Reklama

Ściegny i Kowary bardzo ucierpiały po otwarciu drogi ekspresowej S3

W niedzielę (18.08) włączenie się do ruchu na newralgicznym skrzyżowaniu w Ściegnach graniczyło z cudem. Turyści kierowali się na S3.

Po otwarciu drogi ekspresowej S3 skrócił się czas przejazdu z Karkonoszy do większych miast w Polsce. Wystarczy w Kamiennej Górze wjechać na S3, by kontynuować jazdę drogami szybkiego ruchu i dojechać do dużych miast. W związku z tym turyści, którzy długi weekend spędzali w Karpaczu ochoczo korzystali z drogi do Kamiennej Góry. Ruch był potężny. Szczególnie mocno korkowało się w okolicach skrzyżowania w Ściegnach. Włączenie się do ruchu graniczyło z cudem. Niektórzy kierowcy decydowali się, by zjeżdżając z Karpacza w kierunku Miłkowa skręcić przed marketem Netto w prawo. Inni kierowani byli przez nawigację aż do ronda, z którego zjeżdżali pierwszym zjazdem w kierunku Ściegien.

Skrzyżowanie w Sciegnach należy do dość wymagających, szczególnie przy wzmożonym ruchu drogowym. Ten z całą pewnością występował w niedzielę (18.08) po zakończeniu długiego weekendu. Skręt w lewo ze Ściegien na drogę prowadzącą do Kowar był nie lada wyzwaniem.

Reklama

Droga w Ściegnach jest bardzo wąska. Nie ma chodnika, ani pobocza, którym mogliby bezpiecznie maszerować piesi. Dodatkowo wzmożony ruch potęguje niebezpieczeństwo pieszego korzystania z tej drogi.

Zima z całą pewnością zweryfikuje wielkomiejskich kierowców. Gdy tylko spadnie śnieg, niektórzy kierowcy nie radzą sobie z jazdą nawet po szerokich, odśnieżanych i bezpiecznych drogach. Co będzie, gdy wjadą na zakorkowaną drogę w Ściegnach? Wąską, śliską i krętą?

 

# Ściegny i Kowary bardzo ucierpiały po otwarciu drogi ekspresowej S3

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    J - niezalogowany 2024-08-19 09:58:46

    Przecież chcieliście więcej turystów,to co ma tu S3 do tego

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Pan Szcze - niezalogowany 2024-08-19 10:08:00

    To nie jest że więcej. Wcześniej ci turyści jechali przez Kaczorów i Jelenią Górę a teraz przez przełęcz Kowarską.

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Roman - niezalogowany 2024-08-19 10:04:32

    Wcześniej ucierpiała Łomnica :-( i nikt się tym nie przejmuje. Gdy otwarto nową drogę na Bolków - nawigacja kieruje wszystkich jadących w kierunku Karpacza, przez Jasiową Dolinę i Łomnicę W weekendy - ruch jak na autostradzie :-( Ograniczenie prędkości, to fikcja. :-( Kierowcy skracają drogę, w Jeleniej może ciut mniejszy korek, za to ciche dotąd miejscowości mogą zapomnieć o spokoju. A miasta nie dołożą się do remontu dróg - w wioskach, dzięki którym pozbywają się problemu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości