Na zabobrzu wciąż powraca temat nieporządku przy boksach śmietnikowych. Mieszkańcy mają tego dość.
Na zabobrzu, na boksach ze śmietnikami są wywieszone informacje kiedy przyjedzie sprzęt MPGK po gabarytowe odpady, ten odwiedza miejsca średnio raz w miesiącu. Na Noskowskiego mieszkańcy wyrzucają gabaryty bez uwagi na to kiedy zostaną zabrane.
Na każdym boksie śmietnikowym jest wywieszona kartka z informacją dotyczącą terminów wywozu odpadów wielkogabarytowych. Mieszkańcy więc są odpowiednio informowani o tym, kiedy przyjedzie sprzęt MPGK, który zabierze większe odpady. Zgodnie z regulaminem powinni wystawiać większe gabarytowo odpady nie wcześniej niż 24 godziny przed przyjazdem sprzętu MPGK. - dowiadujemy się w wypowiedzi rzecznika prasowego MPGK Zbigniewa Rzońcy w wywiadzie dla Telewizji DAMI.
Mieszkańcy pomimo posiadania informacji kiedy przyjedzie sprzęt MPGK wystawiają wielkogabarytowe odpady „kiedy im się podoba”, co powoduje, że przy boksach śmietnikowych panuje wieczny nieporządek, który negatywnie wpływa na estetykę miejsca. Mieszkańcy mają tego dość i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.
Dodatkowo, niektórzy mieszkańcy Jeleniej Góry wyrzucają na śmietnik odpady, które zdecydowanie nie powinny się tam znaleźć. Odpady takie jak gruz, armatura czy inne odpady problemowe powinnny być wywożone bezpośrednio przez właściciela dno PSZOK-u.
Mieszkańcy budynków przy ulicy Noskowskiego zwracają również uwagę na podrzucanie śmieci do ich boksów przez mieszkańców innych miejscowości. Nie jest już rzadkością instalowanie kamer wokół boksów ze śmietnikami, które po ewentualnym podrzuceniu śmieci przez osoby nieupoważnione pozwalają zidentyfikować tożsamość śmiecących elementów społeczeństwa. jak pokazuje doświadczenie z ulicy Noskowskiego, inwestycja w kamery może okazać się jedyną drogą do powstrzymania procederu zaśmiecania okolic boksów ze śmietnikami.
Poniżej reportaż Telewizji DAMI w tej sprawie:
# Zabobrze : Notoryczny problem z odpadami gabarytowymi
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zaborze to największa wieś w Karkonoszach
Sam jesteś "wieś..niak", zostawiłeś dom a teraz podrzucasz śmieci z domu i firmy pod boksy smietnikowe na Zabobrzu.
Wszędzie jest to samo przy smietnikach, najgorsi są ci co podrzucają biznesmeni z Jeżów i okolic tak zwani gówno jady.
Rząd pis.iego luja w obejszczanych portkach z Żoliborza utracił zdolność rządzenia już dawno, a może nawet nigdy jej nie miał, za co teraz Polacy słono płacą, a zapłacą tyle, że im się era Jaruzelskiego wyda sielankowym czasem kartkowego dobrobytu. Mam już tylko jedno oczekiwanie: każdy, kto obieca, że obali rządzy partaczy i szubrawców, ma mój głos. A jak jeszcze zdoła ich osądzić, odebrać złodziejskie łupy powsadzać tam, gdzie powinni gnić, ma mój głos na zawsze.
Tragedią jest to że ludzie nie szanują nic im się wszystko należy,pomimo że są informacje to i tak dokarmiają gołębie ,nie chcesie otworzyć boksu pozostawiają pełne worki pod boksem.A plaga sa osoby które nie korzystają z przypisanych boksow do ich bloku, ale korzystają z podrobionych kluczy i smieci oraz sprzęt wyrzucaja do boksów innych budynków. Duży problem to " poszukiwacze puszek ,butelek i innych rzeczy tzw nurkowie posiadający klucze od boksów korzystają z wejsc które wykorzystywane są przez ekipy mpgk i inne.Dopoki się tego nie ukróci nici z porządkiem i pozorowana segregacja.
Nie tylko na Zabobrzu tak jest. Osiedle Dwudziestolecia zaprasza....pod każdym boksem wystawka mebli, starej armatury, stolarki, opon itp. i nikt nigdy nic nie wie i nic nie widział.....
jaki problem po prostu czesciej zabierac i po sprawie,gdzie ludzie maja trzymac rozne odpady w tych klatkach na 30 metrach2
Gabaryty w Jeleniej zabierane są raz na miesiąc więc jest to całkiem nieźle. Gorzej jest w gminach sąsiednich. W takim Jeżowie to raz na pół roku wywożą. I tu jest problem bo mieszkańcy tych gmin wywożą to do Jeleniej Góry a potem my za to musimy płacić.
A co ludzie maja z tym zrobić? Od tego są boksy a MPGK czy kto tam teraz zabiera śmieci powinno przynajmniej latem częściej odbierać graty
Panie Rzońco - tam była świetna gitała. Co to znaczy, że mpegiekowi nie płacą za wywóz ałmatuły i innych domowych odpadów, ale można je przywieźć do nas i one zostaną bezpłatnie przyjęte?
Napisałbym wioski otczają zabobrze. Domy budowane na kredycie , pojazdy lizyngowe i brak funduszy na opłaty utylizacji odpadów.
Tak ,tak , tak, dokładnie, 100 % prawdy. Teraz jeszcze będą palić "beleczym" bo dron będzie Kowarskiemu magistratowi nabijać kabze. Ps. Nie piszę tego z zazdrości, gowno mieli , gowno mają a i tak komornik zabierze to co tu zazdrościć.
Do: ABC i Sołtys: Niestety, tak właśnie jest! Macie wiele racji! Pozdrawiam z Zabobrza, nie ze wsi! ... A propos wsi... Zazwyczaj właśnie, na ich terenie, panuje wręcz niespotykany porządek - to tak dla utarcia, innych i niepochlebnych komentarzy, które pewnie napisał nie Wiesław, a wieśniak i, to przez małe "w" !!! Tymczasem, nie plujmy żółcią!... trzeba znaleźć rozwiązanie problemu, a nie szukać kolejnych! Pozdrawiam serdecznie
Najlepiej wywieźć tam gdzie tirami wywożą od naszych sąsiadów, duży może to mały tyż
Zaborze to największa wieś w Karkonoszach
Sam jesteś "wieś..niak", zostawiłeś dom a teraz podrzucasz śmieci z domu i firmy pod boksy smietnikowe na Zabobrzu.
Wszędzie jest to samo przy smietnikach, najgorsi są ci co podrzucają biznesmeni z Jeżów i okolic tak zwani gówno jady.