Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie mienia.
Do zdarzenia doszło w lutym 2025 roku na terenie Osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze. 37-latek, przechodząc obok jednego z budynków, rzucał w jego elewację kamieniami, powodując liczne uszkodzenia. Straty oszacowano na kwotę 5 tysięcy złotych.
Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Przeanalizowali nagrania z monitoringu oraz zebrali informacje, co pozwoliło na szybkie ustalenie tożsamości sprawcy. 37-latek został zatrzymany, a w trakcie czynności okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 8 miesięcy za inne czyny.
Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Po czynnościach został przewieziony do Aresztu Śledczego w celu odbycia wcześniej zasądzonej kary. Za uszkodzenie mienia grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Poszukiwany do odbycia kary, dodatkowo odpowie za wandalizm
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze