Reklama

Szklarska Poręba - Trwają czynności dochodzeniowe po tragicznym pożarze

16/02/2019 14:46

We wczorajszym pożarze opuszczonego domu wczasowego śmierć poniosły cztery osoby. To prawdopodobnie bezdomni którzy koczowali w obiekcie.

Na tą chwilę nie są jeszcze znane przyczyny pożaru. Budynek był odcięty od wszystkich mediów - nie było tam prądu ani gazu więc prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia. Nie można jednak wykluczyć jeszcze podpalenia. To cały czas starają się ustalić biegli z zakresu pożarnictwa.

Teren jest cały czas zabezpieczany przez policję przed dostępem osób postronnych. Wciąż nie mamy informacji odnośnie tożsamości osób, których zwęglone ciała zostały odnalezione na poddaszu budynku w późnych godzinach wieczornych.

Reklama

Dopiero dziś jednak widać ogrom zniszczeń jakie wyrządził ogień. Wnętrze budynku jest kompletnie wypalone. Zarwana jest większa część dachu. W okolicy wciąż unosi się smród spalenizny.

Budynek DW Polon został wybudowany na początku XX wieku. Początkowo była to gospoda o nazwie „ Dr Elby”, później „SchwarzeBerg Baude”następnie Tannenhofbaude”. Schronisko miało 25 miejsc noclegowych i serwowało pełne wyżywienie. Działało do 1945 roku. Po wojnie był to Dom Wczasowy „ Jodłowy Dwór” a następnie "Polon".

Reklama

Od wielu lat obiekt był w rękach prywatnych. Wyłączony z użytkowania ulegał postępującej degradacji. Od pewnego czasu pojawiały się tam osoby bezdomne. Odtąd miejsce zaczęło cieszyć się złą sławą. W czerwcu ubiegłego roku zamordowany tu został obywatel Ukrainy - szczegóły TUTAJ

 

# Szklarska Poręba - Trwają czynności dochodzeniowe po tragicznym pożarze

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-02-16 17:42:05

    po przeczytaniu artykułu o znalezionych zwłokach ob. Ukrainy - szczególna wagę bym przyłożył do wersji śledczej że to była zemsta jego ziomków. Bo przypadki są ale najczęściej to jednak związki przyczynowe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-02-16 23:22:00

    W tym kraju wszystkie pięknie położone hotele czy tam jakieś inne miejsca z noclegami które świetnie funkcjonowały za czasów PRL są teraz zniszczone zdewastowane rozgrabione aż żal patrzeć na takie obiekty po latach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-02-18 09:14:59

    Zamiast wznosić nowe apartamentowce zabraliby się za remont starych domów wczasowych. Turyści mieliby nocleg, a stare chałupy nie płonęłyby od ogniska albo niedopalonego kiepa którego nie zgasili bezdomni.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości