Nowy, nieoznakowany radiowóz Suzuki SX4 wyposażony w napęd 4x4 trafił do policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu.
Pojazd o wartości 120 tys. złotych został sfinansowany ze środków Gminy Podgórzyn oraz Komendy Głównej Policji w układzie 50% na 50%. Suzuki SX4 wyposażony w napęd 4x4 oraz silnik o mocy 130 KM trafi do policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu.
Regularnie staramy się wspierać policję w tego typu działaniach. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas jednym z ważniejszych priorytetów. Dobrze wyposażona jednostka może szybko podejmować działania – tłumaczy Mirosław Kalata, wójt gminy Podgórzyn.
Jest to czwarty samochód, a pierwszy nieoznakowany w Komisariacie Policji w Karpaczu. Na tereny górskie potrzebny jest napęd 4x4 i cieszymy się, że wspomoże działania policjantów. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji dlatego bardzo się cieszymy – mówiła mł. Asp. Beata Sosulska – Baran z KMP w Jeleniej Górze.
Reklama
Komisariat Policji w Karpaczu obsługuje miejscowości leżące na terenie gminy Podgórzyn. Jak udało nam się dowiedzieć w przyszłości może tu powstać także posterunek policji.
Obecnie prowadzimy rozmowy z Komendą Miejską oraz Komendą Wojewódzką Policji o możliwości lokalizacji takiego posterunku w Podgórzynie przy nowo powstałej szkole im. Orła Białego. Jest stąd łatwy dostęp do głównych dróg. Gmina bardzo szybko się rozwija. Powstaje dużo nowych obiektów. Ostatnio mieliśmy sygnały od mieszkańców, że nocą odbywały się różnego rodzaju rozboje czy kradzieże. Musimy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczności lokalnej – dodał wójt gminy Podgórzyn.
Reklama
Koszt utworzenia nowego posterunku to ok. 3 milionów złotych. Gmina Podgórzyn zobowiązała się do zabezpieczenia terenu wraz z uzbrojeniem oraz przekazania na ten cel 300 tys. złotych.
# Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak powinno być.
Przestańcie tutaj bzdury pisać. To NIE! Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu, tylko mieszkańcy tej gminy, którzy płacą już haracz, najwyższy w całej Polsce za różne media itd. do tej gminy. Niestety muszę rozczarować mieszkańców gminy Podgórzyn, zachłanni urzędnicy szykują dla was MEGA podwyżki, dlaczego? bo im się należy.
Szkoda, że nie elektryk. Można by było go w zimie zgubić na drodze z Borowic do Karpacza.
Hmmm 130 KM porażająca moc silnika ????
Mam taki ,fajne autko, nie narzekam ,daje radę
Odebrać dotacje na Rydzyka, Bąkiewicza, kler to będzie na auta dla policji .
A ja pytam dlaczego tym radiowozem rozjeżdżają trawnik pod szkołą?! Widać jaki z Kalaty gospodarz, choć o policjantach też nie za dobrze świadczy. Masakra
Bogata gmina......Może by tak chodnik zbudować koło stawów. Ludzie zapierdzielają z buta po krzakach wracając z Jeleniej
Mozeby tak chodnik przy jana pawla w Podg.zrobić i oswietlenie. Samochody dla policji niech w pierwszej kolejnosci msw sponsoruje
MSW jak każde inne ministerstwo w tym kraju wyposaża w kasę ojca Rydzyka, dlatego nie ma jej na wyposażenie policji.
Piechowice miasto bycie nie ma z tym problemu bo policajow u nas niet,przed likwidacją posterunku latem chodzili w strojach plażowych.
Zamiast rozdawać Nasze!!! pieniądze tym szwadronom ... i szczerzyć kły, zrobilibyście wreszcze ten przepust na Podzamczu!
Tak powinno być.
Przestańcie tutaj bzdury pisać. To NIE! Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu, tylko mieszkańcy tej gminy, którzy płacą już haracz, najwyższy w całej Polsce za różne media itd. do tej gminy. Niestety muszę rozczarować mieszkańców gminy Podgórzyn, zachłanni urzędnicy szykują dla was MEGA podwyżki, dlaczego? bo im się należy.
Szkoda, że nie elektryk. Można by było go w zimie zgubić na drodze z Borowic do Karpacza.