We wtorek (5.08) rozpocznie się kolejny etap modernizacji wiaduktu w ciągu alei Jana Pawła II. Po zakończeniu prac na nitce południowej, wykonawca przystępuje do przebudowy części północnej, prowadzącej w kierunku Szklarskiej Poręby i Zgorzelca.
Zakres planowanych prac obejmuje m.in. modernizację konstrukcji nośnej, przyczółków, kap chodnikowych, elementów bocznych oraz wymianę nawierzchni jezdni na końcowym etapie. Inwestycja będzie prowadzona przy całkowitym wyłączeniu remontowanego odcinka z ruchu drogowego.
W związku z realizacją zadania wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Przejazd będzie możliwy tylko po jednej, wcześniej wyremontowanej nitce wiaduktu. Kierowcy skorzystają z jednego pasa w każdym kierunku. Utrudnienia wystąpią również dla pieszych i rowerzystów – proszeni są oni o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do oznaczeń.
Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej. Autobusy linii 2 i 11 pojadą przez Aleję Jana Pawła II, omijając przystanek E. Leclerc. Zatrzymają się na przystanku Grunwaldzka 03. Dojazd do marketów E. Leclerc i Matex będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Grunwaldzkiej.
Za realizację inwestycji odpowiada firma SAWEZ Sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej, która złożyła najkorzystniejszą ofertę przetargową, opiewającą na kwotę 5,757 mln zł. Zakończenie robót planowane jest na 2 grudnia 2025 roku.
Władze miasta apelują do mieszkańców i kierowców o wyrozumiałość i ostrożność podczas trwania prac. Za wszelkie niedogodności przepraszają, jednocześnie dziękując za cierpliwość i zrozumienie.
# Rusza remont drugiej nitki wiaduktu na alei Jana Pawła II
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Do kiedy rok czy ile ha ha
Dziwne bo dzis zamknieta jet niby wyremontowana droga na której jest po remoncie wymiana nawierzchni.Jak tak sa robione remonty to co miesiac 1 strona bedzie zamknieta
Remont, który był przeprowadzony nie obejmował wymiany nawierzchni. Robią to teraz.
Do kiedy rok czy ile ha ha
Dziwne bo dzis zamknieta jet niby wyremontowana droga na której jest po remoncie wymiana nawierzchni.Jak tak sa robione remonty to co miesiac 1 strona bedzie zamknieta
Remont, który był przeprowadzony nie obejmował wymiany nawierzchni. Robią to teraz.