09/10/2025 | Autor: Portal 24jgora.pl | źródło: 24jgora.pl
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt kończy swoją działalność, co oznacza, że nie będzie już pomagać zaniedbanym zwierzakom. Instytucja ta często ujawniała patologię przepisów oraz dramatyczne warunki, w jakich żyły zwierzęta. Przypadek psa trzymanego na łańcuchu w zniszczonej budzie to jedno z wielu dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce. Decyzja sądu skazująca pracowników DIOZ za kradzież psa z nieludzkich warunków stawia pod znakiem zapytania dalsze działania instytucji wspierającej zwierzęta. Oświadczenie informujące o zakończeniu działalności wzbudza wątpliwości co do przyszłości pomocy dla potrzebujących zwierząt.