Wczesnym rankiem, tuż po godzinie 6, na ulicy Spokojnej w Szklarskiej Porębie wybuchł potężny pożar w opuszczonym budynku. W akcji gaśniczej brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej, a pogorzelisko wciąż jest przeszukiwane.
We wtorkowy poranek niebo nad Szklarską Porębą Dolną rozświetliła ogromna łuna. Ogień trawił drewniany budynek, który od dłuższego już czasu stał pusty, niszczał i był systematycznie rozkradany. Mieszkańcy, którzy wielokrotnie alarmowali o zagrożeniu, nie mieli złudzeń – taki finał był, niestety, łatwy do przewidzenia.
Pierwsze zgłoszenia o pożarze pojawiły się chwilę po godzinie 6. Gdy na miejsce dotarli strażacy, budynek był już w całości zajęty ogniem, a jego lekka, głównie drewniana zabudowa sprawiła, że płomienie rozwinęły się błyskawicznie. W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej, zarówno zawodowych, jak i ochotniczych. Działania gaśnicze i przeszukiwanie pogorzeliska nadal trwają.
Pożar tylko dopełnił historii miejsca, którą komplikował nieuregulowany stan prawny nieruchomości. Dom, choć zamieszkiwany jeszcze jakiś czas temu, nie miał formalnie potwierdzonego właściciela. Na dziś nikt nie dysponuje tytułem prawnym do nieruchomości. W praktyce pozostawiło obiekt w stanie swoistego „bezpaństwa”. A taki budynek, pozbawiony nadzoru, zabezpieczenia staje się łatwym celem zarówno dla wandali, jak i dla nieszczęśliwych wypadków.
Wstępne ustalenia wskazują, że źródłem ognia mogło być podpalenie lub nieumyślne zaprószenie ognia. Na tym etapie nie można jednak wykluczyć żadnej z hipotez. Pojawiły się również niepotwierdzone informacje, że ktoś mógł przebywać w środku. Strażacy sprawdzają każdy możliwy zakamarek,pogorzeliska ale ze względu na stopień zniszczeń działania są utrudnione.
Szklarska Poręba : Pożar opuszczonego domu na ulicy Spokojnej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Kolejne klasyczne czyszczenie działki , pod kolejny patoapartamentowiec...
No i bedzie hotel .
Po jakiej 6 ? Zgłoszenie do służb było ok 5:38
Kolejne klasyczne czyszczenie działki , pod kolejny patoapartamentowiec...
No i bedzie hotel .
Po jakiej 6 ? Zgłoszenie do służb było ok 5:38