Reklama

Spory mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

Warto przez chwilę zastanowić się, czy aby na pewno chcę stawać na miejscu dla niepełnosprawnych?

Niepełnosprawni kierowcy mają specjalne miejsca parkingowe pomalowane na niebiesko lub odpowiednio oznakowane w inny sposób. To miejsca, które zlokalizowane są na samym początku parkingu, najczęściej możliwie najbliżej miejsca docelowego. Parkowanie na niebieskim polu jest możliwe tylko przez osoby z niepełnosprawnościami, które mają w samochodzie odpowiednią kartę informacyjną. W przeciwnym przypadku zatrzymanie się na takim miejscu parkingowym wiąże się z konsekwencjami.

Jeleniogórscy strażnicy miejscy w ubiegłym tygodniu interweniowali wobec kierowcy, który zaparkował przy dworcu PKP w Jeleniej Górze na miejscu dla osób niepełnosprawnych nie posiadając odpowiedniego zezwolenia. Został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych.

Reklama

Tłumaczenie, że „ja tylko na chwilkę” nie przekonało strażników.

Źródło informacji - Straż Miejska Jelenia Góra

# Spory mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    1983 - niezalogowany 2024-04-15 10:06:29

    Może SM zajmie się parkowaniem pod ratuszem oraz UM.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wandzia - niezalogowany 2024-04-15 10:25:02

    Straż miejska-ludzie którym najwyraźniej nie wyszło w życiu i poszli do sm. Siedzą w cieplicach pod domem zdrojowym i zakładają blokady kuracjuszom albo pod dworcem. Wczoraj laweciarz nawet nie potrafił auta wpakować na lawetę pod dworcem PKP. Pod nowym rynkiem mieszkańcy musieli interweniować bo tam ich nie ma, kiedy patomłodzież robi chlew. Wstyd. Potrafią tylko siedzieć w aucie i spisywać grubasy pieprzone i nieroby. Powinni rozwiązać tą instytucje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • XD - niezalogowany 2024-04-15 11:46:37

    Taa...ta zła straż miejska wypchneła biednym kierowcom auta na zakaz żeby wlepić im mandat.Ogarnij się.Ludzie mają głęboko gdzieś przepisy ale do płakania później to pierwsi.Szukania winy we wszystkim tylko nie w sobie.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości