Warto przez chwilę zastanowić się, czy aby na pewno chcę stawać na miejscu dla niepełnosprawnych?
Niepełnosprawni kierowcy mają specjalne miejsca parkingowe pomalowane na niebiesko lub odpowiednio oznakowane w inny sposób. To miejsca, które zlokalizowane są na samym początku parkingu, najczęściej możliwie najbliżej miejsca docelowego. Parkowanie na niebieskim polu jest możliwe tylko przez osoby z niepełnosprawnościami, które mają w samochodzie odpowiednią kartę informacyjną. W przeciwnym przypadku zatrzymanie się na takim miejscu parkingowym wiąże się z konsekwencjami.
Jeleniogórscy strażnicy miejscy w ubiegłym tygodniu interweniowali wobec kierowcy, który zaparkował przy dworcu PKP w Jeleniej Górze na miejscu dla osób niepełnosprawnych nie posiadając odpowiedniego zezwolenia. Został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych.
Tłumaczenie, że „ja tylko na chwilkę” nie przekonało strażników.
Źródło informacji - Straż Miejska Jelenia Góra
# Spory mandat za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Może SM zajmie się parkowaniem pod ratuszem oraz UM.
Straż miejska-ludzie którym najwyraźniej nie wyszło w życiu i poszli do sm. Siedzą w cieplicach pod domem zdrojowym i zakładają blokady kuracjuszom albo pod dworcem. Wczoraj laweciarz nawet nie potrafił auta wpakować na lawetę pod dworcem PKP. Pod nowym rynkiem mieszkańcy musieli interweniować bo tam ich nie ma, kiedy patomłodzież robi chlew. Wstyd. Potrafią tylko siedzieć w aucie i spisywać grubasy pieprzone i nieroby. Powinni rozwiązać tą instytucje
Taa...ta zła straż miejska wypchneła biednym kierowcom auta na zakaz żeby wlepić im mandat.Ogarnij się.Ludzie mają głęboko gdzieś przepisy ale do płakania później to pierwsi.Szukania winy we wszystkim tylko nie w sobie.
I słusznie, że go ukarali! Jestem osobą niepełnosprawną i często chcąc zaparkować na miejscu między innymi dla mnie muszę robić kółka bo taki jeden z drugim stanie sobie"tylko na chwilkę"! Byłbym wdzięczny Straży Miejskiej gdyby częściej pojawiali się przy dawnej Vicie na Osiedlu Robotniczym bo tam nagminnie parkują osoby bez uprawnień do zajmowania tych miejsc a są i takie które wykładają kartę dziadka czy babci którzy mieszkają w zupełnie innym miejscu!
To dokładnie tak jak robi to jeden z radnych JG.
brawo, zabrałeś mi miejsce do parkowania zabierz i niepełnosprawność
ojojoj zasiłkowicz się spłakał twoja niepełnospraność to jedynie twoja sprawa
On jest niepełnosprawny ruchowo, ale ty jesteś niepełnosprawny umysłowo.
Blokadę przydałoby się założyć Tobie na głupi dziób.
Przy biedronkach castoramie Kauflandzie trzeba kontrolować.
Mam mnóstwo znajomych z kartami na żonę, partnerkę, ojca i parkują zgodnie z prawem na miejscach dla niepełnosprawnych, po czym idą na zakupy, po papierosy itp. Rozdają te karty jak opłatki w kościele przed świętami.
I tu masz racje, chociaż teraz zawęzili ilość uprawnionych ale nadal takie karty mają osoby nie mające problem z chodzeniem. Ostatnio obserwowalem kobietę z Porsche elektryczne, śmigala ze sklepu dwa razy z zakupami jakoś nie miała problemy z wsiadaniem i wysiadaniem a to niskie sportowe auto.
Tylko to potrafią. Dupę ciężko wyjąć z auta. Klika byłycj policjantów i znajomych. Karty niepełnosprawnych też przyałoby się zweryfikować
Może SM zajmie się parkowaniem pod ratuszem oraz UM.
Straż miejska-ludzie którym najwyraźniej nie wyszło w życiu i poszli do sm. Siedzą w cieplicach pod domem zdrojowym i zakładają blokady kuracjuszom albo pod dworcem. Wczoraj laweciarz nawet nie potrafił auta wpakować na lawetę pod dworcem PKP. Pod nowym rynkiem mieszkańcy musieli interweniować bo tam ich nie ma, kiedy patomłodzież robi chlew. Wstyd. Potrafią tylko siedzieć w aucie i spisywać grubasy pieprzone i nieroby. Powinni rozwiązać tą instytucje
Taa...ta zła straż miejska wypchneła biednym kierowcom auta na zakaz żeby wlepić im mandat.Ogarnij się.Ludzie mają głęboko gdzieś przepisy ale do płakania później to pierwsi.Szukania winy we wszystkim tylko nie w sobie.