Jeleniogórscy policjanci zwrócili uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy powodując zagrożenie dla pieszych.
Zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Jeleniogórscy policjanci zwrócili szczególną uwagę na użytkowników ruchu, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych. W trakcie prowadzenia czynności dyscyplinowali również pieszych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez niechronionych uczestników ruchu jest przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd również jest wykroczeniem!
Wsród 55 kierowców zatrzymanych za popełnienie wykroczenia względem pieszych, aż 47 zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości w okolicach przejścia, gdzie obowiązuje zasada szczególnej ostrożności.
Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie. - podinspektor Edyta Bagrowska.
Źródło informacji - komunikat policji.
# Bezpieczeństwo pieszych pod okiem policjantów
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak duża ilość kierowców ukaranych za przekroczenie prędkości w pobliżu przejść dla pieszych świadczy o wielkości problemu. Podziękowania dla panów policjantów i prośbą o częstsze robienie takich kontroli.
Tak duża ilość kierowców ukaranych za przekroczenie prędkości w pobliżu przejść dla pieszych świadczy o wielkości problemu. Podziękowania dla panów policjantów i prośbą o częstsze robienie takich kontroli.