:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
01/03/2019 12:47

Już w przyszłym tygodniu ruszą prace związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Goduszyńskiej, Lubańskiej i drogi krajowej nr 3 w Jeleniej Górze. Więcej w materiale filmowym.

Już w poniedziałek ruszą prace związane z budową ronda na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Goduszyńskiej, Lubańskiej i drogi krajowej nr 3. W przeszłości dochodziło tam do wypadków ale to nie jedyny powód budowy. Przede wszystkim trudności z przejazdem przez skrzyżowanie mają kierowcy wjeżdżający od strony ul. Lubańskiej czy Goduszyńskiej. Nowe rondo ma upłynnić ruch i sprawić, że miejsce to będzie bezpieczne zarówno dla pieszych jak i kierowców. 

Prace budowlane potrwają do listopada 2019 roku. Niestety, będą wiązać się z utrudnieniami w ruchu a odczują je głównie mieszkańcy Goduszyna. Z myślą o nich zostanie jednak zorganizowany objazd.

- Przy przystanku Goduszyn Dolny zostanie wykonany przejazd łącznikiem do drogi krajowej nr 3. Natomiast dojeżdżając do Cieplic - z drogi krajowej nr 3 skręcamy na ul. Spółdzielczą i objeżdżamy strefą aktywności gospodarczej do rejonu Cieplic - mówi Daniel Błażków z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Droga krajowa nr 3 będzie przejezdna przez cały czas. Koszt inwestycji to ponad 3 miliony złotych.

# Rusza budowa nowego ronda

Reklama

rusza budowa nowego ronda - komentarze opinie

  • gość 2019-03-01 13:12:26

    Przecież to jest robota do zrobienia w 2 miesiące polskim tempem, a 3 dni tempem chińczyków. Dlaczego to ma trwać prawie rok?

  • gość 2019-03-01 13:18:30

    załóż firme, i zrób to z ukainą w 1 miesiąc,patrz jak sie twój talent marnuje.... zrobisz takie 2 ronda w roku i siedzisz w domu pół roku jak król

  • Do Gość - niezalogowany 2019-03-01 13:22:48

    Też mnie to rozjebalo...

  • Gość - niezalogowany 2019-03-01 13:24:37

    To jeszcze nic 3 melony za rondo, katastrofa, najdroższe autostrady to i widzę ronda też ile podwykonawców zarobi nieźle

  • Ona - niezalogowany 2019-03-01 13:37:05

    Jestem tak podniecona tą informacją że chyba zaraz będę szczytowała . Hip hip hura ! Jupi !

  • Gość - niezalogowany 2019-03-01 13:37:29

    Niecale 8 miesięcy na wykonanie ronda to nie tak tragicznie. Przeciez trzeba sie liCyc z tym ze nie odrazu rozkopią drogę w w dni i przecież nie wstawią tam gotowego ronda w całości. Dla Tych co piszą ze to przesada i da się zrobić to w miesiąc czy 2 to polecam założenie firmy i pokażcie co potraficie bo pisać ze to chwila roboty to każdy potrafi.

  • Leopold - niezalogowany 2019-03-01 15:09:00

    Brawo Jurek ! Pierwsze 100 dni Twojej kadencji napiewa nas optymizmem . Roboty które są ważne dla naszego miasta ruszają pełną parą , część jest już realizowana . Jurek nie zwalniaj tępa , pokaż niedowiarką tym którzy nie głosowali na Ciebie że można zrobić ,,więcej" dla Naszego miasta . Osobiście nie żałuję mojego głosu na Ciebie . Tak 3 maj !!! Powodzenia !

  • gość 2019-03-01 15:17:23

    jezu co tak długo?! i co tak drogo? rondo ze złota?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-01 15:24:17

    Zamiast na goduszynskiej mogliby zrobić rondo na Sudeckiej z Solidarności,wyjechać w stronę Karpacza o 15 zazwyczaj graniczy z cudem.

  • dj.... - niezalogowany 2019-03-01 15:36:57

    75% to roboty ziemne których później nie widać. Odwodnienie ,instalacje elektryczne ,utwardzanie i wymiana gruntu. Pisielcy jejomłzy.

  • gość 2019-03-01 18:34:36

    Jeszcze dobrze by było, aby jeleniógrzanie nauczyli się jeździć po rondach. Jak widzę tumana, który wrzuca kierukowskach na rądzie jednopasmowym , a nie wrzuca go przy wyjeździe to nic dobrego mu nie wróżę. Na rądzie wielopasmowym nie da rady.

  • Gość - niezalogowany 2019-03-01 19:28:32

    Mam tylko nadzieje ze oczywiscie bedzie to wyspa o srednicy 20 metrow na srodku drogi wybrukowana na 2 metry w gore zeby nie bylo widac czy cos jedzie czy nie jedzie :) sciezki dookola waskie tak zeby tiry sie nie miescily to dla nich specjalnie kostka wybrukuja jeszcze kawalki obok i krawezniki obniza tak zeby mogly najezdac swobodnie. W normalnym kraju przyklejaja gumowe kolo o srednicy 3m, stawiaja znaki i gotowe. Jak chcesz jedziesz na wprost . Kazdy wie kto ma pierwszenstwo. Wygodnie tanio i przejrzyscie.wiekszosc skrzyzowan tak wyglada w Uk.. Nawet jakies popierduchy na wiochach. Kiedy bedzie tak w Polsce? Nigdy? Ale za to doczekamy sie kosciola moze albo przynajmniej palmy na srodku ronda. Moze krzyz w Jezuskiem?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-02 04:45:03

    Inwestycja jak najbardziej potrzebna. Wiedzą te osoby, które w godzinach szczytu usiłują wydostać się z Cieplic w stronę Szklarskiej. Najlepiej siedzieć przed nowiutkim smartfonem i rzucać obelgami na prawo i lewo a jak czytam te Wasze "rąda" i "tępo" to mi się szampanem z komunii odbija na rzyganie. W 99% wypowiadają się osoby nie posiadające samochodu. Pozdrowienia dla patosfer żerujących na zasiłkach i własnych dzieciach z wiedzą tak ubogą jak cyganka na majówce.

  • gość 2019-03-02 13:54:46

    Ciekawe, czy będą bezkolizyjne prawoskręty?

  • Gość - niezalogowany 2019-03-02 15:32:47

    Może pierwsze należałoby podciągnąć gaz z Lubańskiej na Goduszyńską .Można byłoby ekologicznie ogrzewać , tyle się mówi o ekologi.

  • gość 2019-03-06 09:50:34

    Jurek zbiera brawa, a tak na prawdę - inwestycje rozpoczęły się minimum kilka miesięcy temu, jeśli nie kilka lat temu. Problem i rozwiązanie + przetarg projekt + projekt + zgody + przetarg wykonanie . 1 miesiąc + 3 miesiące + 3 miesiące + 3 miesiące + 3 miesiące = 13 miesięcy. Taki ultra - minimalny czas na przygotowanie wszystkiego to 13 miesięcy. to nie 100 dni ;) Jurek odcina kupony ;)

Dodajesz jako: |