W przestrzeni publicznej wrze. Mówi się, że Prezydent Karol Nawrocki zawetował ustawę łańcuchową. Najgłośniej krzyczą politycy Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Jak jest naprawdę?
Słowa, których narracja ma przekonać opinię publiczną, że Karol Nawrocki - Prezydent RP - zawetował tzw. ustawę łańcuchową, czym sprawił, że psy wciąż będą zmuszone do życia na krótkich łańcuchach w nieludzkich warunkach, ukazują się na profilach polityków Lewicy i KO.
Warto jednak wiedzieć więcej w tej sprawie. Niewątpliwie trzymanie psów na krótkim łańcuchu jest skandaliczne i rzeczywiście era takiego postępowania wobec zwierząt powinna się zakończyć już dawno temu. Jednak ustawa, którą zawetował Karol Nawrocki zawierała również inne elementy, które - zdaniem polityków prawicy, nie miały sensu bytu i zakrawały o absurd. W rzeczywistości w tzw. ustawie łańcuchowej w znacznej części mowa o przepisach dotyczących kojców dla psów. Te zdawały się nierealne do spełnienia. Mowa była o kojcach o powierzchni minimum 20 mkw, w połowie utwardzonych i w połowie zadaszonych.
Wyobraźmy sobie sytuację, w której właściciel psa na swojej działce postawi kojec dla zwierzaka o wielkości kawalerki w dużym mieście, jednak jego powierzchnia będzie liczyła 19 mkw, to na takiego człowieka zostanie nałożona wysoka kara grzywny, a jego postępowanie zagrożone będzie - po pierwsze - utratą psa, a po drugie - konsekwencjami prawnymi, w tym możliwością pozbawienia wolności.
Prezydent Karol Nawrocki zapowiedział wprowadzenie ustawy, która będzie zawierała realne rozwiązania i w rzeczywistości poprawi byt psów w Polsce. Ta ustawa również ma „zrzucić łańcuchy”, jednak jej zapisy mają nie uderzać tak mocno w Polaków posiadających psy.
Co o tym sądzicie? Wiele mówi się obecnie w przestrzeni publicznej, że działania głowy Państwa są skandaliczne, a rozpowszechnianie informacji, jakoby miał on być przeciwny wprowadzeniu przepisów poprawiających byt zwierzętom bezpośrednio uderza w jego opinię publiczną. Jeśli jednak zgłębimy się w temat, to okazuje się, że sprawa nie jest taka prosta, jak to przedstawiają politycy w swoich mediach społecznościowych.
# Weto na ustawę łańcuchową. Przeczytajcie i nie szerzcie nienawiści
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Tak to koalicja, która nie zna obowiązującej ustawy. Tym samym udaje, że pracuje tworząc gorszego gniota. Wreszcie głos rozsądku
masakra dno i 5m mułu co piszecie. psa miejsce jest tylko w domu i tyle w temacie.
Batyr to im...yl, 20 mkw dla psa to i tak jest mało, tym bardziej, że wielu właścicieli którzy trzymających psy w takich warunkach nie wychodzi z nimi na spacer bo przecież pies wg. nich ma pilnować podwórka. Jak kogoś nie stać na zapewnienie psu normalnych warunków do życia to niech nie posiada psa. Batyr jest prezydentem wieśniaków i musi być na poziomie takich właśnie ludzi i nie ma tutaj co debatować czy to są ludzie z prawicy czy lewicy bo sadyzm nie ma barw politycznych.
Morda dzbanie. Tobie nawet 340 metrowy kojec by nie POmógł.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ciebie ryju z KO na łańcuch .
Jesteś już nudny z tą kamienną, używaj papieru toaletowego.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
I teraz takiego psa do schroniska a tam ile m2 będzie przypadać na 1 psa skoro pakują ich po kilka. Znam aktywne schronisko co urządza takie łapanki po wsiach a nie mają czym karmić -1 posiłek dziennie,1 opiekun na całe schronisko. Tam pieski będą miały jak nalezy?
150 kilo really ?
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Tubylec mi się kojarzy z kimś kto mieszka w buszu, a ty pewno jesteś ze wsi.
Psy na lancuch i tyle mozecie mi skoczyc mam 3 na lancuchu i maja sie swietnie a jak zdechna to do ziemi i tyle
Swoją starą wiąż łańcuchem skoro was to kręci.
Co to jest 20m dla dużego psa. Porównanie człowieka mieszkającego w kawalerce do psa zamkniętego w kojcu jest kompletnie bez sensu. Człowiek w każdej chwili może wyjść na spacer, do sklepu, pracy itp a pies jest zdany na łaskę swojego opiekuna. Jak człowiek decyduje się na psa to powinien zapewnić mu dobre warunki do wybiegania się, najlepiej na ogrodzonej posesji. Mój pies biega sobie swobodnie po ogrodzonym terenie, natomiast sąsiad który jest rolnikiem posiada właśnie duży kojec do którego zamyka psa kiedy brama jest otwarta. Kiedy jest zamknięta pies biega swobodnie po podwórku. Można? Można ale niektórym tak trudno to zrozumieć.
Co on ma z tymi kawalerkami?
T.Batry , naczelny steren i ć*punek, wyłudził większą kawalerke od starszej osoby...
Kto ci pozwolił nazywać się polakiem.
batyr w przeszlosci mial suki na krótkim łańcuchu , mnie jego reakcja nie dziwi
Lachociąg
Tak też z psami w blokach też nie mają miejsca żeby wybiegach się. Wyprowadza przed pracą na 5 minut a później 8 godzin siedzą zamknięte też powinni tym się zająć
Za miast siedzieć w czterech sianach i się branzlować, mógłbyś te psy wyprowadzać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Tak to koalicja, która nie zna obowiązującej ustawy. Tym samym udaje, że pracuje tworząc gorszego gniota. Wreszcie głos rozsądku
masakra dno i 5m mułu co piszecie. psa miejsce jest tylko w domu i tyle w temacie.
Batyr to im...yl, 20 mkw dla psa to i tak jest mało, tym bardziej, że wielu właścicieli którzy trzymających psy w takich warunkach nie wychodzi z nimi na spacer bo przecież pies wg. nich ma pilnować podwórka. Jak kogoś nie stać na zapewnienie psu normalnych warunków do życia to niech nie posiada psa. Batyr jest prezydentem wieśniaków i musi być na poziomie takich właśnie ludzi i nie ma tutaj co debatować czy to są ludzie z prawicy czy lewicy bo sadyzm nie ma barw politycznych.