Stawach Podgórzyńskich dobiega końca
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Na prawdę nie można było już tego kawałka co jest przedstawione na zdjęciu wyprostować? Jak i tak droga była zamykana,
A wiesz co to są granice działek i geodezja ?
Może wszystkie drogi wyprostujmy! Huraaaa! Nie było by wypadków :)
Czepiasz się.
Pewnie można było tylko na pewno nie są właścicielami gruntów którędy by przebiegła droga a urzędasom nie chciało się wywłaszczyć.Dziekuje.
Jeszcze tylko drzewa powycinaja i otworzą. Szkoda tylko że nikt nie pomyślał aby poszerzyć jeszcze bardziej bo jest gdzie i zrobić drogę rowerową. Może ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrobią to na dk10 z Piechowic do Miłkowa.
Niestety nie zrobią, bo powiat za dużo by wydał i zabrakło by do kieszonkowego. Ogólnie co powiat odstawia to się nadaje pod prokuraturę, remontują drogi bez składu i ładu bez żadnych chodników ścieżek pieszo rowerowych. To jest dramat co powiat odstawia, dla nich liczy się co jest dzisiaj a nie na następne pokolenie.
Idealna droga na 15 -tego czerwca ;) do wywózki P. Wójt na taczce !!!
To jeszcze tylko skrajne pasy, pas oddzielający i będzie profesjonalnie.
Byłem na tej drodze 2 tyg temu i gdyby nie brak pomalowanych pasów to wyglądała już na skończoną. Serio aż tak długo się je maluje?
Bezpieczna byłaby z ciągiem pieszo- rowerowym. XXI wiek, a nic w naszym powiecie się nie zmienia. Brak takiej drogi w terenie turystycznym? Kpina!
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Na prawdę nie można było już tego kawałka co jest przedstawione na zdjęciu wyprostować? Jak i tak droga była zamykana,
A wiesz co to są granice działek i geodezja ?
Może wszystkie drogi wyprostujmy! Huraaaa! Nie było by wypadków :)