:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
Inwestycje, Powstanie objazd Zakrętu Śmierci - zdjęcie, fotografia
11/02/2019 11:48

To miejsce widział lub zna każdy, kto chociaż raz podróżował drogą wojewódzką nr 358 prowadzącą ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju. Wkrótce ten niebezpieczny, górski odcinek drogi ma zostać przebudowany.

Objazd Zakrętu Śmierci - już wkrótce będzie bezpieczniej?

Przetarg na przebudowę ok. 800-metrowego odcinka drogi ogłosiła Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, której podlega trasa. Obecnie nie spełnia on parametrów technicznych rozporządzenia w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Ukształtowanie drogi i ostry, niebezpieczny łuk sprawiał w przeszłości duże problemy kierowcom. Niejednokrotnie dochodziło tu do niebezpiecznych a nawet tragicznych zdarzeń. 

Przedmiotem przetargu jest opracowanie dokumentacji projektowej, na podstawie której w przyszłości zostanie wykonane obejście Zakrętu Śmierci. W domyśle droga ma zostać poprowadzona w nowym przebiegu. Inwestor zakłada, że po realizacji zadania trasa skróci się także o ok. 400 metrów, czyli o połowę. 

Projektant będzie miał za zadanie opracować dwa warianty nowego przebiegu drogi. Pierwszy - ma spełnić minimalne wymagania warunków technicznych i przewidywać minimalne parametry połączenia obecnej drogi z jej nowym przebiegiem. Drugi natomiast na być przebiegiem z naciskiem na bezpieczeństwo i komfort ruchu. Wydzielona ma zostać trasa dla rowerów i pieszych. Odcinek ma zostać oświetlony i posiadać w swoim ciągu urządzenia wpływające na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Otwarcie ofert w tym przetargu nastąpi 19 lutego. Czas na wykonanie dokumentacji to 6 miesięcy.

fot. wikipedia

Reklama

objazd zakrętu Śmierci - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 12:32:38

    Ja się pytam po co? Postawić cztery progi zwalniające i po problemie.

  • gość 2019-02-11 12:52:13

    Nie masz racji Gościu, żadnych progów, tam potrzebne jest rondo!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:21:01

    A komu to przeszkadza większość i tak wybierze ta trasę bo to punkt strategiczny

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 13:46:45

    Jeżeli kierowcy mają problem z pokonaniem tego odcinka to ja pytam kto im dał prawo jazdy??!! To jest śmiech na sali. Na nauce jazdy miałam tam pierwszą lekcję i żyje! Bardziej przydałaby się obwodnica szklarskiej + wymiana nawierzchni na krajowej 3 od Piechowic do Szklarskiej. Tam to się można zabić. Wystarczy lekki deszczyk nie musi być zima...

  • ~~niewiedzący~~ - niezalogowany 2019-02-11 13:53:10

    Ja też się pytam PO CO ????? Czy teraz będziemy prostować zakręty bo kierowcy ..... Nie ma na co pieniędzy przeznaczyć

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 14:57:34

    Nie lepiej wymienić tam nawierzchnię którą jest już w kiepskim stanie i wtedy w odpowiedni sposób wyprofilować zakręt?

  • gość 2019-02-11 15:01:07

    bardziej ciasne i ostre zakręty są na drodze do Jakuszyc czemu tej drogi się nie wyprostuje by była bezpieczniejsza

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 15:08:47

    Ja niewiem to debilizm jezdze codziennie tamtedy i zyje a i nieraz bokiem polece, a ze patalachy co prawko maja z chipsow jezdzic nie umia to ich pech, zakret jak kazdy inny, wystarczy uwazac i miec minimum umiejetnosci prowadzenia samochodu, za ta kase to naprawic tam nawierzchnie, zrobic chodnik dla ludzi i tyle

  • Jola - niezalogowany 2019-02-11 15:32:28

    To jest przerost formy nad treścią ...zrobić równa nawierzchnie a odcinek zakrętu jako pieszo samochodowy max 20 km/godzin iiiii radar ...

  • STIG - niezalogowany 2019-02-11 17:10:04

    Wielu ludzi mieszkających nie na naszym terenie zna to miejsce z opowieści i słysząc samą nazwe chciało by tam pojechać i zobaczyć ten zakręt jak i widok z niego a robiąc takie coś "zakręt śmierci" straci swój urok... jak ktoś nie potrafi jeździć to niech siedzi w domu!! Naprawić nawierzchnię i zrobić ładny, szeroki chodnik a wszystkie będzie ok.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:11:04

    Już większego debilstwa nie można wymyśleć?

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:42:22

    Nie mają na co wydawać pieniądzy ??? Cała Szklarska Poręba dziurawa i w to zainwestować, a nie na zakręt w lesie-jak ktoś nie potrafi jeździć autem, to niech przesiądzie się na rower albo furmankę!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 17:46:35

    Jola ma rację-zrobić max20km i radar. Wyjdzie tanio i jeszcze zostanie kasy żeby MZGL pocerował dziury w całym mieście gumowcem.

  • gość 2019-02-11 17:56:21

    Latem i na suchej nawierzchni można spokojnie jechać nawet 50 km/h, a w innych warunkach nóżka z gazu i nie ma problemu. Przebudowa to idiotyzm i wyrzucanie pieniędzy w błoto.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 18:15:11

    To chyba żart kto to wymyślił komu przeszkadza ten zakręt to kawał histori co za łeb to chce zmieniać jednak durni nie brakuje

  • Bert - niezalogowany 2019-02-11 20:43:49

    Po co to ruszać? Nie mają na co kasy wydawać? Postawić więcej znaków informujących o niebezpieczeństwie a kto ma odrobinę oleju w głowie to się dostosuje. Zakręt Śmierci to przecież jeden z punktów przyciągający turystów. Mało że zakorkowane miasto, brak parkingów, ledwo pierdnie wiatr już wyciągi nie działają. Niedługo nie będzie po co jechać do Szklarskiej Poręby.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-11 20:58:57

    Bardzo fajny pomysł.zakręt zaraz za kamieniem z napisem Szklarska Poręba w lewo.a.na samym zakręcie wypasiony taras widokowy zleżakami z parkingiem i cafebistro.

  • gość 2019-02-12 01:46:00

    Co za debile!!!! Zakręt nie spełnia standardów, bo jest niebezpieczny???? A trasa na Jakuszyce, to niby jakie są tam zakręty???!!! Pewnie za tym pomysłem stoi jakaś ciota, która nie potrafi jeździć po zakrętach albo w ogole. Cały nasz region jest pełny zakrętów, trasa na Jarkowice, na Okraj, za Dzwiszowem.... Nie no komuś mózg wypaliło, albo w ogóle nigdy nie miał.

  • BoaPL - niezalogowany 2019-02-12 06:33:56

    Więcej zrobi jak tam postawicie odcinkowy pomiar prędkości oraz ograniczycie ją do 30km/h. Taniej i z zyskiem z debili nie umiejących wziąść prostego zakrętu.

  • gość 2019-02-12 09:36:17

    Zamontowanie oświetlenia i prostowanie drogi w tak urokliwym i powszechnie znanym miejscu jako atrakcja turystyczna jest chyba nie do końca przemyślanym rozwiązaniem...

  • gość 2019-02-12 11:55:40

    W jaki sposób trasa się skróci o 400 m ?

  • Wykolejorz - niezalogowany 2019-02-12 11:57:31

    Zakręt Śmierci na tory!!!

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 10:10:55

    Totalną głupota!!!!!!!! Niby co się skróci o 400metrow? Pomysł potwierdza stan umysłów urzędników z DSDiK. Każdy kierowca ma gaz, hamulec i kierownicę, jeśli nie umie ich używać to nie powinien otrzymac uprawnień na prawo jazdy. Drogę Kowary-Kamienna Góra też durnie wyprostują?? Do Jakuszyc nie mogą z arzadcą jest GDDKiA :)

  • gość 2019-02-13 11:31:34

    Idiotyzm roku 2019! Rozpieprzają nasze pieniądze na głupoty. Podgrzewane chodniki też zrobią? Jakiś autostradowy bezmózg zobaczył zakręt 180 stopni i ..... A może komuś marzy się dwa lata jeżdżenia na delegacje związane z nadzorem inwestycji? Delegacyjka, autko, hotelik - życie jak w Madrycie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 13:35:33

    Pomysł bardzo dobry, o ile starą drogę wykorzystać jako platformę widokową i przywrócić jego pierwotny wygląd tj. wyciąć drzewa. Powstanie wspaniałe miejsce i bezpieczne dla turystów, a nie jak to ma miejsce aktualnie.

  • Gość - niezalogowany 2019-02-13 13:36:24

    Pomysł bardzo dobry, o ile starą drogę wykorzystać jako platformę widokową i przywrócić jego pierwotny wygląd tj. wyciąć drzewa. Powstanie wspaniałe miejsce i bezpieczne dla turystów, a nie jak to ma miejsce aktualnie.

  • Marcin B. - niezalogowany 2019-02-14 16:56:08

    po co te podchody prosze Panstwa??? zastanawiam sie tylko jaka nazwe bedzie nosilo nowe centrum handlowe które powstanie w tym miejscu niebawem? moze jakies wypasione kino 10 D gdzie bezpieznie bedzie mogl kazdy posmigac wirtualnie na nartach czy to w zimie czy w lecie....... najsmutniejsze w tym wszystkim jest fakt ze co by to nie bylo to i tak w 90% zyski z tego calego bałaganu zgarnie inwestor z poza naszej granicy. Ciekawe ile Polski zostało jeszcze w Polsce??? " rozbiory Polski cią dalszy" Marcin B.

  • gość 2019-02-15 17:40:48

    Może ktoś chce za wasze pieniądze jeździć w góry pod pozorem kontroli budowy? Dwa lata wakacji, piękny pomysł.

  • gość 2019-02-15 19:22:56

    Przy okazji obwodnicy Szklarskiej ok, ale teraz po co?

  • gość 2019-02-15 19:27:18

    Sprawa nabiera głębszego sensu, gdy jest kupiec na ten teren ...... .

Dodajesz jako: |