Rowerzystów również obowiązują przepisy ruchu drogowego. Pani na rowerze wjechała na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Nie zwróciła uwagi nawet na nadjeżdżające samochody.
Na grupie Jelenia Góra Podaj Dalej pojawiło się nagranie, które ukazuje dość nieodpowiedzialne zachowanie rowerzystki. Sytuacja miała miejsce na przejściu dla pieszych na Placu Wyszyńskiego w Jeleniej Górze. Rowerzystka wjechała na przejście na czerwonym świetle. Zatrzymała się dopiero przed prawidłowo poruszającym się samochodem z wideorejestratorem na pokładzie.
Przypominamy, że rowerzystów również obowiązują przepisy ruchu drogowego.
Więcej filmów prezentujących niebezpieczne sytuacje na drogach w naszym regionie znajdziecie tutaj : https://24jgora.pl/prawiemalebum
Jeśli udało Wam się zarejestrować podobne sytuacje na jeleniogórskich drogach i chcecie się podzielić lub ostrzec innych kierowców - podeślijcie nam materiały na : [email protected]
# Prawie małe bum cz. 63
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
lLaska pewnie Polka na rowerze naruszyla znaczaco przepisy , to jest przejscie dla PIESZYCH a nie sciezka rowerowa , wyobraz sobie Polaku samochod jadacy chodnikiem czy jest to dzialanie poprawne ? Polacy Polacy ? Caly cywilizowany Swiat sie z was smieje Polacy, teraz niech mi ktos napisze , ze slowo Polak go obraza , Polacy ........ a jakiego prezydenta maja ? WOW , sami go sobie wybraliscie ....hahahahaha
Kobieta powinna zejść i przeprowadzić rower na przejściu to fakt, ale jeżeli ten kierowca skręcał z ul Sobieskiego w prawo to w tym czasie zapala się zielone dla pieszych, więc kierowca auta i rowerzystka to równorzędne dzbany.
Na filmie cały czas jest czerwone światło dla pieszych, więc nie dość, że rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych, to jeszcze zrobiła to niezgodnie z przepisami. Rowerzystka ma szczęście, że nie została potrącona przez samochód, bo to bo była by jej wina i do tego jeszcze mandat w wysokości kilku tysięcy plus ewentualna naprawa samochodu, pod który wjechała...
Nie dość ,że wjechała zamiast wejść na przejście prowadząc rower to jeszcze na na czerwonym świetle dla pieszych . I po co to " dzbany" ? .
Do Hydraulika.... Mógłby się Pan bardzo zdziwić, rowerzystka nie byłaby ukarana ! Ostatnio moja koleżanka miała takie samo zdarzenie. Dziewczyna na pasach i czerwonym świetle dla pieszych, wjechała rozpędzona na te pasy iuderzyła w bok maski auta prawidłowo przejeżdżającej mojej koleżanki. Policja kiedy przyjechała na miejsce zdarzenia, to uznali , że to wina mojej koleżanki, bo kierowca zawsze powinien przewidywać. Nie mniej jednak ukarali obie strony !!! Rowerzystce dali mandat 200 zł, a mojej koleżance 1500 zł i 10 punktów karnych.Nie wiem, czy to w ogóle było zgodne z prawem ???
Pani uwierzyła w propagandę, że jest w stolicy, rowerowej stolicy Polski.
Ped.alarze, nauczcie się, że WJEŻDŻAJĄC na przejście nieregulowane sygnalizacją świetlną NIE MACIE PIERWSZEŃSTWA! Nabywacie je dopiero, gdy jesteście już na przejeździe! Tym się, między innymi, różnicie od pieszych.
lLaska pewnie Polka na rowerze naruszyla znaczaco przepisy , to jest przejscie dla PIESZYCH a nie sciezka rowerowa , wyobraz sobie Polaku samochod jadacy chodnikiem czy jest to dzialanie poprawne ? Polacy Polacy ? Caly cywilizowany Swiat sie z was smieje Polacy, teraz niech mi ktos napisze , ze slowo Polak go obraza , Polacy ........ a jakiego prezydenta maja ? WOW , sami go sobie wybraliscie ....hahahahaha
Kobieta powinna zejść i przeprowadzić rower na przejściu to fakt, ale jeżeli ten kierowca skręcał z ul Sobieskiego w prawo to w tym czasie zapala się zielone dla pieszych, więc kierowca auta i rowerzystka to równorzędne dzbany.
Na filmie cały czas jest czerwone światło dla pieszych, więc nie dość, że rowerzystka wjechała na przejście dla pieszych, to jeszcze zrobiła to niezgodnie z przepisami. Rowerzystka ma szczęście, że nie została potrącona przez samochód, bo to bo była by jej wina i do tego jeszcze mandat w wysokości kilku tysięcy plus ewentualna naprawa samochodu, pod który wjechała...