We wczorajszym pożarze opuszczonego domu wczasowego śmierć poniosły cztery osoby. To prawdopodobnie bezdomni którzy koczowali w obiekcie.
Na tą chwilę nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Budynek był odcięty od wszystkich mediów - nie było tam prądu ani gazu więc prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Nie można jednak wykluczyć jeszcze podpalenia. To cały czas starają się ustalić biegli z zakresu pożarnictwa.
Teren jest cały czas zabezpieczany przez policję przed dostępem osób postronnych. Wciąż nie mamy informacji odnośnie tożsamości osób, których zwęglone ciała zostały odnalezione na poddaszu budynku w późnych godzinach wieczornych.
Dopiero dziś jednak widać ogrom zniszczeń jakie wyrządził ogień. Wnętrze budynku jest kompletnie wypalone. Zarwana jest większa część dachu. W okolicy wciąż unosi się smród spalenizny.
Budynek DW Polon został wybudowany na początku XX wieku. Początkowo była to gospoda o nazwie „ Dr Elby”, później „SchwarzeBerg Baude”następnie Tannenhofbaude”. Schronisko miało 25 miejsc noclegowych i serwowało pełne wyżywienie. Działało do 1945 roku. Po wojnie był to Dom Wczasowy „ Jodłowy Dwór” a następnie "Polon".
Od wielu lat obiekt był w rękach prywatnych. Wyłączony z użytkowania ulegał postępującej degradacji. Od pewnego czasu pojawiały się tam osoby bezdomne. Odtąd miejsce zaczęło cieszyć się złą sławą. W czerwcu ubiegłego roku zamordowany tu został obywatel Ukrainy - szczegóły TUTAJ
# Szklarska Poręba - Trwają czynności dochodzeniowe po tragicznym pożarze
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
po przeczytaniu artykułu o znalezionych zwłokach ob. Ukrainy - szczególna wagę bym przyłożył do wersji śledczej że to była zemsta jego ziomków. Bo przypadki są ale najczęściej to jednak związki przyczynowe
W tym kraju wszystkie pięknie położone hotele czy tam jakieś inne miejsca z noclegami które świetnie funkcjonowały za czasów PRL są teraz zniszczone zdewastowane rozgrabione aż żal patrzeć na takie obiekty po latach
Zamiast wznosić nowe apartamentowce zabraliby się za remont starych domów wczasowych. Turyści mieliby nocleg, a stare chałupy nie płonęłyby od ogniska albo niedopalonego kiepa którego nie zgasili bezdomni.
po przeczytaniu artykułu o znalezionych zwłokach ob. Ukrainy - szczególna wagę bym przyłożył do wersji śledczej że to była zemsta jego ziomków. Bo przypadki są ale najczęściej to jednak związki przyczynowe
W tym kraju wszystkie pięknie położone hotele czy tam jakieś inne miejsca z noclegami które świetnie funkcjonowały za czasów PRL są teraz zniszczone zdewastowane rozgrabione aż żal patrzeć na takie obiekty po latach
Zamiast wznosić nowe apartamentowce zabraliby się za remont starych domów wczasowych. Turyści mieliby nocleg, a stare chałupy nie płonęłyby od ogniska albo niedopalonego kiepa którego nie zgasili bezdomni.