08/05/2025 | Autor: Portal 24jgora.pl | źródło: 24jgora.pl
Jelenia Góra kontynuuje proekologiczną strategię poprzez dodanie do taboru Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pięciu nowych elektrycznych autobusów marki Yutong. Zwiększa to liczbę ekologicznych pojazdów w mieście do 25. Elektrobusy, napędzane innowacyjnymi bateriami, obsługują trasy w centrum miasta i dzielnicy Cieplice, dbając o czyste powietrze. Miasto zainstalowało także 13 stacji ładowania, aby zapewnić sprawną eksploatację. To kolejny krok miasta w kierunku zrównoważonego transportu, zwiększając udział pojazdów ekologicznych w flocie do 70%.
fot. Miasto Jelenia Góra
fot. Miasto Jelenia Góra
fot. Miasto Jelenia Góra
fot. Miasto Jelenia Góra