Jeleniogórscy strażnicy miejscy usunęli kolejne wraki z ulic i parkingów w mieście.
Strażnicy miejscy kontynuują działania związane z usuwaniem z ulic i parkingów miejskich pojazdów porzuconych, nieużywanych lub pozbawionych ważnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. W minionym tygodniu odholowano cztery takie auta – z ulic Krakowskiej, Ptasiej, PCK oraz Szewskiej.
Samochody trafiły na miejski parking, gdzie będą czekać na swoich właścicieli. Jeśli ci się nie zgłoszą, rozpoczęta zostanie procedura prowadząca do ich utylizacji.
Przypominamy, że zgodnie z art. 50a Prawa o ruchu drogowym straż miejska lub policja mogą usunąć z drogi pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany — a koszt odholowania ponosi właściciel.




# Wraki znikają z ulic miasta. Straż miejska dba o porządek w Jeleniej Górze
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Popieram. Jeszcze usuńcie każde które stoi na zakazie z zamieszczoną tabliczką odholowanie
A co to znaczy "stoi nieużywany"? Nieużywany dzisiaj? W tym tygodniu? Miesiącu? Roku?
Nie ma tablic rejestracyjnych lub ma ważnego Przeglądu/OC. Do sprawdzenia w bazie CEPIK.
Na Zabobrze może by tak SM zajrzała? Niechby usunęła przynajmniej te zaparkowane na trawnikach i jeżdżące po drogach dla rowerów. Chodnikiem też często nie da się przejść, wszędzie złom stoi.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Ten komentarz jest ukryty - kliknij żeby przeczytać.
Popieram. Jeszcze usuńcie każde które stoi na zakazie z zamieszczoną tabliczką odholowanie
A co to znaczy "stoi nieużywany"? Nieużywany dzisiaj? W tym tygodniu? Miesiącu? Roku?