Reklama

Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu

18/11/2021 14:23

Nowy, nieoznakowany radiowóz Suzuki SX4 wyposażony w napęd 4x4 trafił do policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu.

Pojazd o wartości 120 tys. złotych został sfinansowany ze środków Gminy Podgórzyn oraz Komendy Głównej Policji w układzie 50% na 50%. Suzuki SX4 wyposażony w napęd 4x4 oraz silnik o mocy 130 KM trafi do policjantów z Komisariatu Policji w Karpaczu.

Regularnie staramy się wspierać policję w tego typu działaniach. Bezpieczeństwo mieszkańców jest dla nas jednym z ważniejszych priorytetów. Dobrze wyposażona jednostka może szybko podejmować działania – tłumaczy Mirosław Kalata, wójt gminy Podgórzyn.

Jest to czwarty samochód, a pierwszy nieoznakowany w Komisariacie Policji w Karpaczu. Na tereny górskie potrzebny jest napęd 4x4 i cieszymy się, że wspomoże działania policjantów. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie policji dlatego bardzo się cieszymy – mówiła mł. Asp. Beata Sosulska – Baran z KMP w Jeleniej Górze.

Reklama

Komisariat Policji w Karpaczu obsługuje miejscowości leżące na terenie gminy Podgórzyn. Jak udało nam się dowiedzieć w przyszłości może tu powstać także posterunek policji.

Obecnie prowadzimy rozmowy z Komendą Miejską oraz Komendą Wojewódzką Policji o możliwości lokalizacji takiego posterunku w Podgórzynie przy nowo powstałej szkole im. Orła Białego. Jest stąd łatwy dostęp do głównych dróg. Gmina bardzo szybko się rozwija. Powstaje dużo nowych obiektów. Ostatnio mieliśmy sygnały od mieszkańców, że nocą odbywały się różnego rodzaju rozboje czy kradzieże. Musimy wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu społeczności lokalnej – dodał wójt gminy Podgórzyn.

Reklama

Koszt utworzenia nowego posterunku to ok. 3 milionów złotych. Gmina Podgórzyn zobowiązała się do zabezpieczenia terenu wraz z uzbrojeniem oraz przekazania na ten cel 300 tys. złotych.

# Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    antykomuch - niezalogowany 2021-11-18 15:05:55

    Tak powinno być.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • kuku - niezalogowany 2021-11-19 22:34:02

    Przestańcie tutaj bzdury pisać. To NIE! Gmina Podgórzyn wspomogła zakup nowego radiowozu, tylko mieszkańcy tej gminy, którzy płacą już haracz, najwyższy w całej Polsce za różne media itd. do tej gminy. Niestety muszę rozczarować mieszkańców gminy Podgórzyn, zachłanni urzędnicy szykują dla was MEGA podwyżki, dlaczego? bo im się należy.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jaa - niezalogowany 2021-11-18 15:47:44

    Szkoda, że nie elektryk. Można by było go w zimie zgubić na drodze z Borowic do Karpacza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości