Reklama

Bezpieczeństwo pieszych pod okiem policjantów

Jeleniogórscy policjanci zwrócili uwagę na kierowców, którzy łamią przepisy powodując zagrożenie dla pieszych.

Zachowanie kierowców w obrębie przejść dla pieszych w niektórych przypadkach pozostawia wiele do życzenia. Jeleniogórscy policjanci zwrócili szczególną uwagę na użytkowników ruchu, którzy popełniają wykroczenia wobec pieszych. W trakcie prowadzenia czynności dyscyplinowali również pieszych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem przez niechronionych uczestników ruchu jest przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle lub w miejscu niedozwolonym. Wchodzenie wprost pod nadjeżdżający pojazd również jest wykroczeniem!

Wsród 55 kierowców zatrzymanych za popełnienie wykroczenia względem pieszych, aż 47 zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości w okolicach przejścia, gdzie obowiązuje zasada szczególnej ostrożności.

Reklama

Celem tych działań jest wpojenie pieszym oraz kierującym obowiązku stosowania się do przepisów z zakresu ruchu drogowego, które niejednokrotnie lekceważą i lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie. - podinspektor Edyta Bagrowska.

Źródło informacji - komunikat policji.

# Bezpieczeństwo pieszych pod okiem policjantów

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mirosław - niezalogowany 2024-05-17 07:12:36

    Tak duża ilość kierowców ukaranych za przekroczenie prędkości w pobliżu przejść dla pieszych świadczy o wielkości problemu. Podziękowania dla panów policjantów i prośbą o częstsze robienie takich kontroli.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości