:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

CB Radio w telefonie!! Dołącz już teraz i podróżuj bezpiecznie.

Komunikacja, Radio telefonie!! Dołącz teraz podróżuj bezpiecznie - zdjęcie, fotografia

Już przeszło 12 miesięcy działają kanały informacyjne 112. Do ich obsługi wystarcza telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją Zello. Dzięki niej nasz telefon zmienia się w niemal profesjonalną krótkofalówkę.

Zasada działania aplikacji jest bardzo podobna do CB-Radia. Kierowcy widząc zdarzenie drogowe, kolizję czy wypadek przekazują ostrzeżenie innym użytkownikom w formie komunikatów głosowych. Aplikacja doskonale sprawdza się już w kilku większych miejscowościach w Polsce. Takie kanały jak : "wroclaw112", "wawa112", "poznan112" , "jelenia112", "krakow112" , "opole112" , "szczecin112"  mają już po kilka tysięcy zarejestrowanych osób. Nowe kanały z autostrad i dróg szybkiego ruchu również doskonale się rozwijają. Dla przykładu kanały "A1-PL" , " A2-PL" , " A4-PL" , "S3-PL" , "S7-PL" , "S8-PL" szybko nabierają na sile.

 

 

Aplikacja jest popularna także wśród służb ratunkowych, które jadąc do zdarzenia informują innych kierowców o utrudnieniach w ruchu, prosząc przy tym np. o utworzenie korytarza ratunkowego. Dzięki temu kierowca danego odcinka drogi wie już wcześniej czy musi się przygotować, aby ustąpić pierwszeństwa czy po prostu ominąć podaną drogę. Policja nie ukrywa, że promowanie używania tej aplikacji szczególnie wśród kierowców podnosi znacząco bezpieczeństwo na drogach i pomaga kierowcom w trudnych chwilach w trakcie zatorów, utrudnień i innych zdarzeń na drodze.

 

Popularność aplikacji w Polsce znacząco wzrosła po tym jak okazało się, że ten sposób komunikowania doskonale sprawdził się w USA podczas huraganu Irma. Szereg publikacji i audycji w tym także w CNN, sprawiło, że grupa społeczników po przetestowaniu aplikacji, zaczęła akytwnie ją wdrażać i promować na naszym terenie.

 

Zdecydowanie lepszy zasięg niż przy klasycznym CB, dostępność, prosta obsługa nie odwracająca uwagi kierowcy, szeroki zakres konfiguracji, a nade wszystko fakt, że aplikacja jest darmowa, sprawia, że ilość użytkowników rośnie w szybkim tempie..

 

Dla kierowców podróżujących z dziećmi duże znaczenie ma kultura wypowiedzi. W aplikacji ZELLO kanały są moderowane, co znaczy, że osoby używające wulgaryzmów, obrażające innych użytkowników sa natychmiast i trwale blokowane. To kolejna przewaga nad klasycznym CB radiem, gdzie nad brakiem kultury wypowiedzi nie sposób było zapanować.

 

Powoli tworzy się bardzo szeroka sieć kanałów z numerem 112. W całej Polsce jest już przeszło 30 takich kanałów. Aplikacja świetnie sprawdziła się, choćby podczas ostatnich huraganów ("Ksawery" i "Grzegorz"). Dzięki niej informacje o zagrożeniach bardzo szybko się rozprzestrzeniały.

 

Oczywiście aplikacja ZELLO to nie tylko informacje o sytuacji na drogach. Wychodząc niejako na przeciw oczekiwaniom użytkowników, utworzony został kanał do prowadzenie luźnych rozmów. Na kanale 24jgora można porozmawiać o wszystkim co was nurtuje. To kanał pozwalający na wolną dyskusję nieograniczoną żadnym tematem przewodnim.

 

Pamiętaj!!! Przy pomocy tej aplikacji zamienisz swój telefon lub tablet w radiotelefon, przesyłający wiadomości z lotem błyskawicy. Rozmawiaj sam na sam ze swoimi znajomymi lub dołącz do dyskusji w już istniejącej sieci kanałów publicznych.

 

Zello daje ci takie możliwości jak:

 

– Transmisja głosu w wysokiej jakości w czasie rzeczywistym
– Listę twoich kontaktów i wzbogacanie statusu własnym tekstem
– Prywatne lub publiczne kanały mogące połączyć razem do 2500 użytkowników
– Możliwość zdefiniowania własnego przycisku PTT w posiadanym urządzeniu
– Wsparcie dla słuchawek Bluetooth (w wybranych urządzeniach)
– Historię rozmów (możliwych do odtworzenia wiadomości głosowych)
– Wywołania (wysyłanie krótkiego tekstu z powiadomieniem dźwiękowym)
– Powiadomienia push na ekranie urządzenia

 

Zapraszamy na:

https://www.facebook.com/zello112

lub

 https://www.facebook.com/zellopl

 

- tam dowiesz się jak zainstalować i poczytasz o pozostałych możliwościach aplikacji.  Jest tam również spis wszystkich kanałów dla kierowców.

 

 

Poniżej instrukcja obsługi instalacji aplikacji oraz dodanie nowych kanałów :( skopiuj link i wklej w nowym oknie)

www.facebook.com/zellopl/videos/493837177646957/

 

 

O Aplikacji ZELLO rozmawialiśmy z oficerem prasowym policji w Lwówku Śląskim, asp. sztab. Mateuszem Królakiem :

 

 

Zobacz jak zainstalować ZELLO i dołączyć do kanału :

 

Reklama

CB Radio w telefonie!! Dołącz już teraz i podróżuj bezpiecznie. komentarze opinie

 • Szakal - niezalogowany 2018-04-06 18:56:59

  I bez tej aplikacji były wypadki i będą i tu nikt nikogo nie ostrzega tylko informuje innych kieeowcow

 • zello_maniak - niezalogowany 2018-02-06 10:39:56

  do wszystkich typu "jedziesz po pijaku, nie masz papierow lub wieziesz prochy ? ta aplikacja jest dla ciebie. Zapytasz i wiesz gdzie sa kontrole itp." takim tokiem rozumowania powinno się zabronić używania Yanosika, Cb Radia, Automapy, Naviexperta, Google Maps, a przede wszystkim INTERNETU. Zastanówcie się nieraz co piszecie. Was się poprostu nie da słucha. A najlepsze co już ustaliłem wszyscy którzy tak napisali są i korzystają z ZELLO. Jesteście po prostu śmieszni :) :)

 • Straz - niezalogowany 2018-02-04 15:12:31

  A taki kanal da sie uruchomic w węgrowie k/ sokolowa podlazkiego???

 • drogs - niezalogowany 2017-11-12 20:24:02

  Tak mi sie wpisuje jak leci, to chyba nie jest karalne ? :) IP tez moge zmienic :) W kazdym razie jest duzo mniej donosow o policji na wspomnianym kanale :)

 • Admin - niezalogowany 2017-11-12 19:43:43

  drogs, apliac, cbzell zdecyduj się na jeden nick i tego używaj. Po co ten sztuczny tłok? Chcesz koniecznie pokazać, że jest Cię więcej?

 • cbzell - niezalogowany 2017-11-12 17:10:24

  jedziesz po pijaku, nie masz papierow lub wieziesz prochy ? ta aplikacja jest dla ciebie. Zapytasz i wiesz gdzie sa kontrole itp.

 • chamstwo na CB - niezalogowany 2017-11-12 16:54:50

  Mam CB od nastu lat, odkąd jeździłem zawodowo. Wtedy trzeba było mieć "papiery" na radio i wszyscy się o to burzyli... Teraz kupić może każdy łoś w kerfurze i rżnąć cfaniaka... Ale... Kiedyś, pytając o drogę ZAWSZE uzyskiwałem odpowiedź, mimo, że bat był na 1 aucie na 200. Teraz bat sterczy na 6 z 10 aut i nigdy nikt Ci nie odpowie. A dlaczego tak jest? Bo kiedyś posiadanie CB nobilitowało. Mając bacik wstępowałeś do "lepszej" grupy kierowców, którzy zawsze się wspierali. I to właśnie jest kluczowe zagadnienie. Kiedyś CB POMAGAŁO kierowcom na drodze. Dzisiaj jest traktowane jako "antyradar", "wykrywacz psiarni" itp. Teraz już nikt nie ma wątpliwości - na CB nie znajdziesz pomocy. Najwyżej zostaniesz "wykorzystany" w charakterze "gdzie te psy były, bo mi się spieszy"... Kiedyś, jeśli pytałeś o drogę, zawsze wiedziałeś gdzie jest korek, wypadek, zwężenie, szuszarka, ale kultura wymagała odpowiedzieć jak droga wyglądała w drugą stronę, lub wytłumaczyć, że dopiero startujesz. No i obowiązkowe pozdrowienia na koniec rozmowy. Dzisiaj słychać tylko pytanie - odpowiedź i ciszę... A to wszystko związane jest z tym, że każdy burak w golfie i kalibrze MUSI mieć CB, nawet jak nie ma ustawionych świateł i łyse opony... Ale żeby jeszcze oleju trochę w głowie i kultury zachowania na radiu? Nie... to już zbyt wysokie wymagania. Przecież mam bata na aucie, więc jestem panisko! :/

 • prax - niezalogowany 2017-11-12 16:51:45

  To jest zmora cb radia, buraki sobie w marketach radia kupili i nie pomagają tylko wkurzają, często też dają dzieci do cb żeby sobie dzieci pogadały i rośnie kolejne pokolenie radiowych buraków.

 • pi - niezalogowany 2017-11-12 16:48:04

  Aplikacja jest super. Przede wszystkim nie ma tego chamstwa i przekleństw co na CB.

 • ap - niezalogowany 2017-11-12 12:38:42

  Cb radio jest dla kierowców,a ta aplikacja taka trochę dla większych dzieci,często bezużyteczna.Ale jak chce się "pobawić w mobilka" to ok

 • Daeid89 - niezalogowany 2017-11-12 09:25:26

  To i tak nie zastapi nigdy cb radia. Ten szum i slynn mobile proba radia. Wole cb. Na wroclaw 112 malo co slychac

 • mobilek - niezalogowany 2017-11-11 21:08:06

  Zello to aplikacja społecznościowa i od nas samych będzie zależało jak będzie ona wyglądać i działać

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 20:58:27

  Nie rozumiesz. Aplikacja jest bardzo dobra tylko zachowania ludzi nie zawsze :). Aplikacje osobiscie uzywam od b dawna. Mam nadzieje ze po przeczytaniu tych komentarzy czesc zellowcow podejmie swoja decyzje czy ostrzegac przestepcow czy nie. Kogo interesuja kontrole policyjne. Przed chwila na zello gosc powiedzial ze zmienia trase bo bylo info o insygni, cos dodac ? Tych co jezdza ok nei interesuja informacje o policji. Podsumowujac: zello jest super ale ostrzeganie o kontrolach naganne i predzej czy pozniej spowoduje czyjas smierc ...

 • @drogs - niezalogowany 2017-11-11 20:51:00

  drogs z Toba nie da się niczego wprowadzić, jesteś takim ksenofobicznym zellofobem, dla którego wyznacznikiem normalności są patologie. Ta aplikacja pomaga przede wszystkim normalnym kierowcom , których na drogach jest najwięcej. Nie każdy kierowca to pijak, przestępca etc. Tak jak w demokracji decyduje większość a przecież normalnych ludzi jest więcej niz psycholi etc, etc, etc. Równie dobrze należałoby zakazać sprzedaży noży kuchennych bowiem traifi się kolejny psychol jak w Stalowej Woli i zacznie dźgać ludzi. I ostanie słowo: nie podoba ci się to nie korzystaj. Proste

 • Huraaaa - niezalogowany 2017-11-11 19:41:43

  Czyli podczas jazdy samochodem można już korzystać z telefonu komórkowego? Warunek to zainstalowana owa aplikacja.

 • aplikac - niezalogowany 2017-11-11 19:41:14

  Massakraaa, policjant namawia do stosowania aplikacji, która ostrzega i pomaga unikać kontroli policyjnych :)

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 19:33:27

  Wystarczy posluchac i odpowiedziec na pytanie czy informacje podawane na kanalach pomagaja przestępcom uniknac kontroli ? doskonale wiecie ze odpowiedz jest: TAK. Jezeli pijak omijajacy kontrole rozjedzie kogos z Twojej rodziny zmienisz zdanie. Material video nie zmienia faktu, ze przestepcy maja dzieki temu latwiej.

 • @drogs - niezalogowany 2017-11-11 19:24:32

  Nie ma co ukrywać drogs, że nie obejrzałeś materiału video. Wynka z niego jasno, że policja nie ma nic przeciwko takiej komunikacji. Służbom tez zależy na możliwości komunikowania się z kierowcami. Krótko mówiąc nie przemyślałeś tego co napisałeś.

 • seba - niezalogowany 2017-11-11 18:43:46

  Aplikacja doskonała, nikt nikogo bez powodu nie wywala. Dowiadujemy sie na kanale o każdym zagrożeniu w regionie. Nad porządkiem pracują moderatorzy, jeśli ktoś używa wulgaryzmów jest niestety blokowany. jak dla mnie idealna apka

 • drogs - niezalogowany 2017-11-11 18:34:57

  Nie ma co ukrywac, 3/4 komunikatow i zapytan dotyczy kontroli policyjnych itp. Slucham tych kanalow od jakiegos czasu, bywa tak, ze gdy ktos nie zglosi kontroli policyjnej to jest blokowany przez moderatora kanalu. Masakra jakas :). Z tego co wiem to stosowne zgloszenie na policji juz jest.

 • zzelo - niezalogowany 2017-11-11 18:25:33

  Skutecznie ostrzega przestepcow np po alkoholu albo bez papierow jak uniknac kontroli. Kiedys taki rozjedzie kogos z waszej rodziny.

 • Gośćfu - niezalogowany 2018-11-23 19:00:52

  Jak sluc ham tego bełkotu to mie sie nie dobrze robi zwlaszvza tego jednego pajaca nic nie robi tylmo poucza innych

 • gość 2018-11-28 12:22:26

  powiem tak aplikacia bardzo iest super i bardzo przydatna w drodze i ia ieste tu od samego poczatku i ieste bardzozadowolony z tego a co do niekturych nie piszcze głupot to słuzy do infirmowania inych o utrudnieniach w ruchu i na trasie powiem tak ia polecam ta aplikacie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Zara kurtka futerko rozm m 38

Kurtka Zara Rozm 38 M bardzo ciepła z odpinanym futem.Na wiosnę może służyć jako parka.Posiada kaptur i kieszonki wzór moro.Kurtka jest świetna..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Przyczepę Brenderup

SZYMEX autoryzowany Dealer Marki BRENDERUP oferuje Nową Przyczepkę 2270U DMC: 600kg Ładowność: 390 kg Koła: 13” Wymiary: 270x128x26cm Rodzaj..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam kanapę

Mam do sprzedania kanapę rozmiar 190x120 stan bardzo dobry do odświeżenia. Rok używana przez ten czas była na niej narzuta.


Zobacz ogłoszenie

Opel Astra IV J 1.7 CDTI Cosmo

Witam Sprzedam samochód marki Opel Astra J w wersji cosmo silnik jaki tutaj mamy to 1.7 CDTI Diesel 130 KM Rok produkcji 2012 Ubezpieczenie i..


Zobacz ogłoszenie

Salomon buty trekkingi rozm 38

38 Salomon buty trekkingi rozm 38 ,ocieplane z membrana,dł.wkładki 23,5 cm wedlug producenta wedlug mnie 24.Kolor niebieski.Koszty przesylki 17..


Zobacz ogłoszenie

Kuchenka Mastercook

Mam do sprzedania kuchenkę firmy Mastercook praktycznie nie używana piekarnik ani razu nie został włączony. Stan bardzo dobry 250 zł do lekkiej..


Zobacz ogłoszenie

wózek margaret 3 w 1

ładny zadbany wózek dziecięcy 3w1. w zestawi gondola fotelik/nosidełko folia przeciwdeszczowa oraz uchwyt na kubek. cena do negocjacji


Zobacz ogłoszenie

Juniorska kurtka zimowa

Juniorska kurtka zimowa firmy Elbrus,Rozm 146 kolor Orange/blue.Kurtka jest odporna na wodę,wiatr a komfort użytkowania podnosi tez system..


Zobacz ogłoszenie

Kelnerka na stałe Miłków

Karczma Skalna w Miłkowie zatrudni na stałe kelnerkę na dobrych warunkach


Zobacz ogłoszenie

Oferuję usługi informatyczne

Oferuje usługi informatyczne w następującym zakresie: - doradztwo w zakresie doboru i zakupu sprzętu - formatowanie dysku twardego, - wgrywanie..


Zobacz ogłoszenie

Kurtka chłopięca Zara Rozm 152

Zimowa kurtka firmy Zara, ocieplana,z kapturem, rozm 152 11-12 lat.Pasuje bardziej na 10 -11 lat czyli 146.Kolor czarny.Stan bardzo dobry. Wymiary..


Zobacz ogłoszenie

Praca w restauracji KFC

Jeżeli jesteś energiczny, lubisz pracować z ludźmi, jesteś zaangażowany i dokładny to Szukamy właśnie Ciebie ! Restauracja KFC Jelenia Góra, ul...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"