W niedzielę (18.08) włączenie się do ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu w Ściegnach graniczyło z cudem. Turyści kierowali się na S3.
Po otwarciu drogi ekspresowej S3 skrócił się czas przejazdu z Karkonoszy do większych miast w Polsce. Wystarczy w Kamiennej Górze wjechać na S3, by kontynuować jazdę drogami szybkiego ruchu i dojechać do dużych miast. W związku z tym turyści, którzy długi weekend spędzali w Karpaczu ochoczo korzystali z drogi do Kamiennej Góry. Ruch był potężny. Szczególnie mocno korkowało się w okolicach skrzyżowania w Ściegnach. Włączenie się do ruchu graniczyło z cudem. Niektórzy kierowcy decydowali się, by zjeżdżając z Karpacza w kierunku Miłkowa skręcić przed marketem Netto w prawo. Inni kierowani byli przez nawigację aż do ronda, z którego zjeżdżali pierwszym zjazdem w kierunku Ściegien.
Skrzyżowanie w Sciegnach należy do dość wymagających, szczególnie przy wzmożonym ruchu drogowym. Ten z całą pewnością występował w niedzielę (18.08) po zakończeniu długiego weekendu. Skręt w lewo ze Ściegien na drogę prowadzącą do Kowar był nie lada wyzwaniem.
Droga w Ściegnach jest bardzo wąska. Nie ma chodnika, ani pobocza, którym mogliby bezpiecznie maszerować piesi. Dodatkowo wzmożony ruch potęguje niebezpieczeństwo pieszego korzystania z tej drogi.
Zima z całą pewnością zweryfikuje wielkomiejskich kierowców. Gdy tylko spadnie śnieg, niektórzy kierowcy nie radzą sobie z jazdą nawet po szerokich, odśnieżanych i bezpiecznych drogach. Co będzie, gdy wjadą na zakorkowaną drogę w Ściegnach? Wąską, śliską i krętą?
# Ściegny i Kowary bardzo ucierpiały po otwarciu drogi ekspresowej S3
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Przecież chcieliście więcej turystów,to co ma tu S3 do tego
To nie jest że więcej. Wcześniej ci turyści jechali przez Kaczorów i Jelenią Górę a teraz przez przełęcz Kowarską.
Wcześniej ucierpiała Łomnica :-( i nikt się tym nie przejmuje. Gdy otwarto nową drogę na Bolków - nawigacja kieruje wszystkich jadących w kierunku Karpacza, przez Jasiową Dolinę i Łomnicę W weekendy - ruch jak na autostradzie :-( Ograniczenie prędkości, to fikcja. :-( Kierowcy skracają drogę, w Jeleniej może ciut mniejszy korek, za to ciche dotąd miejscowości mogą zapomnieć o spokoju. A miasta nie dołożą się do remontu dróg - w wioskach, dzięki którym pozbywają się problemu.
Wystarczy zobaczyć co dzieje się w Łomnicy w weekendy, w sumie się nie dziwię bo skręcenie w lewo z obwodnicy w kierunku na Karpacz jest niemożliwe jak jest duży ruch więc przez Łomnicę jest szybciej i tam kieruje nawigacja.
Czas aby jakaś konkretna droga połączyła S3 przez Kowary Karpacz do Szklarskiej
Tak połączenie S3 ze Szklarską i Karpaczem to nakaz chwili ale jak znam życie i obecną władzę to15lat minimum.
Tak połączenie S3 ze Szklarską i Karpaczem to nakaz chwili ale jak znam życie i obecną władzę to15lat minimum.
Tak połączenie S3 ze Szklarską i Karpaczem to nakaz chwili ale jak znam życie i obecną władzę to15lat minimum.
"Dodatkowo wzmożony ruch potęguje niebezpieczeństwo pieszego korzystania z tej drogi." - że co? "Zima z całą pewnością zweryfikuje wielkomiejskich kierowców. Gdy tylko spadnie śnieg, niektórzy kierowcy nie radzą sobie z jazdą nawet po szerokich, odśnieżanych i bezpiecznych drogach. Co będzie, gdy wjadą na zakorkowaną drogę w Ściegnach? Wąską, śliską i krętą?" - długo nad tym myślałeś?
W zimie zanim dojadą do Ścięgien to ich odsieje Przełęcz Kowarska, więc spokojnie nie będzie tak źle w zimie ????
tylko czekać na pierwsze przymrozki na przeleczy kowarskiej, dzwonow tam bedize co nie miara...
Czego się spodziewaliście ? Nikt w tym kraju nie myśli dalekowzrocznie, wiadomo było że po otwarciu sebikostrady S3 sznur fur będzie się toczył przez Kowary. Pozwy do GDDKiA od lokalnych samorządów może trzeba szykować. Drodzy włodzarze, jeszcze Wam za mało "turystuf" w regionie ? Ile jeszcze gówien będzie płynąć kiedyś czystymi rzekami ? Wzdłóż Kamniennej przy drodze do Szklarskiej takiego fetoru to jeszcze nie było nigdy. Patologia gdzie nie spojrzeć.
To prawda ta rzeka to obecnie ściek. Aż nie wierzyłem oczom i nozdrzom. Szok.
Podziękujcie lokalnym działaczom PO . W 2013 zabrali pieniądze z odcinka S3 aby ratować tyłek Hannie Gronkiewicz-Waltz a o kotlinie zapomnieli. Efekty są widoczne dzisiaj. Pytanie do Pani Czernow: dlaczego nie potrafiła zadbać aby odcinek Bolków - Jelenia Góra wpisać do programu budowy dróg i autostrad na kolejne lata???
Strasznie ci z japy cuchnie. Myjesz zęby czasami? Krawacik też jakoś odwrotnie założony... Łupież, buty nie do pary...
Jeżeli już to za brak normalnej drogi dojazdowej do JG można dziękować Mrozowi i reszcie tych pisiorskich przygłvpów, przez 8 lat swoich rządów GDDiK nawet nie remontowała dróg krajowych w naszym regionie, co do sytuacji z przekazaniem pieniędzy na obwodnicę Warszawy to były pieniądze za które miała powstać obwodnica Maciejowej i powstała tak, że zanim zaczniesz pisać takie bzdety to najpierw sprawdź...
Jak zauważyłeś to był rok 2013, następnie przez osiem lat do 2023,były rządy PISu .I co?
Bardzo dobrze, że zrobili tą S3 krócej jedzie się nad morze o połowę krócej 4godz i jest się nad morzem a nie 8czy 12 godz. Ten artykuł to jest bez sensu.
I to jest na duży plus, całe życie ludzie męczą się z gigantycznym ruchem tranzytowo- turystycznym w Kaczorowie. Teraz trochę się podzielą ze Ścięgnami, gdzie turyści przy okazji odwiedzą ranczo????????.
Turyści turystami poczekamy do pierwszego śmiertelnego wypadku Brak pasów dla pieszych żeby przejść z jednej strony na drugą, progi zwalniające z karpacza nie tam gdzie trzeba a wystarczyło trochę pomyśleć To tylko planowali id.... nikt mądry
A pierdzielnąć przyjezdnym zakaz ruchu przez Ścięgny . To wcale nie jest śmieszne . Do Świnoujścia promami w mieście też mogli wjeżdżać tylko miejscowi - obcy przez Karsibór . No więc niech teraz turyści się kiwną aż za Mysłakowice , i będzie ok.
Oczywiście że masz rację Masz rację DJ DJE jadą reszta zapiera... przez Jelenia Dziurę. Postawić pieski i budżet ratować po 500 złociszy . Bo w końcu miejscowi zrobią jak na Majorce.
Przed zimą należy zdjąc bariery energochłonne na DW367 od Kowar do Ogorzelca. Ostra selekcja naturalna przetrzebi stada stonki najeżdżającej Karkonosze.
Do @jajo: toś błysnął inteligencją. Do @sucha woda: pieniądze zostały zabrane z odcinka S3 Bolków - Lubawka. Oczywiście PIS też dużo obiecał i póki co trwają prace nad koncepcją obwodnicy Kaczorowa(program 100 obwodnic). Wróćmy jednak do 2013 roku, to wielka niesprawiedliwość, że za przesunięcie pieniędzy na POW nie wpisano nawet budowy odcinka Bolków - Jelenia Góra do planu budowy dróg i autostrad! Nie sympatyzuję z PIS ani PO jednak lokalni działacze nie mają jak widać dużej siły przebicia.
Dalej ci śmierdzi z japy, miej litość, nie odzywaj się.
Od S3 do JG jest kawał drogi i sporo kasy do wydania. GDDKiA we Wrocławiu nie raczyła pomyśleć o węźle na Wałbrzych (gdzie S3 przebiega 8 km od granic miasta), to akurat już widzę jacy są chętni do budowy drogi z JG.
Droga przez Kaczorów do Bolkowa jest krótsza i bezpieczniejsza (zwłaszcza zimą) niż przez Kowary, Ogorzelec. Jędrek z Karpacza
Jest wyjście zaorać s3 pozbierać wszystkie czerwone kartofle w kraju i posadzić .
Ale ludzie z Karpacza czy z Kowar jest taka sama droga na Bolków jak i na Kamienną górę na S3 i lecisz w stronę morza to jej nie ma tu sensu w ogóle ludzie jeżdżą bo nie wiem może ten tunel chcą zobaczyć nawet jak się wpisze w google map to pierwsze co ci wyskoczy to prędzej żebyś jechał na Bolków po prostu nasze znaki drogowe nie pokazują prawidłowo jak ludzie się mają poruszać
Tu masz rację żeby nie jechać do Kamiennej chcąc dotrzeć do Karpacza i Szklarskiej Poręby i na odwrót jadąc na północ tyle że jeśli nie S-ka to jakaś droga szybkiego ruchu przydałaby się idąca starym śladem 3ki i problem się rozwiąże tyle że przy tej patowładzy 15lat minimum.
Pisze pan artykuł i nie wie pan, że w tym czasie odbywał się na tym terenie jeden i końcowych etapów Tour der Pologne. Dlatego drogi były blokowane. A prawdą jest że drogi na naszych terenach są najgorsze, ponieważ od zawsze i obecnie też,ludziska wybierają do rządzenia starych komuchów przedtem reprezentantów SLD, teraz PO i nawet w okresie 8- letnich rządów PIS-u tu rządzili PO-wcy.
Wandzia, odstaw leki, przespałaś cały tydzień, nie wiedząc o tym, że TdP odbywał się u nas 12 i 13 sierpnia. Reszty wypocin nie czytałem, bo pewnie takie same bzdury, jak z terminami TdP.
Podziękujcie wujkowi google i osobom, które mu 100 % ufają. Nie analizując przebiegu proponowanej trasy. Sprawdziłem propozycje jazdy z Legnicy. Trasa normalna - czyli z Bolkowa do Jeleniej to 1h22minuty. Trasa przez Kamienna Górę 1h21min. Także o 1 minute krócej. Podobna sytuacja jest w prowadzeniu przez Google map na odcinku Złotoryja -Jelenia Góra. Dla oszczędności 1minuty wujek Google prowadzi największymi zakamarkami przez wioski , o których mieszkańcy powiatu nie słyszeli. A do wyboru główna droga krajowa , szeroka, w większości z lekkimi łukami i prowadzaca bezpiecznie do Jeleniej Góry.
Niestety muszę się z Tobą zgodzić. Nawigacje odmóżdżają niestety i pozbawiają kierowców zdolności samodzielnego myślenia. Nie uwzględniają w planowaniu przejazdu klasy dróg, poza autostradami, eskami i drogami krajowymi, stąd przejazdy trasami wytyczonymi poza głównymi szlakami to czysta loteria. Jest jeden plus takich przejazdów, można w ten sposób odwiedzić miejsca w kraju, których nigdy wcześniej nie planowaliśmy odwiedzić :)
Najbardziej ucierpiała na tym Lubawka i ulica Wodna. A zaraz dzieci ruszą do szkoły! Zero chodnika i przejścia dla pieszych! Dawniej ulica jednokierunkowa teraz dwukierunkowa. Tylko patrzeć jak jakieś nieszczęście się za chwilę przydarzy.
Ktoś słabo przemyślał zakończenie s3 przed Lubawka a nie tuż przed granica. Lubawka jest dosłownie rozjezdzana, trzeba przez całe miasto przejechać, przez 3 zwezenia z pierwszeństwem bo jest tak ciasno. Auta i tak jadą przy samych drzwiach kamienic bo chodnik nie ma nawet 50cm. Totalna katastrofa. Zamiast zrobić jaki by-pass chwilowy (na 3 do 5 lat!) z samego końca polskiego odcinka S3 to mieszkańcy maja Armagedon. S3 także jak słusznie zauważono jest teraz mega atrakcyjna dla jadacych z i do Karpacza, Kowar, do Czech na przełęcz Okraj i innych. Tylko, ze drogi te lokalne czesto o oznaczeniu 3-cyfrowym są słabej jakosci, waskie i krete. Krzyzowki czy ronda nie sa dostosowane do takiego natezenia ruchu bo dotychczas wiekszosc jechala innymi drogami. Zeby z ronda z s3 kamienna poludnie wbic sie do ruchu trzeba było do 10 minut odstac.Widać, że s3 była tu potrzebna ale teraz gdzie indziej wychodzą wąskie gardła. Oj ktos mógłby się w GDDKIA pochylić się nad problemem.
Inziniery ruchu nie wpadli na to, że tak może być. Albo nie mają oprogramowania do symulacji natężenia ruchu, a ... może nie zrozumieli wyników????, albo złe dane podali????????
Przecież chcieliście więcej turystów,to co ma tu S3 do tego
To nie jest że więcej. Wcześniej ci turyści jechali przez Kaczorów i Jelenią Górę a teraz przez przełęcz Kowarską.
Wcześniej ucierpiała Łomnica :-( i nikt się tym nie przejmuje. Gdy otwarto nową drogę na Bolków - nawigacja kieruje wszystkich jadących w kierunku Karpacza, przez Jasiową Dolinę i Łomnicę W weekendy - ruch jak na autostradzie :-( Ograniczenie prędkości, to fikcja. :-( Kierowcy skracają drogę, w Jeleniej może ciut mniejszy korek, za to ciche dotąd miejscowości mogą zapomnieć o spokoju. A miasta nie dołożą się do remontu dróg - w wioskach, dzięki którym pozbywają się problemu.