Reklama

Rusza remont drugiej nitki wiaduktu na alei Jana Pawła II

We wtorek (5.08) rozpocznie się kolejny etap modernizacji wiaduktu w ciągu alei Jana Pawła II. Po zakończeniu prac na nitce południowej, wykonawca przystępuje do przebudowy części północnej, prowadzącej w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca.

Zakres planowanych prac obejmuje m.in. modernizację konstrukcji nośnej, przyczółków, kap chodnikowych, elementów bocznych oraz wymianę nawierzchni jezdni na końcowym etapie. Inwestycja będzie prowadzona przy całkowitym wyłączeniu remontowanego odcinka z ruchu drogowego.

W związku z realizacją zadania wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Przejazd będzie możliwy tylko po jednej, wcześniej wyremontowanej nitce wiaduktu. Kierowcy skorzystają z jednego pasa w każdym kierunku. Utrudnienia wystąpią również dla pieszych i rowerzystów – proszeni są oni o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznaczeń.

Reklama

Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej. Autobusy linii 2 i 11 pojadą przez Aleję Jana Pawła II, omijając przystanek E. Leclerc. Zatrzymają się na przystanku Grunwaldzka 03. Dojazd do marketów E. Leclerc i Matex będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Grunwaldzkiej.

Za realizację inwestycji odpowiada firma SAWEZ Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową, opiewającą na kwotę 5,757 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na 2 grudnia 2025 roku.

Władze miasta apelują do mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i ostrożność podczas trwania prac. Za wszelkie niedogodności przepraszają, jednocześnie dziękując za cierpliwość i zrozumienie.

Reklama

 

# Rusza remont drugiej nitki wiaduktu na alei Jana Pawła II

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Stefekkk - niezalogowany 2025-08-01 13:50:00

    Do kiedy rok czy ile ha ha

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jawor - niezalogowany 2025-08-01 15:30:53

    Dziwne bo dzis zamknieta jet niby wyremontowana droga na której jest po remoncie wymiana nawierzchni.Jak tak sa robione remonty to co miesiac 1 strona bedzie zamknieta

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Ja - niezalogowany 2025-08-01 19:25:17

    Remont, który był przeprowadzony nie obejmował wymiany nawierzchni. Robią to teraz.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo 24jgora.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości